CEMİL DEVECİ HABERLERİ

HaberlerCEMİL DEVECİCEMİL DEVECİ
Atakum-Amasya kadın dayanışması
Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci'nin kurulmasına öncülük ettiği, Samsun'un ilk kolektif kadın girişimi olan Atakum Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi'nin kurucu üyeleri, çevre kentlerdeki örnek oluşumlarla işbirliği toplantıları gerçekleştiriyor
CEMİL DEVECİ 9.7.2020
Başkan Cemil Deveci karakılçık buğdayında ilk hasadı yaptı
Atakum Belediyesi'nin 5 bin metrekarelik alanda atalık tohumla yetiştirdiği karakılçık buğdayında ilk hasadı Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci yaptı. Karakılçık tarlasında orakla biçtiği buğdayları demet haline getiren Başkan Deveci, 'Anadolu insanının bildiği karakılçık buğdayını Karadeniz'de, Samsun'da, Atakum'da yaygınlaştıracağız' dedi.
CEMİL DEVECİ 8.7.2020
Sokak canlıları Atakum Belediyesi'ne emanet
Atakum Belediyesi Kırsal Hizmetler Müdürlüğü'ne bağlı Sokak Canlıları Destek Ekibi, haftanın yedi günü ilçedeki yaralı ve hasta hayvanların yardımına koşuyor.
CEMİL DEVECİ 7.7.2020
Atakum Belediyesi'nin QR menüleri Samsunlularının sağlığını koruyor
Koronavirüs önlemleri nedeniyle geçici olarak kapatılan Atakum Belediyesi'nin sosyal tesisleri, yeni normalleşme dönemine uygun şekilde hizmete açıldı. Samsunluların yoğun şekilde faydalandığı Seyir Tesisi, Çakılar Kafe ve Down Kafe, salgın önlemleri eşliğinde konuklarını ağırlamaya başladı
CEMİL DEVECİ 3.7.2020
Atakumlu gençler tek kuruş ödemeden birden fazla meslek sahibi olacak
Atakum Belediyesi Bilişim Eğitim Merkezi'nin ücretsiz ve sertifikalı eğitimleri, kursiyer adayları için başvuruya açıldı. Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, Atabem ile Atakumlu gençlerin tek kuruş ödemeden birden fazla mesleki niteliğe sahip olabileceğini söyledi.
CEMİL DEVECİ 2.7.2020
Atakum'da bin meşale Samsunspor için yandı
Atakumlular, Yılport Samsunspor'un TFF 2. Lig Beyaz Grup şampiyonu olarak TFF 1. Lig'e yükselmesi ve takımın 55. doğum gününü büyük coşkuyla kutladı. Saat 20.55'te bin adet meşale ile gökyüzünü kırmızıya boyayan Atakumlu Şimşekler çifte mutluluk yaşadı.
CEMİL DEVECİ 1.7.2020
Samsunlular hijyen önlemleri eşliğinde Osmanlı Hamamı'nı kullanmaya başladı
Koronavirüs önlemleri nedeniyle geçen mart ayında kullanıma kapatılan Atakum Belediyesi'nin sosyal tesisleri, yeni normalleşme dönemine uygun şekilde yeniden hizmet vermeye başladı. Samsunlu hamam severlerin uğrak adreslerinden biri olan Atakum Belediyesi Osmanlı Hamamı da konuklarını hijyen önlemleri eşliğinde ağırlıyor.
CEMİL DEVECİ 30.6.2020
Atakum Belediyesi'nin İmece Noktası'nda alan el veren eli görmüyor
Atakum Belediyesi'nin semt pazarlarına konumlandırdığı imece noktaları, yeni normalleşme döneminde hayırseverler ile ihtiyaç sahipleri arasında dayanışma köprüsü oluyor. Pazar alışverişi yapan yurttaşlar, fazladan aldıkları bir poşet sebze ya da meyveyi üzerinde askılar bulunan imece noktasına bırakıyor.
CEMİL DEVECİ 29.6.2020
Atakum Belediyesi YKS öncesi okulları dezenfekte etti
Atakum Belediyesi, hafta sonu gerçekleştirilecek olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) öncesinde adayların kullanacağı sınav salonlarını dezenfekte etti. Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, 'Üniversiteli olmak için sınava girecek adaylar ve ÖSYM görevlileri için okullarda hijyenik koşullar oluşturuyoruz' dedi.
