ATAKUM HABERLERİ

HaberlerATAKUMATAKUM
Atakum Kadın Girişimi Kooperatifinin ürettiği pekmez reçeller Tarım Fuarında
Samsun'da Atakum Belediyesi bünyesinde kurulan Atakum Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifinin ürettiği pekmez reçel, ballar Tarım Fuarında görücüye çıktı.
ATAKUM 16.09.2021
Atakum Belediyesi servis otobüsü kaza yaptı! 2 ölü, 22 yaralı
Samsun'da Atakum Belediyesine ait personel servisinin kaza yapması sonucu iki belediye çalışını yaşamını, 22 kişi yaralandı.
ATAKUM 8.01.2021
Atakum Belediyesi karantinada olanlara yemek desteği sağlayacak
Atakum Belediyesi, şimdi de zorunlu karantinadaki ilçe sakinlerinin evlerine 0552 963 02 30 numaralı telefondan aramaları halinde ücretsiz yemek ulaştıracak.
ATAKUM 22.11.2020
Atakum Belediyesi hayvancılık yapan üreticiler için Halk Yem Evini açtı
Atakum Belediyesi, ilçenin kırsal mahallelerinde hayvancılık yapan yurttaşları, sürekli artan yem giderlerine karşı korumak için Samsun'da bir ilke imza atarak Halk Yem Evini açtı.
ATAKUM 12.11.2020
Atakum Belediyesi'nin açılış törenine haciz baskını
Atakum Belediyesi'nin kentteki ulaşım ağını geliştirmek için imalat yaptığı kilitli parke taş üretim makinesi Halk Yem Evi'nin açılışında haczedildi.
ATAKUM 12.11.2020
Atakum Belediyesinde kurulan kadın kooperatifine Ticaret Bakanlığı'ndan destek
Samsun'da Atakum Belediyesi bünyesinde kurulan Atakum Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi'ne(ATAK) Ticaret Bakanlığı hibe desteği verdi.
ATAKUM 9.11.2020
Atakum Belediyesi zabıtası esnafları saat 22 için bilgilendirdi
Atakum Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, koronavirüsle mücadele kapsamında esnafları, iş yerlerini saat 22:00'den sonra kapatmaları konusunda bilgilendirdi.
ATAKUM 4.11.2020
Atakum Belediyesi'nden AtaMarket'e coşkulu açılış
Atakum Belediyesi'nden AtaMarket'e coşkulu açılış
Samsun'da Atakum Belediyesi'nden Karadeniz'in ilk gıda bankası AtaMarket'e coşkulu açılış
ATAKUM 30.10.2020
Cemil Deveci'den 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajı
Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama mesajında ' Cumhuriyetin temel değerlerine ve Atatürk Devrimlerine inancımızı hiçbir zaman kaybetmeyeceğiz' dedi.
ATAKUM 29.10.2020
Başkan Deveci koronavirüse yakalandı
Başkan Deveci koronavirüse yakalandı
Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci koronavirüse yakalandı.
ATAKUM 28.09.2020
Atakum'da Zabıta ekipleri karantina denetimi yapıyor
Atakum Belediyesi Zabıta Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, Samsun'daki sorumluluk alanlarında koronavirüs teşhisi konmuş ya da hastalık şüphesi nedeniyle 14 gün boyunca evlerinde kalmaları zorunlu olan yurttaşların karantina kurallarına uyup uymadıklarını denetliyor.
ATAKUM 28.09.2020
Atakum Belediyesi araç ve iş makinelerini kendi atölyelerinde tamir ediyor
Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci'nin talimatıyla geçen mayıs ayında kurulan Makina İkmal Bakım ve Onarım Müdürlüğü, Atakum Belediyesi filosundaki iş makinesi ve araçların düzenli bakımını yapıyor, arızalarını gideriyor.
ATAKUM 24.09.2020
Başkan Deveci yabancı yatırımcılara Atakum'u tanıttı
Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, Samsun'da yatırım yapmak amacıyla farklı ülkelerden gelerek kenti ziyaret eden yabancı iş insanlarına Atakum'u anlattı.
ATAKUM 23.09.2020
Başkan Cemil Deveci işitme engellileri unutmadı
Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, Türkiye'nin dört bir yanında yaşayan işitme engelli yurttaşların Uluslararası Sağırlar Haftası'nı engelsiz iletişim desteği ile kutladı.
ATAKUM 23.09.2020
İstanbul Sözleşmesi'ne bugün çok daha fazla ihtiyacımız var
Atakum Belediyesi, yeni evlenen çiftlere İstanbul Sözleşmesi'nin ayrıntılarını anlatan kitapçık hediye etmeye başladı. Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, '6284 sayılı yasaya rağmen her gün bir kadın cinayeti işleniyor. İstanbul Sözleşmesi'ne bugün çok daha fazla ihtiyacımız var' dedi.
ATAKUM 22.09.2020
Başkan Deveci minik öğrenciler için ilk ders zilini çaldı
Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, kentteki okullarda uyum programı kapsamında yüz yüze eğitime başlayan okul öncesi ve birinci sınıf öğrencilerini yalnız bırakmadı.
