ATAKUM BELEDİYESİ HABERLERİ

HaberlerATAKUM BELEDİYESİATAKUM BELEDİYESİ
Atakum Belediyesi kreş ve anaokullarını dezenfekte etti
Atakum Belediyesi, koronavirüs tedbirleri kapsamında yaklaşık 2.5 ay önce eğitime ara veren ve normalleşme sürecinde yeniden açılan kreş ve anaokullarını dezenfekte etti.
ATAKUM BELEDİYESİ 3.6.2020
Atakumlu çiftçiler için uygulamalı tarım okulu
Atakum Belediyesi, ilçedeki çiftçi ve besicileri uygulamalı şekilde bilgilendirmek için Taflan bölgesindeki atıl tarım arazisini Yem Bitkisi Deneme Sahası'na dönüştürdü.
ATAKUM BELEDİYESİ 2.6.2020
Atakum Belediyesi'nden sürücü kurslarında dezenfeksiyon
Atakum Belediyesi, ilçedeki sürücü kurslarına ait derslikler ve direksiyon eğitiminde kullanılan otomobilleri dezenfekte etti. Belediye ekipleri, teorik eğitim yapılan sınıfların yanı sıra usta öğretici ve sürücü adaylarının kullandığı araçlara özel solüsyon uygulayarak olası virüs tehlikesine karşı önlem aldı.
ATAKUM BELEDİYESİ 1.6.2020
Atakum Belediyesi'nden vergi ödemelerinde son gün uyarısı
Atakum Belediyesi, emlak, çevre temizlik ve ilan-reklam vergilerini ödemek isteyen mükelleflere 'işlemlerinizi son güne bırakmayın' çağrısı yaptı.
ATAKUM BELEDİYESİ 27.5.2020
Atakum'da mutluluk yayan dayanışma
Atakum Belediyesi, Ramazan Bayramı arifesinde hayırsever Samsunlular ile kırsal mahallelerde yaşayan çocuklar arasında mutluluk köprüsü kurdu. Giyim eşyaları, Atatürk'ün Nutuk eseri, boyama kitapları ve renkli boya kalemlerinden oluşan bayram paketleri, belediye personeli ile Atakum Kent Konseyi Gençlik Meclisi üyelerince miniklere ulaştırıldı.
ATAKUM BELEDİYESİ 23.5.2020
Başkan Deveci: 'Yüreklerde kucaklaşalım'
Başkan Deveci: 'Yüreklerde kucaklaşalım'
Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, yayınlandığı yazılı mesaj ile Ramazan Bayramı'nı kutladı.
ATAKUM BELEDİYESİ 21.5.2020
Atakum Belediyesi'nin dijital kutlama programı 4 günde 8 milyon kişiye ulaştı
Mustafa Kemal Paşa'nın Milli Mücadele dönemini başlatmak üzere Bandırma Vapuru ile Samsun'a gerçekleştirdiği tarihi yolculuğu sanal ortamda yeniden canlandıran #YüzyılınRotası, 4 günde yaklaşık 8 milyon kişiye ulaştı.
ATAKUM BELEDİYESİ 20.5.2020
Atakum'un cadde ve sokaklarında coşku dolu 19 Mayıs kutlaması
Atakum Belediyesi, Milli Mücadele'nin ilk adımının atıldığı, kurtuluşun simge kenti Samsun'da, sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle evlerinde kalan yurttaşlara, sokak etkinlikleri ile 19 Mayıs coşkusu yaşattı.
ATAKUM BELEDİYESİ 19.5.2020
Atakum Belediyesi'nden mobil ödeme noktaları
Atakum Belediyesi, koronavirüs sürecinde Atakumluların belediyeye gelmeden hizmet alması için bir yeniliği daha hayata geçirdi. 'E-Belediyecilik'te atılan adımların yanı sıra, Atakum genelinde kurulan 6 mobil noktada yurttaşlar vergi ödeme işlemlerini gerçekleştirmeye başladı
ATAKUM BELEDİYESİ 14.5.2020
Atakum Belediyesi'nden üreticiye 'fide desteği'
Atakum Belediyesi, ilçe genelinde tarımsal üretimin yaygınlaşması amacıyla projelerine tüm hızıyla devam ediyor. Belediye ekipleri, bu kez de Atakum'un kırsal mahallelerinde geçimini çiftçilikle sağlayan yurttaşlar için ücretsiz olarak domates, biber ve patlıcan fidesi ulaştırdı. Çalışma kapsamında 600 üreticiye 21 bin fide dağıtıldı
ATAKUM BELEDİYESİ 14.5.2020
Atakum parkları çocuklarla şenlendi
Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, koronavirüs tedbirleri kapsamında 22 Mart tarihinden itibaren sokağa çıkma kısıtlaması getirilen ve 53 gün sonra ilk defa sokağa çıkan çocuklarla oyun parklarında bir araya geldi.