CEMİL DEVECİ 25.6.2020
Başkan Cemil Deveci'den Atakumlulara sıfır atık çağrısı
Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, 'Hemşehrilerimin sıfır atık projesine sahip çıkacağına, doğa için Atakum Belediyesi ile dayanışma göstereceğine yürekten inanıyorum' dedi.
CEMİL DEVECİ 23.6.2020
Atakum Belediyesi öncü oldu kadınlar kooperatif kurdu
ı. Atakum Belediyesi'nin öncülüğünde kentteki kadınlarca oluşturulan Atakum Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi'nin kurulduğunu, ilk sipariş için görüşmelere başladığını açıklayan Başkan Deveci, 'Samsun'da kadınlar tarafından imal edilen el emeği ürünler Atakum Belediyesi tarafından Türkiye ve dünya pazarına ulaştırılacak' dedi.
CEMİL DEVECİ 22.6.2020
Atakum Belediyesi LGS'ye giren gençleri yalnız bırakmadı
Atakum'da sınav merkezi olarak belirlenen 35 okulun girişine stant kuran belediye ekipleri, öğrencilere Atakum Belediyesi Kültür Evleri'nde kadın dayanışması üyelerince üretilen yaklaşık 4 bin adet yıkanabilir maskenin yanı sıra bardak su dağıttı, el dezenfektanı kullanmalarını sağladı.
CEMİL DEVECİ 20.6.2020
Atakum Belediyesi LGS öncesi kentteki okulları dezenfekte etti
Atakum Belediyesi, hafta sonu gerçekleştirilecek olan Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki sınav öncesinde öğrencilerin kullanacağı 35 okulu dezenfekte etti.
CEMİL DEVECİ 19.6.2020
Karadeniz'in ilk tohum merkezi AtaTohum Samsun'da kuruldu
Türkiye'nin her yerinden yöresel tohum bağışı bekleyen AtaTohum, envanterine eklediği tohum çeşitlerini bağışçıların isimleri ile muhafaza edecek, üretim yoluyla sayılarını çoğaltarak çiftçilere ulaştıracak. Karadeniz bölgesindeki yerel tohumlar AtaTohum'da kimlik kazanarak gelecek kuşaklara miras bırakılacak.
CEMİL DEVECİ 18.6.2020
Atakum Belediyesi üreten kadınlar pazarını açıyor
'Kadınların emeği bizlere cesaret ve umut verecek' diyen Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, Kadın El Emeği Ürünleri Pazarı'nın açılması için çalışmaları başlattı. 21 Haziran'dan itibaren her hafta pazar günü Atakum Şehit Pilot Ümit Özer Parkı'nda Kadın El Emeği Ürünleri Pazarı kurulacak.
CEMİL DEVECİ 17.6.2020
Atakumlu çocuklar için ilk AtaÇocuk açılıyor
Atakum'da yaşayan 3-6 yaş arası çocukların yararlanabileceği AtaÇocuk Anaokulu'nun ilk şubesi Mevlana Mahallesi'nde eğitime başlıyor. 22 Haziran'da kesin kayıt için veli görüşmelerinin başlayacağı anaokulunda ilk ders zili 10 Ağustos'ta çalacak.
CEMİL DEVECİ 17.6.2020
Başkan Cemil Deveci'nin çağrısıyla belediye başkanlarından TEMA'ya bağış zinciri
Çevre Koruma Haftası'nda belediye başkanları sosyal medyada TEMA'ya fidan bağışlama zinciri başlattı. Twitter üzerinden Samsun Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci tarafından başlatılan bağış zinciri, ülkenin farklı kentlerini yöneten 10 belediye başkanının katılımı ile sürdü. TEMA'ya 776 fidan bağışlandı.
CEMİL DEVECİ 16.6.2020
Başkan Cemil Deveci atıl haldeki 6,3 milyon TL'lik yatırımı ayağa kaldıracak
Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, atıl halde bekleyen üç önemli projeyi ayağa kaldırmak için Belediye Meclisi'nden yetki aldı. İdari süreçler tamamlandığında ilçede Gıda Bankası ve Aşevi, Kültür Sanat Merkezi ile Gençlik ve Bilim Merkezi'nin yapımına hızla başlanacak.