ATAKUM 21.09.2020
Atakum Belediyesi okulları dezenfekte etti
Koronavirüs salgınının ilk gününden itibaren ilçedeki dezenfeksiyon çalışmalarını aralıksız sürdüren Atakum Belediyesi hijyen timleri, yeni eğitim-öğretim yılı öncesinde kent genelindeki okulları dezenfekte etti.
ATAKUM 20.09.2020
Atakum Belediyesi'nin halı saha tesislerinde kontrollü spor dönemi
İlçe sakinlerinin spor yapmalarına olanak tanıyan Atakum Belediyesi'nin halı sahaları, kontrollü sosyal hayat kuralları uygulanarak hizmet veriyor. Tesislere, HES kodları kontrol edilerek kabul edilen sporcuların ateşi ölçülüyor, dezenfektan kullanmaları sağlanıyor.
ATAKUM 17.09.2020
Atakum Belediyesi AtaTohum'da ilk üretim tamamlandı
Karadeniz'in ilk tohum merkezi olan AtaTohum'u Samsun'da kuran Atakum Belediyesi, ilk hasadı gerçekleştirdi. Bereketli bir sezon geçirdiklerini ifade eden Başkan Deveci, 'Birkaç ay önce ektiğimiz bitkiler bugün sayıları on binlere ulaşan bir tohum stokuna dönüştü. Bu tohumları üretimi desteklemek amacıyla çiftçilerimizle paylaşacağız' dedi
ATAKUM 16.09.2020
Atakum Belediyesi'nden kırsal mahallelere 113 bin metrekare yol
Atakum Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, ilçeye bağlı kırsal mahallelerinde yol yapım çalışmalarını sürdürüyor. Henüz altyapının olmadığı bölgelerde sathi kaplama çalışmalarını sürdüren Atakum Belediyesi'nin son dönemde taşıt yollarına uyguladığı kaplama miktarı 113 bin metrekareye ulaştı.
ATAKUM 14.09.2020
Atakum Zabıtası'ndan kontrollü sosyal hayat tedbirlerine sıkı denetim
Koronavirüs salgınının Türkiye'de etkili olmaya başladığı ilk günden bu yana denetim ve bilgilendirme faaliyetlerini aralıksız sürdüren Atakum Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, saha çalışmalarına devam ediyor.
ATAKUM 10.09.2020
Atakum Belediyesi Lozan Parkı'nı yeniliyor
Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci'nin, geçen şubat ayında 'Klasik bir alan yerine Lozan'ın tarihi misyonunu taşıyacak bir park olacak' sözleri ile duyurduğu Lozan Parkı'ndaki yenileme projesi için ekipler sahaya indi. Parkta uygulanacak tema ile Lozan Barış Antlaşması'nın tarihi önemi Atakumlulara hatırlatılacak.
ATAKUM 9.09.2020
Atakum Belediyesi'nden HES kodlu pandemi önlemi
Koronavirüs pandemisinin Türkiye'de etkili olmaya başladığı ilk günden itibaren ilçede tüm ekipleri ile birlikte sahada olan Atakum Belediyesi, Samsun'daki vaka sayısının artmasının ardından yeni bir tedbir aldı. Yurttaş ve çalışanlara belediye hizmet binasına girişlerde HES kodu zorunluluğu getirildi.
ATAKUM 8.09.2020
Başkan Cemil Deveci: Belediyeyi tüm alanlarda Zabıta temsil ediyor
Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, Zabıta teşkilatının kuruluşunun 194. yıl dönümünü kutladı. Atakum Belediyesi Zabıta ekipleri ile bir araya gelen Başkan Deveci, 'Zabıta Teşkilatı olmazsa Atakum Belediyesi olmaz. Bunu laf olsun diye söylemiyorum, sorumluluklarınızın altını bir kez daha çizmek için söylüyorum' dedi.
ATAKUM 7.09.2020
Atakum Belediyesi'nden piknik alanlarına yüzde 100 yerli kent mobilyası
Atakum Belediyesi, Samsunluların boş vakitlerini keyifli şekilde geçirdikleri sosyal tesislerde yenileme çalışmalarına devam ediyor. Kendi imal ettiği ahşap kent mobilyalarını Alanlı Sosyal Tesisleri'nde kullanıma sunan Atakum Belediyesi, Samsunlu piknik severlerin konforunu artırdı.
ATAKUM 3.09.2020
Atakum Belediyesi afete karşı bilinçlendi
Atakum Belediyesi çalışanları, AFAD tarafından gerçekleştirilen ve toplumda afet kültürü oluşturmayı amaçlayan afet farkındalık eğitimine katıldı. Deprem öncesi, sırası ve sonrasında yapılması gerekenleri dinleyen personel, ev ve işyerlerinde alınması gereken önlemler hakkında bilgilendi.
ATAKUM 2.09.2020
Atakum Belediyesi kentin sokaklarını 2 milyon adet kilitli taş parke ile kapladı
Atakum Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, hızla büyüyen kentin 22 ayrı mahallesinde taşıt ve yaya yollarını kendi tesislerinde ürettiği 55 bin metrekare kilitli taş parke ile kapladı, izli yön taşları kullanılarak 335 kilometrelik yaya yolu engelsiz hale getirildi.
ATAKUM 1.09.2020
Atakum 30 Ağustos'ta kırmızı-beyaza büründü
Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nda Kamalı TOKİ Sitesi'nde gerçekleştirilen Büyük Zafer etkinliğine konuk oldu. Başkan Deveci, '30 Ağustos Zaferi'ni kutlamak bizim için onurdur' dedi.