ATAKUM BELEDİYESİ 13.5.2020
Sokağa çıkacak çocuklar için Atakum parklarında hijyen önlemi
Atakum Belediyesi, koronavirüs tedbirleri kapsamında 22 Mart tarihinden itibaren sokağa çıkma kısıtlaması getirilen ve 52 gün sonra ilk defa sokağa çıkacak çocuklar için ilçe genelindeki parklarda kapsamlı dezenfeksiyon çalışması gerçekleştirdi
ATAKUM BELEDİYESİ 12.5.2020
Başkan Deveci: Anneler bizim kutsalımız
Sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle uzun süredir ilk defa dışarıyla çıkan yurttaşlara eşlik eden Başkan Deveci ile eşi Av. Gülay Deveci, annelere karanfil ve maske hediye etti. Başkan Deveci, 'Anneler bizim kutsalımız, dolayısıyla bugün de bizim kutsalımız. Her biri ayrı ayrı çok değerli' dedi
ATAKUM BELEDİYESİ 10.5.2020
Başkan Deveci: Annelere çok şey borçluyuz
Başkan Deveci: Annelere çok şey borçluyuz
Atakum Belediye Başkanı Cemil Decevi, 'Karşılıksız sevgi ve merhametin sembolü olan annelere çok şey borçluyuz' dedi.
ATAKUM BELEDİYESİ 9.5.2020
Atakum Belediyesi'nden 'hijyen' desteği
Atakum Belediyesi, 11 Mayıs 2020 Pazartesi günü açılacak olan berber, kuaför ve güzellik salonlarının dezenfeksiyon çalışması gerçekleştirerek, 'Hijyen Kiti' hediye etti. 170 iş yerinde çalışma gerçekleştiren Atakum Belediyesi'ne berber ve kuaförler teşekkür etti
ATAKUM BELEDİYESİ 8.5.2020
Atakum Belediye Meclisi'nde Gıda Bankası için önemli adım
Meclis'in oy birliği ile kuruluşunu onayladığı Gıda Bankası hakkında konuşan Başkan Deveci, 'Samsun'daki yardımseverlere dayanışma çağrımı yineliyorum. Bir eve ne lazımsa, ellerinde ne varsa, gönüllerinden ne kopuyorsa bizim gıda marketimize destek sağlamalarını talep ediyorum' dedi.
ATAKUM BELEDİYESİ 5.5.2020
Karakılçık buğdayı Atakum'da yeniden hayat buluyor
Atakum Belediyesi, Anadolu topraklarında yetişen en kaliteli tarımsal türlerden biri olan ve yıllar içerisinde nesli tükenme tehlikesi ile karşı karşıya kalan karakılçık buğdayının atalık tohumla yeniden üretimi için harekete geçti.
ATAKUM BELEDİYESİ 4.5.2020
Sokak canlıları için Atakum'dan dijital besleme noktaları haritası
Koronavirüs tedbirlerinin sürdüğü ilçede aç kalma tehlikesiyle karşı karşıya kalan sokak canlılarına yönelik besleme noktalarının sayısını çoğaltıp, mama yükleme çalışmalarını hızlandıran Atakum Belediyesi, ilçedeki hayvanseverler ile işbirliğini güçlendirmek için dijital harita oluşturdu.
ATAKUM BELEDİYESİ 29.4.2020
Atakum Belediyesi'nden 65 yaş üstü yurttaşlara destek telefonu
Atakum Belediyesi, koronavirüs tedbirleri kapsamında uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle evlerinde kalan 65 yaş üstü Atakumluları yalnız bırakmıyor. Çözüm Merkezi ekiplerince telefonla aranan yaşlılara moral desteği sağlanıyor, ihtiyaçlarının olup olmadığı soruluyor.
ATAKUM BELEDİYESİ 28.4.2020
Gayrimenkul değerleme uzmanlarına Atakum Belediyesi'nden e-işlem
Atakum Belediyesi, kredili konut satışları ile ilgili rapor hazırlama sürecinde arşiv kayıtlarına erişebilmek için belediyeye gitmek zorunda kalan gayrimenkul değerleme uzmanlarına e-hizmet kanalı oluşturdu. Uzmanlar, koronavirüs salgını sürecinde işlemlerini telefon, elektronik ödeme ve e-posta yoluyla gerçekleştirebilecek.
ATAKUM BELEDİYESİ 27.4.2020
Atakum'da çiftçi fasulye ekecek, Atakum Belediyesi satın alacak
Atakum Belediyesi, ilçenin kırsal kesimlerinde yetiştirilen ve halk arasında 'Nebiyan' adıyla bilinen kuru fasulye çeşidi için alım garantili sözleşmeli tarım programı başlatıyor.
ATAKUM BELEDİYESİ 26.4.2020
Atakum balkonlarında 23 Nisan coşkusu
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı 100. yılı koronavirüs tedbirleri nedeniyle sokağa çıkma kısıtlamasının uygulandığı Atakum'da balkonlarda kutlandı.
ATAKUM BELEDİYESİ 24.4.2020
Başkan Deveci makamını minik başkan Şencan'a telekonferansla devretti
Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda makam koltuğunu telekonferans yöntemiyle İlkokul birinci sınıf öğrencisi 7 yaşındaki Derin Şencan'a devretti
ATAKUM BELEDİYESİ 22.4.2020
Başkan Deveci: 23 Nisan milli tarihimizin dönüm noktasıdır
Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, '23 Nisan, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 19 Mayıs 1919'da Samsun'dan başlattığı bağımsızlık savaşımızın, milli tarihimizin dönüm noktasıdır' dedi.