CEMİL DEVECİ 15.6.2020
Başkan Cemil Deveci: Atakum Kent Ormanı'nı daha işlevsel hale getireceğiz
Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, Atakum Kent Ormanı'nda piknik yapan yurttaşlarla bir araya geldi. Masaları tek tek gezerek piknikçilerle ile sohbet eden Başkan Deveci, 'Atakum Kent Ormanı'nı daha işlevsel hale getireceğiz. Şehrin ortasındaki bu doğal güzelliği hep beraber temiz tutmalıyız' dedi.
CEMİL DEVECİ 13.6.2020
Atakum Belediyesi'nin parkları tasarrufla renklendi
Atakum Belediyesi, yeni normalleşme dönemi ile birlikte parklarını rengarenk çiçeklerle süslemeye başladı. Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, belediyeye ait serada fideden yetiştirilen 50 bin adet çiçekle kentin parklarına renk katıyor. Atıl durumdaki serayı işler hale getirerek çiçek üretimine başlayan ekipler, bütçede tasarruf kalemi oluşturdu.
CEMİL DEVECİ 12.6.2020
Atakum Belediyesi'nden öğrencilere ücretsiz psikolojik danışmanlık
Atakum Belediyesi, LGS ve YKS öncesinde sınav stresi yaşayan öğrenci ve veliler için ücretsiz Psikolojik Destek Hattı kurdu. Psikolog Gizem Özbek ve Psikolojik Danışman Dilara Koç, hattı arayan Atakumlu gençler ile ebeveynlerine psikolojik danışmanlık desteği sunacak.
CEMİL DEVECİ 11.6.2020
42 sağlık kahramanının ismi Atakum'da ölümsüzleştirildi
Atakum Belediyesi, koronavirüsle mücadele döneminde hastalarını yaşama döndürebilme mücadelesinde canlarını feda eden sağlık emekçilerini unutmadı. Pandemi mesaisinde yaşamını yitiren 42 sağlık emekçisinin isimleri, törenle Atakum Kent Ormanı'ndaki ağaçlara verildi. Kahraman sağlıkçıların anısı Atakum'da yaşatılaca
CEMİL DEVECİ 10.6.2020
Atakum Belediyesi üç önemli proje için harekete geçti
Atakum Belediyesi'nin; ihtiyaç sahipleri, gençler ve sanatseverlerin yaşamına dokunacak üç projesi, haziran ayı Meclis toplantısında görüşüldü. Projeler tamamlandığında Atakumlular; kültür merkezi, gıda bankası, 220 kişilik aşevinin yanı sıra Gençlik ve Bilim Merkezi'ne kavuşacak.
CEMİL DEVECİ 9.6.2020
Atakum'da nikah sayısı beşte birine düştü
Atakum Belediyesi Evlendirme Memurluğu'nun virüs tedbirleri sonrası kıydığı nikah sayısı bir önceki yıla göre yüzde 21 oranında azaldı. 2020 yaz dönemi için nikah başvurusu yapan çiftlerin sayısı ise 2019'a göre yüzde 80 oranında düşüş gösterdi.
CEMİL DEVECİ 8.6.2020
Atakum Belediyesi Türkiye'nin ilk İşaret Dili Akademisi'ni açtı
Atakum Belediyesi ve Atakum İşitme Engelliler Spor Kulübü, 7 Haziran Türk İşaret Dili Bayramı'nda hizmete sunduğu uzaktan eğitim platformu ile Türk İşaret Dili'ni internet üzerinden herkese ücretsiz öğretmeye başladı.
CEMİL DEVECİ 7.6.2020
Atakum Belediyesi kreş ve anaokullarını dezenfekte etti
Atakum Belediyesi, koronavirüs tedbirleri kapsamında yaklaşık 2.5 ay önce eğitime ara veren ve normalleşme sürecinde yeniden açılan kreş ve anaokullarını dezenfekte etti.
CEMİL DEVECİ 3.6.2020
Atakumlu çiftçiler için uygulamalı tarım okulu
Atakum Belediyesi, ilçedeki çiftçi ve besicileri uygulamalı şekilde bilgilendirmek için Taflan bölgesindeki atıl tarım arazisini Yem Bitkisi Deneme Sahası'na dönüştürdü.