ATAKUM 31.08.2020
Osman Kara'nın konuğu Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci
SamsunHaberTV.com Genel Yayın Yönetmeni Osman Kara ile 30 Ağustos Özel programının konuğu Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci. İzlemek için tıklayınız!
ATAKUM 30.08.2020
Başkan Cemil Deveci: Bağımsızlık ve onurumuzu Büyük Zafer'e borçluyuz
Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, 'Büyük Zafer'in 98. yıl dönümünde, vatanlarını esaretten kurtarmak için Atatürk'ün önderliğinde 7'den 70'e bir olan Kuva-yı Milliye kahramanlarını unutamayız' dedi.
ATAKUM 28.08.2020
Atakum Belediyesi'nden sel mağduru Giresun'a yardım eli uzandı
Atakum Belediyesi, sel felaketi nedeniyle dokuz kişinin can verdiği, çok sayıda yapının zarar gördüğü Giresun'a yardım eli uzattı. Atakumlu yurttaşların katkılarıyla temin edilen 10 ton içme suyu Atakum Belediyesi ekiplerince Giresun'un selden zarar gören ilçesi Doğankent'e ulaştırıldı.
ATAKUM 28.08.2020
Osman Kara ile 30 Ağustos Özel programının konuğu Cemil Deveci!
Osman Kara ile 30 Ağustos Özel programının konuğu Cemil Deveci!
SamsunHaberTV.com Genel Yayın Yönetmeni Osman Kara ile 30 Ağustos Özel programı 30 Ağustos Pazar günü saat 19.30'da.
ATAKUM 28.08.2020
Atakum Belediyesi 30 Ağustos'u 'Büyük Zafer Turu' ile kutlayacak
Atakum Belediyesi, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı kontrollü normalleşme dönemi tedbirleri altında gerçekleştireceği mobil etkinlikle kutlayacak. Tiyatro sahnesine dönüştürülen Atakum Belediyesi Büyük Zafer TIR'ı kent içindeki ana arterlerde yol alarak Atakumlulara zafer coşkusu yaşatacak.
ATAKUM 27.08.2020
Atakum Belediyesi çöp konteynerlerini kendi atölyesinde üretiyor
Atakum Belediyesi, kentteki tüm cadde ve sokaklarda evsel atıkların toplanması amacıyla kullanılan çöp konteynerlerini kendi atölyesinde üretiyor.
ATAKUM 26.08.2020
Atakum Belediyesi'nin konteyner yıkama sistemi halk sağlığını koruyor
Atakum Belediyesi, kentin dört bir yanındaki yaklaşık 7 bin çöp konteynerini özel donanımlı konteyner yıkama araçları ile düzenli olarak dezenfekte ediyor. Basınçlı solüsyon püskürtülerek iç ve dış kısımları ayrı ayrı yıkanan konteynerler ile halk sağlığını koruyan Atakum Belediyesi, kent merkezinde olası kötü koku oluşumunun önüne geçiyor.
ATAKUM 24.08.2020
Atakumlu kadın girişimciler kooperatifleri tek tek inceledi
Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci'nin öncülüğünde kurulan ve Samsun'un ilk kolektif kadın girişimi olan Atakum Kadın Girişimi, Üretim ve İşletme Kooperatifi'nin (ATAK) kurucu üyeleri, Türkiye'nin başarılı kooperatif girişimlerine teknik gezi gerçekleştirdi.
ATAKUM 20.08.2020
Atakum Belediyesi'nin hijyen timleri kentteki tüm parkları dezenfekte ediyor
Atakum Belediyesi, kent genelindeki dezenfeksiyon çalışmalarına kontrollü normalleşme döneminde de ara vermiyor. Temizlik işleri Müdürlüğü'ne bağlı hijyen timleri, Atakum'un dört bir yanındaki 143 parkı tek tek dezenfekte ediyor.
ATAKUM 19.08.2020
Atakum Belediyesi'nde arşivler dijitalleşiyor
Atakum Belediyesi'nde arşivler dijitalleşiyor
Atakum Belediyesi, yurttaşların hızlı hizmet alabilmesi için başlattığı dijital arşiv çalışmalarını sürdürüyor. Y
ATAKUM 18.08.2020
Başkan Cemil Deveci'nin çağrısıyla Atakum'da örnek dayanışma
Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci'nin, Artvin'in Yusufeli ilçesine bağlı Dokumacılar köyünde çıkan ve çok sayıda evi küle çeviren yangın sonrasında Atakumlulara yaptığı dayanışma çağrısı karşılıksız kalmadı. Atakum sakinlerinin bağışladığı 100 gıda kolisi, yangın nedeniyle evsiz kalan yurttaşlara ulaştırıldı.
ATAKUM 14.08.2020
Atakum Belediyesi'nde tüm işleyiş KVKK'ya uygun hale geliyor
Atakum Belediyesi, kurumla bağı olan yurttaşların temel hak ve özgürlüklerini koruma altına almak için tüm işleyişini Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uyumlu hale getiriyor. Bilgilendirme toplantısı ile başlayan uyum sürecinde Atakum Belediyesi'nin tüm birimleri, çalışma akışlarını kişisel verilerin korunması için güncelleyecek.