ATAKUM BELEDİYESİ 22.4.2020
Atakumlular 23 Nisan'ı balkonlarda kutlayacak
Atakum Belediyesi'nin marşlar turu ve Ulusal Egemenlik Bandosu, kentin sokaklarında gezecek. Toplu konut alanlarında sokak konserleri verilecek. Belediye, tüm Atakumluları 23 Nisan günü balkonlarını Türk Bayrakları ve kırmızı beyaz renklerle süslemeye davet etti
ATAKUM BELEDİYESİ 21.4.2020
Atakum kırsalında erken 23 Nisan
Atakum Belediyesi, ilçenin kırsal mahallelerinde yaşayan minikleri 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı öncesinde sevindiriyor. Koronavirüs salgını nedeniyle evlerinde kalan çocuklar için belediye tarafından hazırlanan hediye paketleri gönüllü ekipler tarafından özel kostümlü gönüllülerce evlere teslim ediliyor.
ATAKUM BELEDİYESİ 21.4.2020
Atakum Belediyesi 50 bin maskeyi ücretsiz dağıtıyor
Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, 50 bin adet maskeyi mahalle muhtarları aracılığıyla ilçe sakinlerine dağıtıyor. Maskeler, evlerinden çıkmak zorunda olan 20 ila 65 yaş arasındaki yurttaşlara ulaştırılacak.
ATAKUM BELEDİYESİ 17.4.2020
Başkan Deveci: Pazar yerlerine gelenler mutlaka önlem almalı
. İnsanların gıda ihtiyacı olduğu için pazarların kurulmaya devam ettiğini belirten Deveci, 'Pazar yerlerinde biz ne tür önlem alırsak alalım, yeterli değil. En önemli önlemi alacak olan vatandaşın kendisi' dedi.
ATAKUM BELEDİYESİ 14.4.2020
Atakum Belediyesi ücretsiz ekmek ve gazete dağıttı
Yasak süresince tüm ekipleri ile sahada olan Atakum Belediyesi, yurttaşlara ücretsiz ekmek ve gazete dağıttı. Belediye ekipleri, ilçenin dört bir yanındaki hemşehrilerinin evlerinde kalmaları için tüm imkanları seferber etti.
ATAKUM BELEDİYESİ 12.4.2020
Atakum'da can dostların beslenme noktaları dezenfekte edildi
Atakum Belediyesi, koronavirüs salgını ile mücadele çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Yurttaşların boşalttığı sokaklarda aç kalma tehlikesi ile karşı karşıya kalan can dostları besleyen mamamatik cihazları, belediye ekiplerince düzenli olarak dezenfekte ediliyor, mama ve su hazneleri dolduruluyor.
ATAKUM BELEDİYESİ 10.4.2020
Atakum Belediyesi'nden atıklar için 72 saat uyarısı
Atakum Belediyesi yetkilileri, ev ve iş yerlerindeki bu tür atıkların iki ayrı poşete geçirilerek insan teması olmayan bir alanda 72 saat bekletildikten sonra ayrı şekilde evden çıkarılması gerektiğini kaydetti. Atakum Belediyesi hizmet binasında da genelgeye yönelik atık toplama tedbirleri alındı.
ATAKUM BELEDİYESİ 9.4.2020
Atakum Zabıtası'ndan pazarlara sıkı denetim
Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını ile mücadele tedbirleri kapsamında ilgili bakanlıkların semt pazarları için aldığı kararların uygulanmasını denetleyen Atakum Belediyesi'ne bağlı Zabıta ekipleri, uyarıldığı halde kurallara aykırı davranan esnafa cezai işlem uyguladı. Ekipler, pazara gelen yurttaşlara da maske dağıtımı yaptı.
ATAKUM BELEDİYESİ 8.4.2020
Atakum Belediyesi maske üretip ücretsiz dağıtıyor
Toplum sağlığı için emek birliği kararı alan Atakum Belediyesi'ne bağlı Özgecan Kadın Koordinasyon Merkezi ve kültür evleri çalışanları, koronavirüsle mücadele için yıkanarak yeniden kullanılabilen malzemeden maske üretimine başladı.
ATAKUM BELEDİYESİ 7.4.2020
Atakum'da evde spor hizmeti
Koronavirüs salgını nedeniyle evlerinde izole olan Atakumluların hareketsiz kalmamaları için Atakum Belediyesi'nce hazırlanan #EvdeSporVar video eğitim programı büyük ilgi topladı. Belediyenin sosyal medya kanallarından yayınlanan video dersleri takip eden yurttaşlar evlerinde egzersiz yapıyor.
ATAKUM BELEDİYESİ 6.4.2020
Atakumlular için Psikolojik Dayanışma Platformu kuruldu
Atakum Belediyesi ve Atakum Kent Konseyi Kadın Meclisi, dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını sürecinde kaygı ve endişe kontrolü sağlayamayan, psikolojik sorunlar yaşayan yurttaşlara ücretsiz destek sağlayacak. O
ATAKUM BELEDİYESİ 3.4.2020
Atakum Dayanışma Hattı yüzlerce yaşama dokundu
Dünyanın dört bir yanında etkili olan koronavirüs salgını nedeniyle evlerinde kendilerini izole eden dezavantajlı bireyler için oluşturduğu WhatsApp Dayanışma Hattı ile kapıda ödemeli alışveriş desteği sunan Atakum Belediyesi ekipleri ve Atakum Kent Konseyi Gençlik Meclisi üyeleri, uygulamanın ilk 15 gününde yaklaşık 200 yurttaşın yaşamına dokundu.