CEMİL DEVECİ 2.6.2020
Atakum Belediyesi'nden sürücü kurslarında dezenfeksiyon
Atakum Belediyesi, ilçedeki sürücü kurslarına ait derslikler ve direksiyon eğitiminde kullanılan otomobilleri dezenfekte etti. Belediye ekipleri, teorik eğitim yapılan sınıfların yanı sıra usta öğretici ve sürücü adaylarının kullandığı araçlara özel solüsyon uygulayarak olası virüs tehlikesine karşı önlem aldı.
CEMİL DEVECİ 1.6.2020
Atakum Belediyesi'nden vergi ödemelerinde son gün uyarısı
Atakum Belediyesi, emlak, çevre temizlik ve ilan-reklam vergilerini ödemek isteyen mükelleflere 'işlemlerinizi son güne bırakmayın' çağrısı yaptı.
CEMİL DEVECİ 27.5.2020
Atakum'da mutluluk yayan dayanışma
Atakum Belediyesi, Ramazan Bayramı arifesinde hayırsever Samsunlular ile kırsal mahallelerde yaşayan çocuklar arasında mutluluk köprüsü kurdu. Giyim eşyaları, Atatürk'ün Nutuk eseri, boyama kitapları ve renkli boya kalemlerinden oluşan bayram paketleri, belediye personeli ile Atakum Kent Konseyi Gençlik Meclisi üyelerince miniklere ulaştırıldı.
CEMİL DEVECİ 23.5.2020
Başkan Deveci: 'Yüreklerde kucaklaşalım'
Başkan Deveci: 'Yüreklerde kucaklaşalım'
Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, yayınlandığı yazılı mesaj ile Ramazan Bayramı'nı kutladı.
CEMİL DEVECİ 21.5.2020
Atakum Belediyesi'nin dijital kutlama programı 4 günde 8 milyon kişiye ulaştı
Mustafa Kemal Paşa'nın Milli Mücadele dönemini başlatmak üzere Bandırma Vapuru ile Samsun'a gerçekleştirdiği tarihi yolculuğu sanal ortamda yeniden canlandıran #YüzyılınRotası, 4 günde yaklaşık 8 milyon kişiye ulaştı.
CEMİL DEVECİ 20.5.2020
Atakum'un cadde ve sokaklarında coşku dolu 19 Mayıs kutlaması
Atakum Belediyesi, Milli Mücadele'nin ilk adımının atıldığı, kurtuluşun simge kenti Samsun'da, sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle evlerinde kalan yurttaşlara, sokak etkinlikleri ile 19 Mayıs coşkusu yaşattı.
CEMİL DEVECİ 19.5.2020
'#YüzyılınRotası' yeniden yaşanıyor
Atakum Belediyesi, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları kapsamında hem Türkiye çapında hem de Atakum genelinde bayram coşkusu yaşatacak programı hayata geçirecek.
CEMİL DEVECİ 15.5.2020
Atakum Belediyesi'nden mobil ödeme noktaları
Atakum Belediyesi, koronavirüs sürecinde Atakumluların belediyeye gelmeden hizmet alması için bir yeniliği daha hayata geçirdi. 'E-Belediyecilik'te atılan adımların yanı sıra, Atakum genelinde kurulan 6 mobil noktada yurttaşlar vergi ödeme işlemlerini gerçekleştirmeye başladı
CEMİL DEVECİ 14.5.2020
Atakum Belediyesi'nden üreticiye 'fide desteği'
Atakum Belediyesi, ilçe genelinde tarımsal üretimin yaygınlaşması amacıyla projelerine tüm hızıyla devam ediyor. Belediye ekipleri, bu kez de Atakum'un kırsal mahallelerinde geçimini çiftçilikle sağlayan yurttaşlar için ücretsiz olarak domates, biber ve patlıcan fidesi ulaştırdı. Çalışma kapsamında 600 üreticiye 21 bin fide dağıtıldı
CEMİL DEVECİ 14.5.2020
Atakum parkları çocuklarla şenlendi
Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, koronavirüs tedbirleri kapsamında 22 Mart tarihinden itibaren sokağa çıkma kısıtlaması getirilen ve 53 gün sonra ilk defa sokağa çıkan çocuklarla oyun parklarında bir araya geldi.