ATAKUM 13.08.2020
Atakum Belediyesi aralıksız denetimde
İçişleri Bakanlığı koordinasyonu ile ülke genelinde yapılan 'Covid-19 Tedbirleri Denetimleri' kapsamında ilçedeki saha çalışmalarını aralıksız sürdüren Atakum Belediyesi, beş günde 334 işyerini denetledi.
ATAKUM 12.08.2020
Atakum Belediyesi tüm platformlarda KADES'e dikkat çekiyor
Atakum Belediyesi, kadına yönelik şiddetin önlenmesi amacıyla İçişleri Bakanlığı tarafından kullanıma sunulan Kadın Acil Destek Uygulaması'nın (KADES) bilinirliğinin artması için destek sağlıyor.
ATAKUM 11.08.2020
Atakum Belediyesi'nin anaokulu AtaÇocuk'ta ilk ders zili çaldı
Atakum Belediyesi'nin AtaÇocuk Anaokulu'nda 4-5 yaş grubu Atakumlu minikler için ilk ders zili çaldı. Okullu olma heyecanı yaşayan AtaÇocuklu minikler, yeni normalleşme dönemi kuralları altında eğitime başladı. Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, 'Komşularımıza verdiğimiz bir sözü daha yerine getirmiş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz' dedi.
ATAKUM 10.08.2020
Atakum Belediyesi dev pankartla destek verdi
Atakum Belediyesi'nin emekçileri, kadına yönelik şiddet ve aile içi şiddetin önlenmesine yönelik yükümlülükleri belirleyen İstanbul Sözleşmesi'nin yürürlükte kalması için belediye hizmet binasına, üzerinde Mustafa Kemal Atatürk'ün bir sözü ile 'İstanbul Sözleşmesi Yaşatır' mesajını içeren 75 metrekarelik dev bir pankart astı.
ATAKUM 8.08.2020
Atakum Belediyesi dünya barışı için turnaları uçurdu
Atakum Belediyesi ve Atakum Eğitim Kooperatifi'nin (ATEK) çocuklar için gerçekleştirilen origami etkinliği ile Hiroşima'ya atılan atom bombasının 75. yıl dönümünde dünyaya barış mesajı verdi.
ATAKUM 7.08.2020
Atakum Belediyesi YKS adaylarını tercih sürecinde yalnız bırakmıyor
Tercih heyecanı yaşayan üniversiteli adayı gençler, Atakum Belediyesi'nin gerçekleştirdiği YKS Tercih Günleri etkinliğinde rehber öğretmenlerden ücretsiz danışmanlık hizmeti alıyor. Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, 'Sınav öncesinde yanlarında olduğumuz Atakumlu gençleri, tercih sürecinde de yalnız bırakmıyoruz' dedi.
ATAKUM 6.08.2020
Başkan Cemil Deveci'den pazarda pandemi ziyareti
Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, yeni normalleşme dönemi koşulları altında hizmet veren Atakent'deki semt pazarını ziyaret etti. Esnaf ve yurttaşların taleplerini dinleyen Başkan Deveci, sohbet ettiği Atakumlulara maske, mesafe ve temizlik kurallarının yanı sıra kentteki dayanışma kültürünü hatırlattı.
ATAKUM 6.08.2020
Atakum Belediyesi Atabem kursiyer rekoruna koşuyor
Meslek sahibi olmak ve ikinci meslek edinmek isteyen Atakumlulara ücretsiz eğitim programları sunma amacıyla kurulan Atakum Belediyesi Bilişim Eğitim Merkezi'ndeki (Atabem) sertifikalı kurslar büyük ilgi topladı.
ATAKUM 5.08.2020
Başkan Cemil Deveci'den pandemi emekçilerine teşekkür belgesi
Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, koronavirüs salgını ile mücadele ve ardından başlayan yeni normalleşme dönemlerinde halk sağlığı için tam zamanlı mesai yapan belediye emekçilerine teşekkür belgesi verdi.
ATAKUM 4.08.2020
Başkan Cemil Deveci belediye emekçileri ile tek tek bayramlaştı
Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, Kurban Bayramı öncesinde belediye emekçileri ile bayramlaştı. Çalışma arkadaşlarının bayramını tek tek kutlayan Başkan Deveci, koronavirüs salgını sürecinde yoğun emek veren personele teşekkür etti.
ATAKUM 30.07.2020
Başkan Cemil Deveci'den engelsiz raketlere şampiyonluk ödülü
Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, Samsun'u temsilen ulusal müsabakalarda elde ettikleri başarılar ile herkesi gururlandıran engelli masa tenisi ve badminton sporcularına ödül takdim etti.
ATAKUM 29.07.2020
Başkan Yıldırım'dan Atakum Belediyesi'ne ziyaret
Başkan Yıldırım'dan Atakum Belediyesi'ne ziyaret
Yılport Samsunspor A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel Yıldırım Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci'yi ziyaret etti.
ATAKUM 29.07.2020
Başkan Deveci: Dayanışmamızı Kurban Bayramı'nda da sürdürelim
Başkan Deveci: Dayanışmamızı Kurban Bayramı'nda da sürdürelim
Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, 'Kurban Bayramı'nda ihtiyaç sahiplerini sevindirmenin önemini unutmayalım' dedi.