ATAKUM BELEDİYESİ 1.4.2020
Başkan Deveci'den işsiz ve aşsız kalan Atakumlulara kalıcı destek sözü
Uygulamanın lojistik operasyonunun yürütüldüğü Paylaşım Merkezi'ne destek ziyaretinde bulunan Başkan Deveci, kolilerin taşınmasına yardım etti. Başkan Deveci, işsiz ve aşsız kalan Atakumlulara yapılan desteğin kalıcı hale getirilmesi için Atakum Belediyesi'nin Gıda Bankası kuracağını duyurdu.
ATAKUM BELEDİYESİ 31.3.2020
Atakum'un bütçesi sağlık için kullanılacak
Atakum Belediyesi'nin yeni dönem yatırım bütçesinin ilçede yaşayan yurttaşların sağlığı, nitelikli beslenmesi ve evlerinde mutlu olmaları için kullanılacağını belirtti.
ATAKUM BELEDİYESİ 30.3.2020
Atakum'da ateş ölçer ve dezenfektanlı salgın önlemi
Koronavirüs salgını ile mücadele çalışmalarını tüm ekipleri ile birlikte kentin dört bir yanında sürdüren Atakum Belediyesi, işlemleri için belediye binasına gelen yurttaşlar için de toplum sağlığını koruyucu önlemler aldı. Hizmet binasına giriş yapan ziyaretçilerin ateşi ölçülüyor ve dezenfektan kullanmaları sağlanıyor.
ATAKUM BELEDİYESİ 29.3.2020
Başkan Deveci'den hayırseverlere çağrı: Bugün değilse ne zaman el uzatacaksınız?
entte evinden çıkamayan ve yardıma muhtaç durumdaki yurttaşların gıda ve insani desteğe ihtiyacı olduğunu belirten Başkan Deveci Samsunlu hayırseverlere, 'Bugün elinizi uzatmayacaksanız ne zaman uzatacaksınız? Toplumsal dayanışmaya, sizin birikiminize ihtiyaç var. Yardıma muhtaç yurttaşlarımıza, hemşehrilerimize elinizi uzatın' çağrısında bulundu.
ATAKUM BELEDİYESİ 26.3.2020
Atakum'da pazarda salgın önlemi
Korona virüsü salgını ile mücadele çalışmaları kapsamında tüm ekiplerini seferber eden Atakum Belediyesi, ilçe genelinde yürüttüğü dezenfeksiyon çalışmalarının yanı sıra uyarı ve bilgilendirme faaliyetlerini de sürdürüyor.
ATAKUM BELEDİYESİ 25.3.2020
Atakum'un 'hijyen timi' cadde, park ve camilerde
Tüm ekiplerini korona virüs salgını ile mücadeleye yönlendiren Atakum Belediyesi, ilçedeki cadde ve sokaklarda dezenfeksiyon çalışmalarını sürdürüyor.
ATAKUM BELEDİYESİ 24.3.2020
'Atakum Zabıtası'ndan 'evde kal' anonsu
Korona virüsü salgınının ardından ilçede acil eylem planını devreye alan Atakum Belediyesi, vatandaşlara yönelik bilgilendirme çalışmalarını sürdürüyor. Zabıta Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, ilçedeki cadde ve sokakları dolaşarak sesli anons sistemine sahip araçlar ile ilçe sakinlerine 'evde kal' çağrısında bulunuyor.
ATAKUM BELEDİYESİ 23.3.2020
Atakum'da işitme engellilere görüntülü alışveriş desteği
Koronavirüs salgınının Türkiye'ye ulaşmasının ardından dezavantajlı bireyler için WhatsApp Hattı kurup alışveriş desteği sağlamaya başlayan Atakum Belediyesi, yerel yönetimler ve sivil toplum kuruluşlarına örnek oldu.
ATAKUM BELEDİYESİ 21.3.2020
Atakum'da can dostlar aç kalmayacak
Atakum Belediyesi, koronavirüs önlemleri sonrası aç kalma tehlikesi ile karşı karşıya kalan sevimli dostları yalnız bırakmadı. İlçedeki 16 mamamatikte düzenli mama ve su takviyesi yapılırken, yeni üretilen mini mama hazneleri ile can dostların besleme noktalarının sayısı 97'ye yükseltilecek.
ATAKUM BELEDİYESİ 20.3.2020
Atakum'da konteynerler yer altına inecek
Sıfır Atık Projesi kapsamında Atakum'da yeraltı çöp konteyneri sistemine geçilmesini görüşen Atakum Belediye Meclisi, ilgili maddeyi oy birliği ile kabul etti. Ayrıca Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, toplantıda belediyenin yürüttüğü korona virüsü ile mücadele süreci konusunda meclis üyelerine bilgilendirmede bulundu.
ATAKUM BELEDİYESİ 19.3.2020
Başkan Deveci'den duyarlılık çağrısı
12'ye gelen asılsız ihbarlar konusunda toplumu duyarlı ve hassas olmaya davet eden Başkan Deveci, 'Asılsız ihbar hukuki deyimle 'olası kastla adam öldürmeye teşebbüs' demek. Bu kurum zamanında oraya yetişemez, orada bir hayat kaybı olursa; asılsız ihbar yüzünden bir engel söz konusu olursa TCK'daki suçu bu olmalı' dedi
ATAKUM BELEDİYESİ 12.3.2020
Atakum'da 'Doğa Bilimleri Köyü' kuruluyor
Atakum Belediyesi Etüt Proje Müdürlüğü ve Doğa Çocukları Akademisi Derneği iş birliğiyle, çocukların bilişsel gelişimine katkı sunacak 'Doğa Bilimleri Köyü' projesi hayata geçiyor.