CEMİL DEVECİ 13.5.2020
Sokağa çıkacak çocuklar için Atakum parklarında hijyen önlemi
Atakum Belediyesi, koronavirüs tedbirleri kapsamında 22 Mart tarihinden itibaren sokağa çıkma kısıtlaması getirilen ve 52 gün sonra ilk defa sokağa çıkacak çocuklar için ilçe genelindeki parklarda kapsamlı dezenfeksiyon çalışması gerçekleştirdi
CEMİL DEVECİ 12.5.2020
Başkan Deveci: Anneler bizim kutsalımız
Sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle uzun süredir ilk defa dışarıyla çıkan yurttaşlara eşlik eden Başkan Deveci ile eşi Av. Gülay Deveci, annelere karanfil ve maske hediye etti. Başkan Deveci, 'Anneler bizim kutsalımız, dolayısıyla bugün de bizim kutsalımız. Her biri ayrı ayrı çok değerli' dedi
CEMİL DEVECİ 10.5.2020
Başkan Deveci: Annelere çok şey borçluyuz
Başkan Deveci: Annelere çok şey borçluyuz
Atakum Belediye Başkanı Cemil Decevi, 'Karşılıksız sevgi ve merhametin sembolü olan annelere çok şey borçluyuz' dedi.
CEMİL DEVECİ 9.5.2020
Atakum Belediyesi'nden 'hijyen' desteği
Atakum Belediyesi, 11 Mayıs 2020 Pazartesi günü açılacak olan berber, kuaför ve güzellik salonlarının dezenfeksiyon çalışması gerçekleştirerek, 'Hijyen Kiti' hediye etti. 170 iş yerinde çalışma gerçekleştiren Atakum Belediyesi'ne berber ve kuaförler teşekkür etti
CEMİL DEVECİ 8.5.2020
Atakum Belediye Meclisi'nde Gıda Bankası için önemli adım
Meclis'in oy birliği ile kuruluşunu onayladığı Gıda Bankası hakkında konuşan Başkan Deveci, 'Samsun'daki yardımseverlere dayanışma çağrımı yineliyorum. Bir eve ne lazımsa, ellerinde ne varsa, gönüllerinden ne kopuyorsa bizim gıda marketimize destek sağlamalarını talep ediyorum' dedi.
CEMİL DEVECİ 5.5.2020
Karakılçık buğdayı Atakum'da yeniden hayat buluyor
Atakum Belediyesi, Anadolu topraklarında yetişen en kaliteli tarımsal türlerden biri olan ve yıllar içerisinde nesli tükenme tehlikesi ile karşı karşıya kalan karakılçık buğdayının atalık tohumla yeniden üretimi için harekete geçti.
CEMİL DEVECİ 4.5.2020
Sokak canlıları için Atakum'dan dijital besleme noktaları haritası
Koronavirüs tedbirlerinin sürdüğü ilçede aç kalma tehlikesiyle karşı karşıya kalan sokak canlılarına yönelik besleme noktalarının sayısını çoğaltıp, mama yükleme çalışmalarını hızlandıran Atakum Belediyesi, ilçedeki hayvanseverler ile işbirliğini güçlendirmek için dijital harita oluşturdu.
CEMİL DEVECİ 29.4.2020
Atakum Belediyesi'nden 65 yaş üstü yurttaşlara destek telefonu
Atakum Belediyesi, koronavirüs tedbirleri kapsamında uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle evlerinde kalan 65 yaş üstü Atakumluları yalnız bırakmıyor. Çözüm Merkezi ekiplerince telefonla aranan yaşlılara moral desteği sağlanıyor, ihtiyaçlarının olup olmadığı soruluyor.
CEMİL DEVECİ 28.4.2020
Gayrimenkul değerleme uzmanlarına Atakum Belediyesi'nden e-işlem
Atakum Belediyesi, kredili konut satışları ile ilgili rapor hazırlama sürecinde arşiv kayıtlarına erişebilmek için belediyeye gitmek zorunda kalan gayrimenkul değerleme uzmanlarına e-hizmet kanalı oluşturdu. Uzmanlar, koronavirüs salgını sürecinde işlemlerini telefon, elektronik ödeme ve e-posta yoluyla gerçekleştirebilecek.
CEMİL DEVECİ 27.4.2020
Atakum'da çiftçi fasulye ekecek, Atakum Belediyesi satın alacak
Atakum Belediyesi, ilçenin kırsal kesimlerinde yetiştirilen ve halk arasında 'Nebiyan' adıyla bilinen kuru fasulye çeşidi için alım garantili sözleşmeli tarım programı başlatıyor.