ATAKUM 29.07.2020
Atakum Belediyesi'nin AtaTohum Merkezi Karadeniz'e örnek oldu
Atakum Belediyesi tarafından Samsun'da kurulan Karadeniz'in ilk tohum merkezi AtaTohum, büyük ilgi topladı. Komşu kent Ordu'da benzer bir merkez kurma hazırlıkları yürüten Ordu Büyükşehir Belediyesi'nden yetkililer, Atakum'a gelerek AtaTohum Merkezi'nde incelemelerde bulundu.
ATAKUM 28.07.2020
Atakum Belediyesi Çatalçam Sosyal Tesisleri kapılarını açtı
Atakum Belediyesi, yurttaşların keyifli vakit geçirmek için kullandığı sosyal tesislerini yeni normalleşme dönemi önlemleri eşliğinde açmaya devam ediyor. Deniz kenarında vakit geçirmeyi seven Samsunlular için yaz döneminin vazgeçilmezleri arasında yer alan Çatalçam Sosyal Tesisleri, Yeşilyurt Mahallesi'nde yeniden hizmet vermeye başladı.
ATAKUM 23.07.2020
Atakum Belediyesi'nin AtaTohum Merkezi sanatla renklendi
Atakum Belediyesi'nin atalık tohumları gelecek nesillere ulaştırarak gıda güvenliğini sağlamak amacıyla kurduğu Karadeniz'in ilk tohum merkezi AtaTohum sanatla renklendi. Merkezin duvarlarına sanatçılar Fatih Küçük ve Gönül Küçük tarafından çizilen resimler, Samsun'da üretim ve sanatı bir araya getirdi.
ATAKUM 22.07.2020
Atakum Belediyesi E-Kurban Pazarı kurdu
Atakum Belediyesi, Kurban Bayramı öncesinde kurbanlık yetiştiren yerli besiciler ile ibadetlerini yerine getirmek için kurbanlık arayan Atakumluları, kurduğu E-Kurban Pazarı ile sanal ortamda buluşturuyor.
ATAKUM 20.07.2020
Başkan Deveci Hintli gezgine Anıtkabir yürüyüşü öncesinde Atatürk'ü anlattı
Gürcistan'dan Türkiye'ye giriş yapan Sonawane, Anıtkabir'de Atatürk'ün huzuruna çıkmak için gerçekleştireceği Samsun-Ankara yürüyüşü öncesinde Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci'nin konuğu oldu.
ATAKUM 17.07.2020
Atakum Belediyesi Atık Transfer Sistemi ile yüzde 90 tasarruf etti
Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci'nin talimatıyla yaklaşık sekiz ay önce uygulanmaya başlanan Atık Transfer Sistemi (ATS), çöp sevkiyatı sürecinde yaklaşık yüzde 90 oranında tasarruf getirdi
ATAKUM 16.07.2020
Atakum Belediyesi'nin kurban kesim yerleri dijital harita oldu
Atakum Belediyesi, yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde yurttaşların kurbanlık satın alabileceği Kurban Satış ve Kesim Yeri ile kentin 10 farklı noktasında bulunan kurban kesim yerlerini dijital harita haline getirdi.
ATAKUM 13.07.2020
Atakum-Amasya kadın dayanışması
Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci'nin kurulmasına öncülük ettiği, Samsun'un ilk kolektif kadın girişimi olan Atakum Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi'nin kurucu üyeleri, çevre kentlerdeki örnek oluşumlarla işbirliği toplantıları gerçekleştiriyor
ATAKUM 9.07.2020
Başkan Cemil Deveci karakılçık buğdayında ilk hasadı yaptı
Atakum Belediyesi'nin 5 bin metrekarelik alanda atalık tohumla yetiştirdiği karakılçık buğdayında ilk hasadı Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci yaptı. Karakılçık tarlasında orakla biçtiği buğdayları demet haline getiren Başkan Deveci, 'Anadolu insanının bildiği karakılçık buğdayını Karadeniz'de, Samsun'da, Atakum'da yaygınlaştıracağız' dedi.
ATAKUM 8.07.2020
Sokak canlıları Atakum Belediyesi'ne emanet
Atakum Belediyesi Kırsal Hizmetler Müdürlüğü'ne bağlı Sokak Canlıları Destek Ekibi, haftanın yedi günü ilçedeki yaralı ve hasta hayvanların yardımına koşuyor.
ATAKUM 7.07.2020
Atakum Belediyesi'nin QR menüleri Samsunlularının sağlığını koruyor
Koronavirüs önlemleri nedeniyle geçici olarak kapatılan Atakum Belediyesi'nin sosyal tesisleri, yeni normalleşme dönemine uygun şekilde hizmete açıldı. Samsunluların yoğun şekilde faydalandığı Seyir Tesisi, Çakılar Kafe ve Down Kafe, salgın önlemleri eşliğinde konuklarını ağırlamaya başladı
ATAKUM 3.07.2020
Atakumlu gençler tek kuruş ödemeden birden fazla meslek sahibi olacak
Atakum Belediyesi Bilişim Eğitim Merkezi'nin ücretsiz ve sertifikalı eğitimleri, kursiyer adayları için başvuruya açıldı. Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, Atabem ile Atakumlu gençlerin tek kuruş ödemeden birden fazla mesleki niteliğe sahip olabileceğini söyledi.