ATAKUM BELEDİYESİ 12.3.2020
Atakum Belediyespor'un Yıldızları Halk Oyunlarında zirvede!
Atakum Belediyespor Halk Oyunları Yıldızlar kategorisinde yarışan ekipleri, harika bir performans sergileyerek, Türkiye Halk Oyunları Federasyonu (THOF) Samsun İl Yarışmasını, zirvede tamamladı.
ATAKUM BELEDİYESİ 9.3.2020
Başkan Deveci: Bu ülkeyi gençlerle ayağa kaldıralım
Başkan Deveci, gençlere önemli işler düştüğünü belirterek 'Sevgili gençler ve hocalar bir araya gelin. Birbirinizi tamamlayın, bu ülkeyi kaldığı yerden ayağa kaldıralım. Ben çok iyi bir belediye başkanı olamayabilirim ama çok iyi ağabey olurum, çok iyi arkadaş olurum. Sizinle beraber sonuna dek koşarım' dedi
ATAKUM BELEDİYESİ 9.3.2020
Atakum'da gençler geleceği hayal ediyor
Atakum Belediyesi'nin ana destekçisi olduğu, Atakum Gençlik Meclisi tarafından 6-8 Mart tarihlerinde 'Girişimci Parkı' başladı. Geleceklerini hayal edecek gençler, 48 saat boyunca Büyükşehir Sanat Merkezi'nden hiç ayrılmadan, zamanla ve birbirleriyle yarışarak girişimcilik projelerini yazıp önemli deneyimler kazanacak
ATAKUM BELEDİYESİ 7.3.2020
Atakum Belediyesinden o iddialara yalanlama
Atakum Belediyesi, temizlik ihalesinde kamu zararına yol açıldığı iddialarını yalanladı. Belediyeden yapılan açıklamada, 'Bir kuruşun dahi önemini bilerek hizmetlerimizi sürdürüyoruz' denildi
ATAKUM BELEDİYESİ 6.3.2020
'Atakum Proje Fabrikası' açıldı
Atakum Belediyesi bünyesinde başlatılan ve ilçeyi, Türkiye'ye proje üreten örnek bir merkez haline getirmek amacıyla çalışacak Atakum Proje Fabrikası ilk eğitimini tamamladı. 35 kişinin sertifika aldığı ilk eğitimde istihdamın geliştirilmesi için 8 farklı proje oluşturuldu.
ATAKUM BELEDİYESİ 4.3.2020
Atakum Meclisinde şehitler için ortak bildiri
Atakum Belediye Meclisi Mart ayı toplantısı gerçekleştirildi. Mecliste, İdlib'te şehit olan kahraman askerler için saygı duruşunda bulunulurken aynı zamanda tüm parti grupları ortak bildiri yayınladı. Bildiride, 'Bu alçak ve menfur saldırıyı Atakum Belediye Meclisi'ndeki parti grupları olarak şiddet ve nefretle kınıyoruz' ifadeleri yer aldı.
ATAKUM BELEDİYESİ 4.3.2020
Atakum'da miniklerle makamda 'kitap saati'
Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, Halide Edip Adıvar Anaokulu tarafından hayata geçirilen 'Makamdan Masala' projesi kapsamında anaokulu öğrencilerine makam odasında masal kitabı okudu. Renkli anların yaşandığı etkinlikte Başkan Deveci meraklı miniklerin sorularını da cevapladı
ATAKUM BELEDİYESİ 25.2.2020
Atakum'da kar mücadelesi
Atakum Belediyesi hafta sonu meydana gelen yoğun kar yağışıyla 24 saat esasıyla mücadele verdi. Belediyenin birçok biriminin teyakkuzda olduğu çalışmalarda, yurttaşların kar yağışından olumsuz etkilenmemesi için kentin her noktasında aralıksız mücadele devam etti
ATAKUM BELEDİYESİ 10.2.2020
Başkan Deveci: 'Kalbimi, vicdanımı Atakum'a açtım'
Başkan Deveci, 'Ben vicdanımı, kalbimi, kendimi Atakum'a açtım. Birbirimize dört elle sarılalım. Atakum'da ne eksik en iyi sizler bilirsiniz. Atakum'un görünen yüzü ve sesi sizlersiniz' dedi
ATAKUM BELEDİYESİ 6.2.2020
Başkan Deveci'den iş vaadi iddialarına cevap: 'Hiçbir parti beklentide olmasın'
İYİ Parti delegelerine Atakum Belediyesi'nde iş vaadi verildiği iddialarına ilişkin konuşan Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, 'Kongre süreçlerinde hiçbir parti belediye olanaklarını yararlandırmam konusunda beklentide olmasın. Ben burada olduğum sürece, böyle bir şey olmaz' dedi.
ATAKUM BELEDİYESİ 5.2.2020
Atakum'da hizmette engel yok
Atakum Belediyesi personeli, işitme engelli vatandaşlara daha verimli hizmet vermek adına 4 hafta süren Türk İşaret Dili eğitimini tamamladı.
ATAKUM BELEDİYESİ 1.2.2020
Atakum 'depremzedeler' için kenetlendi
Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, Elazığ'daki depremzedeler için Atakum'da dayanışma örneği yaşandığını belirterek, 'Atakum kendisinden bekleneni yaptı. Atakumlulara teşekkür ediyorum. Allah ülkemize bir daha böyle acılar yaşatmasın' dedi.
ATAKUM BELEDİYESİ 27.1.2020
Samsun'da bir ilk... Atakum Belediyesi'nden 'engelsiz menü'
Atakum Belediyesi ve OMÜ öğrencileri iş birliğiyle Braille alfabesi ile QR kod sayesinde görme engelli bireylerin faydalanabilecekleri restoran menüsü uygulamaya geçti.
ATAKUM BELEDİYESİ 23.1.2020
Başkan Deveci: Esnafı mutlu olmayan kent topaldır
Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, Yenimahalle'de hizmete başlayan pazar yerinden hem esnafın hem de vatandaşın daha iyi koşullarda yararlanacağını ifade ederek, 'Esnafı mutlu olmayan bir kentin ayağı topal demektir' dedi
ATAKUM BELEDİYESİ 18.1.2020
Başkan Deveci dünya şampiyonluğu sözü aldı
Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, down sendromlu milli masa tenisçileri ile yaptığı müsabaka sonrasında dünya şampiyonluğu sözü aldı.
ATAKUM BELEDİYESİ 6.1.2020
Atakum'da Çok Sesli Çocuk Korosu kuruluyor
Atakum Belediyesi tarafından, Atakum'da yaşayan 8-13 yaş grubu çocukların müzik becerileri geliştirmek ve ses eğitimi vermek için Çok Sesli Çocuk Korosu kuruluyor.
ATAKUM BELEDİYESİ 6.1.2020
Atakum'da yılın ilk meclisinde 'dayanışma' mesajı
Yılın ilk meclisinde dayanışma mesajı veren Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, 'Bu yükün altına örnek olarak dört parti birlikte girelim. Bizden örnek alan Ankara'dakiler de birlik olsunlar ve onlar da Türkiye'nin sorunlarını çözsünler' dedi.
ATAKUM BELEDİYESİ 3.1.2020
Başkan Deveci'den yeni yıl mesajı
Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci yeni yıl mesajında, 'Yeni yıl kardeşliğimizi, Cumhuriyet ile kazanımlarını pekiştirdiğimiz, ülkemiz ve insanımız için olduğu kadar, bütün insanlık için de huzur, mutluluk ve barış yılı, barış dönemi olmalıdır' dedi.
ATAKUM BELEDİYESİ 30.12.2019
Atakum'da 'diyabet' sempozyumu
Atakum'da 'diyabet' sempozyumu
Atakum Belediyesi ve Büyük Anadolu Hastaneleri iş birliğinde Tip 2 Diyabet (Şeker) Sempozyumu gerçekleştirildi.
ATAKUM BELEDİYESİ 30.12.2019
Başkan Deveci: Kadın üretimde daha çok yer alacak
Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci ile eşi Av. Gülay Deveci, Atakum'da tarım emekçisi kadınlarla bir araya geldi. Başkan Deveci, 'Kadınların üretimde daha çok yer almasını üzerinde titizlikle çalışıyoruz. Kadınlarımızın üretimlerinin arttığı, emeğin karşılığını bulduğu sağlıklı ve mutluluk ve barış dolu bir yıl diliyorum' dedi
ATAKUM BELEDİYESİ 26.12.2019
City Mall ile ilgili flaş gelişme! Çelik kendisi yıkacak
Atakum Belediyesi, ilçe sınırları içerisinde yapımı devam eden AVM ile ilgili yaşanılan yargı sürecinin sonuçlanması üzerine bir basın açıklaması yaptı. 
ATAKUM BELEDİYESİ 23.12.2019
Yalı Kafe için hukuk mücadelesi
Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, 25 yıldır Atakumlular için önemli bir değerde olan Yalı Kafe alanı için yapılmak istenen imar planıyla ilgili idare mahkemesine başvuracaklarını ve hukukun tüm yollarını kullanacaklarını ifade etti.
ATAKUM BELEDİYESİ 18.12.2019
Atakum kendisini Türkiye'ye hatırlattı
Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, Atakum Kitap Günleri kapsamında kente gelen yayınevi temsilcileri, yazar ve şairlerle bir araya geldi. Başkan Deveci, 'İyi ki geldiniz ve renk kattınız. Sayenizde Atakum da kendisini yeniden Türkiye'ye hatırlatmış oldu. Siz yazacaksınız, biz okuyacağız ve Türkiye aydınlanacak' dedi
ATAKUM BELEDİYESİ 14.12.2019
Samsun'da lösemili ve engelli çocuklar yararına 'Yılbaşı Alışveriş Şenliği'
Samsun'da faaliyet gösteren Mutluluğun Kanatları Derneği, lösemili ve engelli çocuklar yararına 'Yılbaşı Alışveriş Şenliği' düzenledi.
ATAKUM BELEDİYESİ 13.12.2019
Atakum'da 'Kitap Günleri'ne yoğun ilgi
Atakum Belediyesi tarafından 15 Aralık tarihlerine kadar açık olacak Atakum Kitap Günleri kitapseverlerin yoğun ilgisiyle devam ediyor. Söyleşiler ve imza günlerinin de yer aldığı Kitap Günleri'nin 6. günü de dolu dolu geçerken, onlarca okuldan yüzlerce öğrenci de etkinliği ziyaret etti.