ATAKUM 2.07.2020
Atakum'da bin meşale Samsunspor için yandı
Atakumlular, Yılport Samsunspor'un TFF 2. Lig Beyaz Grup şampiyonu olarak TFF 1. Lig'e yükselmesi ve takımın 55. doğum gününü büyük coşkuyla kutladı. Saat 20.55'te bin adet meşale ile gökyüzünü kırmızıya boyayan Atakumlu Şimşekler çifte mutluluk yaşadı.
ATAKUM 1.07.2020
Samsunlular hijyen önlemleri eşliğinde Osmanlı Hamamı'nı kullanmaya başladı
Koronavirüs önlemleri nedeniyle geçen mart ayında kullanıma kapatılan Atakum Belediyesi'nin sosyal tesisleri, yeni normalleşme dönemine uygun şekilde yeniden hizmet vermeye başladı. Samsunlu hamam severlerin uğrak adreslerinden biri olan Atakum Belediyesi Osmanlı Hamamı da konuklarını hijyen önlemleri eşliğinde ağırlıyor.
ATAKUM 30.06.2020
Atakum Belediyesi'nin İmece Noktası'nda alan el veren eli görmüyor
Atakum Belediyesi'nin semt pazarlarına konumlandırdığı imece noktaları, yeni normalleşme döneminde hayırseverler ile ihtiyaç sahipleri arasında dayanışma köprüsü oluyor. Pazar alışverişi yapan yurttaşlar, fazladan aldıkları bir poşet sebze ya da meyveyi üzerinde askılar bulunan imece noktasına bırakıyor.
ATAKUM 29.06.2020
Atakum Belediyesi YKS öncesi okulları dezenfekte etti
Atakum Belediyesi, hafta sonu gerçekleştirilecek olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) öncesinde adayların kullanacağı sınav salonlarını dezenfekte etti. Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, 'Üniversiteli olmak için sınava girecek adaylar ve ÖSYM görevlileri için okullarda hijyenik koşullar oluşturuyoruz' dedi.
ATAKUM 25.06.2020
Samsunlu çocuklar hijyen önlemleri eşliğinde Atakum Aqua Park'ta eğlenebilecek
3-15 yaş arası konukları ağırlayan Atakum Belediyesi Çocuk Aqua Park da 2020 yaz sezonu için kapılarını açtı. Samsunlu çocuklar, tesiste alınan koronavirüsle mücadele önlemleri eşliğinde havuz keyfi yapabilecek, su kaydıraklarında eğlenebilecek.
ATAKUM 24.06.2020
Başkan Cemil Deveci'den Atakumlulara sıfır atık çağrısı
Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, 'Hemşehrilerimin sıfır atık projesine sahip çıkacağına, doğa için Atakum Belediyesi ile dayanışma göstereceğine yürekten inanıyorum' dedi.
ATAKUM 23.06.2020
Atakum Belediyesi öncü oldu kadınlar kooperatif kurdu
ı. Atakum Belediyesi'nin öncülüğünde kentteki kadınlarca oluşturulan Atakum Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi'nin kurulduğunu, ilk sipariş için görüşmelere başladığını açıklayan Başkan Deveci, 'Samsun'da kadınlar tarafından imal edilen el emeği ürünler Atakum Belediyesi tarafından Türkiye ve dünya pazarına ulaştırılacak' dedi.
ATAKUM 22.06.2020
Atakum Belediyesi LGS'ye giren gençleri yalnız bırakmadı
Atakum'da sınav merkezi olarak belirlenen 35 okulun girişine stant kuran belediye ekipleri, öğrencilere Atakum Belediyesi Kültür Evleri'nde kadın dayanışması üyelerince üretilen yaklaşık 4 bin adet yıkanabilir maskenin yanı sıra bardak su dağıttı, el dezenfektanı kullanmalarını sağladı.
ATAKUM 20.06.2020
Atakum Belediyesi LGS öncesi kentteki okulları dezenfekte etti
Atakum Belediyesi, hafta sonu gerçekleştirilecek olan Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki sınav öncesinde öğrencilerin kullanacağı 35 okulu dezenfekte etti.
ATAKUM 19.06.2020
Karadeniz'in ilk tohum merkezi AtaTohum Samsun'da kuruldu
Türkiye'nin her yerinden yöresel tohum bağışı bekleyen AtaTohum, envanterine eklediği tohum çeşitlerini bağışçıların isimleri ile muhafaza edecek, üretim yoluyla sayılarını çoğaltarak çiftçilere ulaştıracak. Karadeniz bölgesindeki yerel tohumlar AtaTohum'da kimlik kazanarak gelecek kuşaklara miras bırakılacak.
ATAKUM 18.06.2020
Atakum Belediyesi üreten kadınlar pazarını açıyor
'Kadınların emeği bizlere cesaret ve umut verecek' diyen Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, Kadın El Emeği Ürünleri Pazarı'nın açılması için çalışmaları başlattı. 21 Haziran'dan itibaren her hafta pazar günü Atakum Şehit Pilot Ümit Özer Parkı'nda Kadın El Emeği Ürünleri Pazarı kurulacak.