ATAKUM BELEDİYESİ 11.12.2019
Deveci'den Samsunlulara davet
Deveci'den Samsunlulara davet
Atakum Belediyesinin düzenlediği ve çok sayıda yazarı kitapseverlerle buluşturacak olan 'Atakum Kitap Günleri' başladı.
ATAKUM BELEDİYESİ 6.12.2019
Samsun'da 'Kadına Karşı Şiddete Dur De' programı
Atakum Belediyesi ve sivil toplum kuruluşları iş birliğiyle 'Kadına Karşı Şiddete Dur De' programı düzenlendi. Etkinliğe katılan Başkan Deveci, 'Hayatına anlam katamamış olanlar kadına karşı şiddet gösterirler. Kadına karşı şiddeti engelleyebilmenin birinci ve öncelikli yolu, hayata anlam katmak ve hayatı birlikte yaşanabilir kılmaktır' dedi.
ATAKUM BELEDİYESİ 5.12.2019
Başka Cemil Deveci: 'Atakum engelsiz kent olacak'
Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, Atakum'da daha nitelikli ve engelli kesimlerin tümünü içine alabilecek bir engelsiz yaşam alanı oluşturmak için çalışmalarının devam ettiğini belirterek, 'Önümüzdeki beş yılın sonunda Atakum, çağdaş, modern ve engelsiz bir kent olacak' dedi.
ATAKUM BELEDİYESİ 3.12.2019
Atakum Belediyesinde hizmette yeni dönem
Atakum Belediyesi ve Tapu Kadastro Müdürlüğü tarafından imzalanan yeni protokolle, tapuda yapılan birçok hizmetin belediyede de elektronik ortamda yapılacağı ve vatandaşların işlemlerini daha hızlı ve güvenli bir ortamda gerçekleştirebileceği yeni bir hizmet dönemi başladı.
ATAKUM BELEDİYESİ 2.12.2019
Başkan Deveci: 'Kadın örgütlenmesinde örnek olacağız'
Atakum Belediyesi, Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü'nde dayanışmanın en güzel örneğini yaymak amacıyla 'Dayanışma Balonu ve Uçurma ile yani sıra kısa film gösterimi etkinliği düzenledi. Etkinliğe katılan Başkan Deveci, 'Atakum, kadın örgütlenmesinde Türkiye'ye örnek bir kent olacak' dedi
ATAKUM BELEDİYESİ 25.11.2019
Cemil Deveci: 'Gençlerin ihtiyaçlarını karşılayacağız'
Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, 'Atakum, hizmet sektörünün yoğun olduğu ve turizm sektörünün giderek geliştiği bir kent ve biz de o alanlarda istihdam sağlayabilmek için gençlerin beceri kazanmasına gayret göstereceğiz.' dedi
ATAKUM BELEDİYESİ 22.11.2019
Spor hayatlarını değiştirdi!
Samsun'un Atakum ilçesindeki Engelsiz Yaşam Merkezi'nde kas hastaları ve ağır engelliler, boccia sporu ile engelleri aşıyor. 
ATAKUM BELEDİYESİ 21.11.2019
Atakum'da kırsalda güç birliği
Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, belediye bünyesinde kurulan Kırsal Hizmetler Müdürlüğü çalışmalarıyla kırsal alanda tarım ve hayvancılıkta üreticilerle güç birliği sağlayacaklarını ifade ederek, 'En başarılı, en şeffaf çalışmaları Türkiye'ye örnek olacak şekilde Atakum'da uygulayacağız' dedi
ATAKUM BELEDİYESİ 19.11.2019
Atakum Belediyesi Meslek Edindirme Kursları açıldı
Atakum Belediyesi Meslek Edindirme Kursları açıldı
Atakum Belediyesi Başkanı Cemil Deveci, Atakum Belediyesi Meslek Edindirme Kursları açılışını gerçekleştirdi.
ATAKUM BELEDİYESİ 18.11.2019
Atakum Belediyesi Meclisi temizlik ihalesi gündem maddesini kabul etti
Samsun'da Atakum Belediyesinin olağanüstü meclis toplantısında yeni temizlik ihalesi ile ilgili gündem maddesi oy birliği ile kabul edildi.
ATAKUM BELEDİYESİ 13.11.2019
Atakum Belediyesi'nde müdür silah çekti
Atakum Belediyesinde iki birim müdürünün, aralarında çıkan tartışmada silah teşhirinde bulunulduğu iddiasıyla ifadesi alındı.
ATAKUM BELEDİYESİ 16.10.2019
'ATAKUM EN ÖNEMLİLERDEN OLACAK'
Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, atık geri dönüşümü konusunda hedef yükselttiklerini belirterek, 'Bu konunun peşini bırakmayacağız ve Atakum, gelecek dönemlerde bu konuda Türkiye'nin en önemli kentlerinden biri haline gelecek' dedi
ATAKUM BELEDİYESİ 10.10.2019
HAYVAN SEVGİSİ OLMADAN KENTİ KÜLTÜRÜ GELİŞMEZ
Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, Atakum Belediyesi'nin canlı dostu belediye olduğunu belirterek, 'Hayvan sevgisi olmadan, onlarla bir arada yaşama kültürünü kazanamadan kent kültürünü geliştiremeyiz' dedi
ATAKUM BELEDİYESİ 4.10.2019
Atakum'un çocuklarına iş istiyorum
Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, belediyenin istihdam merkezi ATİM'e başvuranların sayısının 5 bine yaklaştığını belirterek, 'Benim vicdanım bu kentin çocukları işsiz olduğu için rahat değil. Atakum'un çocuklarına iş istiyorum' dedi
ATAKUM BELEDİYESİ 3.10.2019
Atakum'da 'geri dönüşüm' umudu
Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, ilçe genelinde apartmanlarda geri dönüşüm çalışması yaparak Atakum'da temizliğin verimli yapılacağını belirtti
ATAKUM BELEDİYESİ 27.9.2019
Deveci söz verdi...