ATAKUM 17.06.2020
Atakumlu çocuklar için ilk AtaÇocuk açılıyor
Atakum'da yaşayan 3-6 yaş arası çocukların yararlanabileceği AtaÇocuk Anaokulu'nun ilk şubesi Mevlana Mahallesi'nde eğitime başlıyor. 22 Haziran'da kesin kayıt için veli görüşmelerinin başlayacağı anaokulunda ilk ders zili 10 Ağustos'ta çalacak.
ATAKUM 17.06.2020
Başkan Cemil Deveci'nin çağrısıyla belediye başkanlarından TEMA'ya bağış zinciri
Çevre Koruma Haftası'nda belediye başkanları sosyal medyada TEMA'ya fidan bağışlama zinciri başlattı. Twitter üzerinden Samsun Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci tarafından başlatılan bağış zinciri, ülkenin farklı kentlerini yöneten 10 belediye başkanının katılımı ile sürdü. TEMA'ya 776 fidan bağışlandı.
ATAKUM 16.06.2020
Başkan Cemil Deveci atıl haldeki 6,3 milyon TL'lik yatırımı ayağa kaldıracak
Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, atıl halde bekleyen üç önemli projeyi ayağa kaldırmak için Belediye Meclisi'nden yetki aldı. İdari süreçler tamamlandığında ilçede Gıda Bankası ve Aşevi, Kültür Sanat Merkezi ile Gençlik ve Bilim Merkezi'nin yapımına hızla başlanacak.
ATAKUM 15.06.2020
Başkan Cemil Deveci: Atakum Kent Ormanı'nı daha işlevsel hale getireceğiz
Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, Atakum Kent Ormanı'nda piknik yapan yurttaşlarla bir araya geldi. Masaları tek tek gezerek piknikçilerle ile sohbet eden Başkan Deveci, 'Atakum Kent Ormanı'nı daha işlevsel hale getireceğiz. Şehrin ortasındaki bu doğal güzelliği hep beraber temiz tutmalıyız' dedi.
ATAKUM 13.06.2020
Atakum Belediyesi'nin parkları tasarrufla renklendi
Atakum Belediyesi, yeni normalleşme dönemi ile birlikte parklarını rengarenk çiçeklerle süslemeye başladı. Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, belediyeye ait serada fideden yetiştirilen 50 bin adet çiçekle kentin parklarına renk katıyor. Atıl durumdaki serayı işler hale getirerek çiçek üretimine başlayan ekipler, bütçede tasarruf kalemi oluşturdu.
ATAKUM 12.06.2020
Atakum Belediyesi'nden öğrencilere ücretsiz psikolojik danışmanlık
Atakum Belediyesi, LGS ve YKS öncesinde sınav stresi yaşayan öğrenci ve veliler için ücretsiz Psikolojik Destek Hattı kurdu. Psikolog Gizem Özbek ve Psikolojik Danışman Dilara Koç, hattı arayan Atakumlu gençler ile ebeveynlerine psikolojik danışmanlık desteği sunacak.
ATAKUM 11.06.2020
42 sağlık kahramanının ismi Atakum'da ölümsüzleştirildi
Atakum Belediyesi, koronavirüsle mücadele döneminde hastalarını yaşama döndürebilme mücadelesinde canlarını feda eden sağlık emekçilerini unutmadı. Pandemi mesaisinde yaşamını yitiren 42 sağlık emekçisinin isimleri, törenle Atakum Kent Ormanı'ndaki ağaçlara verildi. Kahraman sağlıkçıların anısı Atakum'da yaşatılaca
ATAKUM 10.06.2020
Atakum Belediyesi üç önemli proje için harekete geçti
Atakum Belediyesi'nin; ihtiyaç sahipleri, gençler ve sanatseverlerin yaşamına dokunacak üç projesi, haziran ayı Meclis toplantısında görüşüldü. Projeler tamamlandığında Atakumlular; kültür merkezi, gıda bankası, 220 kişilik aşevinin yanı sıra Gençlik ve Bilim Merkezi'ne kavuşacak.
ATAKUM 9.06.2020
Atakum'da nikah sayısı beşte birine düştü
Atakum Belediyesi Evlendirme Memurluğu'nun virüs tedbirleri sonrası kıydığı nikah sayısı bir önceki yıla göre yüzde 21 oranında azaldı. 2020 yaz dönemi için nikah başvurusu yapan çiftlerin sayısı ise 2019'a göre yüzde 80 oranında düşüş gösterdi.
ATAKUM 8.06.2020
Atakum Belediyesi Türkiye'nin ilk İşaret Dili Akademisi'ni açtı
Atakum Belediyesi ve Atakum İşitme Engelliler Spor Kulübü, 7 Haziran Türk İşaret Dili Bayramı'nda hizmete sunduğu uzaktan eğitim platformu ile Türk İşaret Dili'ni internet üzerinden herkese ücretsiz öğretmeye başladı.
ATAKUM 7.06.2020
Atakum Belediyesi kreş ve anaokullarını dezenfekte etti
Atakum Belediyesi, koronavirüs tedbirleri kapsamında yaklaşık 2.5 ay önce eğitime ara veren ve normalleşme sürecinde yeniden açılan kreş ve anaokullarını dezenfekte etti.