Atakum Tevfik İleri İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri yazdıkları mektupları Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci'ye verdi. Öğrencilerin mektuplarını tek tek okuyan Başkan Deveci, daha yeşil ve temiz bir Atakum için söz verdi
ATAKUM BELEDİYESİ 26.9.2019
Atakum'a iki yeni müdürlük
Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, belediye bünyesinde kurulması kararlaştırılan Atakum Belediyesi Kırsal Hizmetler Müdürlüğü ile Atakum Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü sayesinde hizmetlerin daha kaliteli olacağını söyledi
ATAKUM BELEDİYESİ 4.9.2019
HAN-I YAĞMA MI ADRESE TESLİM İHALE Mİ?
HAN-I YAĞMA MI ADRESE TESLİM İHALE Mİ?
Gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Osman Kara, Atakum Belediyesi'nin ihale ilanlarındaki ayrıntıları kaleme aldı...
ATAKUM BELEDİYESİ 23.8.2019
Atakum'da Kadın Emeği Festivali
Atakum Belediyesi ile Samsun El Emeği Platformu iş birliğiyle 24-25 Ağustos tarihlerinde Atakum sahili Çobanlı İskelesi Meydanı'nda düzenlenen Kadın Emeği Festivali'nde, onlarca kadının emeğini Atakumlularla buluşturacak
ATAKUM BELEDİYESİ 23.8.2019
7 ülkeden gençler Atakum'da buluştu
OMÜ Proje ve İnovasyon Gençlik Grubu'nun ERASMUS+ kapsamında yürüttüğü 'Either Innovate or Disappear' projesi için 7 ülkeden Atakum'a gelen gençler Atakum Belediyesi'ni ziyaret ederek belediyenin çalışmaları hakkında bilgi aldı
ATAKUM BELEDİYESİ 22.8.2019
Atakum'dan şiddete karşı eylem planı
Atakum Belediyesi, kadına ve çocuğa şiddet, taciz, tecavüz ve istismarla mücadele kapsamında Hukuk Komisyonu ile Kadın Hakları ve Sosyal İşler Komisyonu'nun hazırladığı 12 maddelik eylem planını hayata geçiriyor
ATAKUM BELEDİYESİ 17.8.2019
ATAKUM'DAN PALYAÇO GÖSTERİSİ
Atakum Belediyesi ve Atakum Sosyal Hizmetler Müdürlüğü iş birliğiyle, Kurban Bayramı öncesinde korunmaya muhtaç çocuklara tiyatro ve palyaço gösterisi gerçekleştirildi. Adeta çifte bayramın yaşandığı günde, çocuklar doyasıya eğlendi
ATAKUM BELEDİYESİ 8.8.2019
ATAKUMLU'NUN CEBİNDEN 100 MİLYON TL KOPARTILDI
Bir grup CHPli, Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci'ye destek eylemi gerçekleştirdi. Başkan Deveci, 'Sadece şirket üzerinden Atakum halkının cebinden kopartılan para 100 milyon TL. Hesabını vermeye hazırım' dedi
ATAKUM BELEDİYESİ 1.8.2019
Atakum Canlı Hayvan Pazarı Açıldı
Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, Atakum'da hizmet verecek olan canlı hayvan pazarının açılışını üreticilerle birlikte yaptı. Başkan Deveci, 'Pazarımızın müşterisinin bol olmasını ve üreticilerimizin emeklerinin karşılığını almasını temenni ediyorum' dedi
ATAKUM BELEDİYESİ 1.8.2019
40 milyon TL'lik borca haciz
Atakum İmar İnşaat LTD ŞTİ'nin Samsun esnafına ve çeşitli kamu kurumlarına olan 40 milyon TL'lik borcu nedeniyle şirket bünyesinde olan 6 araç haczedildi. Araçlar, Atakum Belediyesi garajından trafik polisleri nezaretinde götürüldü
ATAKUM BELEDİYESİ 24.7.2019
Atakum Belediyesi'nden e- kurban pazarı
Atakum Belediyesi, Samsun'da ilk defa yerli çiftçiye destek olmak amacıyla kurban bayramı öncesinde elektronik ortamda kurban pazarı oluşturdu
ATAKUM BELEDİYESİ 18.7.2019
ATAKUM'A 'TEKSTİL' MÜJDESİ
Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, 'Benim de hem Avrupa'da hem de Türkiye'de yatırım yapan çok eski bir arkadaşım bizi izlemiş ve yatırım yapmaya karar verdi. Şu anda burada arsa bakılıyor ve üzerinde çalışıyoruz' dedi
ATAKUM BELEDİYESİ 16.7.2019