ATAKUM 3.06.2020
Atakumlu çiftçiler için uygulamalı tarım okulu
Atakum Belediyesi, ilçedeki çiftçi ve besicileri uygulamalı şekilde bilgilendirmek için Taflan bölgesindeki atıl tarım arazisini Yem Bitkisi Deneme Sahası'na dönüştürdü.
ATAKUM 2.06.2020
Atakum Belediyesi'nden sürücü kurslarında dezenfeksiyon
Atakum Belediyesi, ilçedeki sürücü kurslarına ait derslikler ve direksiyon eğitiminde kullanılan otomobilleri dezenfekte etti. Belediye ekipleri, teorik eğitim yapılan sınıfların yanı sıra usta öğretici ve sürücü adaylarının kullandığı araçlara özel solüsyon uygulayarak olası virüs tehlikesine karşı önlem aldı.
ATAKUM 1.06.2020
Atakum Zabıtası güzellik merkezlerini denetledi
Atakum Belediyesi Zabıta Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, ilçe genelindeki güzellik merkezlerinde koronavirüs tedbirlerine yönelik denetim yaptı.
ATAKUM 28.05.2020
Atakum Belediyesi'nden vergi ödemelerinde son gün uyarısı
Atakum Belediyesi, emlak, çevre temizlik ve ilan-reklam vergilerini ödemek isteyen mükelleflere 'işlemlerinizi son güne bırakmayın' çağrısı yaptı.
ATAKUM 27.05.2020
Atakum'da mutluluk yayan dayanışma
Atakum Belediyesi, Ramazan Bayramı arifesinde hayırsever Samsunlular ile kırsal mahallelerde yaşayan çocuklar arasında mutluluk köprüsü kurdu. Giyim eşyaları, Atatürk'ün Nutuk eseri, boyama kitapları ve renkli boya kalemlerinden oluşan bayram paketleri, belediye personeli ile Atakum Kent Konseyi Gençlik Meclisi üyelerince miniklere ulaştırıldı.
ATAKUM 23.05.2020
Başkan Deveci: 'Yüreklerde kucaklaşalım'
Başkan Deveci: 'Yüreklerde kucaklaşalım'
Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, yayınlandığı yazılı mesaj ile Ramazan Bayramı'nı kutladı.
ATAKUM 21.05.2020
Atakum Belediyesi'nin dijital kutlama programı 4 günde 8 milyon kişiye ulaştı
Mustafa Kemal Paşa'nın Milli Mücadele dönemini başlatmak üzere Bandırma Vapuru ile Samsun'a gerçekleştirdiği tarihi yolculuğu sanal ortamda yeniden canlandıran #YüzyılınRotası, 4 günde yaklaşık 8 milyon kişiye ulaştı.
ATAKUM 20.05.2020
Atakum'un cadde ve sokaklarında coşku dolu 19 Mayıs kutlaması
Atakum Belediyesi, Milli Mücadele'nin ilk adımının atıldığı, kurtuluşun simge kenti Samsun'da, sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle evlerinde kalan yurttaşlara, sokak etkinlikleri ile 19 Mayıs coşkusu yaşattı.
ATAKUM 19.05.2020
Atakum Belediyesi'nden mobil ödeme noktaları
Atakum Belediyesi, koronavirüs sürecinde Atakumluların belediyeye gelmeden hizmet alması için bir yeniliği daha hayata geçirdi. 'E-Belediyecilik'te atılan adımların yanı sıra, Atakum genelinde kurulan 6 mobil noktada yurttaşlar vergi ödeme işlemlerini gerçekleştirmeye başladı
ATAKUM 14.05.2020
Atakum Belediyesi'nden üreticiye 'fide desteği'
Atakum Belediyesi, ilçe genelinde tarımsal üretimin yaygınlaşması amacıyla projelerine tüm hızıyla devam ediyor. Belediye ekipleri, bu kez de Atakum'un kırsal mahallelerinde geçimini çiftçilikle sağlayan yurttaşlar için ücretsiz olarak domates, biber ve patlıcan fidesi ulaştırdı. Çalışma kapsamında 600 üreticiye 21 bin fide dağıtıldı
ATAKUM 14.05.2020
Atakum parkları çocuklarla şenlendi
Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, koronavirüs tedbirleri kapsamında 22 Mart tarihinden itibaren sokağa çıkma kısıtlaması getirilen ve 53 gün sonra ilk defa sokağa çıkan çocuklarla oyun parklarında bir araya geldi.
ATAKUM 13.05.2020
Sokağa çıkacak çocuklar için Atakum parklarında hijyen önlemi
Atakum Belediyesi, koronavirüs tedbirleri kapsamında 22 Mart tarihinden itibaren sokağa çıkma kısıtlaması getirilen ve 52 gün sonra ilk defa sokağa çıkacak çocuklar için ilçe genelindeki parklarda kapsamlı dezenfeksiyon çalışması gerçekleştirdi
ATAKUM 12.05.2020
Başkan Deveci: Anneler bizim kutsalımız
Sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle uzun süredir ilk defa dışarıyla çıkan yurttaşlara eşlik eden Başkan Deveci ile eşi Av. Gülay Deveci, annelere karanfil ve maske hediye etti. Başkan Deveci, 'Anneler bizim kutsalımız, dolayısıyla bugün de bizim kutsalımız. Her biri ayrı ayrı çok değerli' dedi
ATAKUM 10.05.2020