CEMİL DEVECİ 26.4.2020
Atakum balkonlarında 23 Nisan coşkusu
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı 100. yılı koronavirüs tedbirleri nedeniyle sokağa çıkma kısıtlamasının uygulandığı Atakum'da balkonlarda kutlandı.
CEMİL DEVECİ 24.4.2020
Başkan Deveci makamını minik başkan Şencan'a telekonferansla devretti
Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda makam koltuğunu telekonferans yöntemiyle İlkokul birinci sınıf öğrencisi 7 yaşındaki Derin Şencan'a devretti
CEMİL DEVECİ 22.4.2020
Başkan Deveci: 23 Nisan milli tarihimizin dönüm noktasıdır
Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, '23 Nisan, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 19 Mayıs 1919'da Samsun'dan başlattığı bağımsızlık savaşımızın, milli tarihimizin dönüm noktasıdır' dedi.
CEMİL DEVECİ 22.4.2020
Atakumlular 23 Nisan'ı balkonlarda kutlayacak
Atakum Belediyesi'nin marşlar turu ve Ulusal Egemenlik Bandosu, kentin sokaklarında gezecek. Toplu konut alanlarında sokak konserleri verilecek. Belediye, tüm Atakumluları 23 Nisan günü balkonlarını Türk Bayrakları ve kırmızı beyaz renklerle süslemeye davet etti
CEMİL DEVECİ 21.4.2020
Atakum kırsalında erken 23 Nisan
Atakum Belediyesi, ilçenin kırsal mahallelerinde yaşayan minikleri 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı öncesinde sevindiriyor. Koronavirüs salgını nedeniyle evlerinde kalan çocuklar için belediye tarafından hazırlanan hediye paketleri gönüllü ekipler tarafından özel kostümlü gönüllülerce evlere teslim ediliyor.
CEMİL DEVECİ 21.4.2020
Atakum Belediyesi 50 bin maskeyi ücretsiz dağıtıyor
Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, 50 bin adet maskeyi mahalle muhtarları aracılığıyla ilçe sakinlerine dağıtıyor. Maskeler, evlerinden çıkmak zorunda olan 20 ila 65 yaş arasındaki yurttaşlara ulaştırılacak.
CEMİL DEVECİ 17.4.2020
Başkan Deveci: Pazar yerlerine gelenler mutlaka önlem almalı
. İnsanların gıda ihtiyacı olduğu için pazarların kurulmaya devam ettiğini belirten Deveci, 'Pazar yerlerinde biz ne tür önlem alırsak alalım, yeterli değil. En önemli önlemi alacak olan vatandaşın kendisi' dedi.
CEMİL DEVECİ 14.4.2020
Atakum Belediyesi ücretsiz ekmek ve gazete dağıttı
Yasak süresince tüm ekipleri ile sahada olan Atakum Belediyesi, yurttaşlara ücretsiz ekmek ve gazete dağıttı. Belediye ekipleri, ilçenin dört bir yanındaki hemşehrilerinin evlerinde kalmaları için tüm imkanları seferber etti.
CEMİL DEVECİ 12.4.2020
Atakum'da can dostların beslenme noktaları dezenfekte edildi
Atakum Belediyesi, koronavirüs salgını ile mücadele çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Yurttaşların boşalttığı sokaklarda aç kalma tehlikesi ile karşı karşıya kalan can dostları besleyen mamamatik cihazları, belediye ekiplerince düzenli olarak dezenfekte ediliyor, mama ve su hazneleri dolduruluyor.
CEMİL DEVECİ 10.4.2020
Atakum Zabıtası'ndan pazarlara sıkı denetim
Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını ile mücadele tedbirleri kapsamında ilgili bakanlıkların semt pazarları için aldığı kararların uygulanmasını denetleyen Atakum Belediyesi'ne bağlı Zabıta ekipleri, uyarıldığı halde kurallara aykırı davranan esnafa cezai işlem uyguladı. Ekipler, pazara gelen yurttaşlara da maske dağıtımı yaptı.
CEMİL DEVECİ 8.4.2020
Atakum Belediyesi maske üretip ücretsiz dağıtıyor
Toplum sağlığı için emek birliği kararı alan Atakum Belediyesi'ne bağlı Özgecan Kadın Koordinasyon Merkezi ve kültür evleri çalışanları, koronavirüsle mücadele için yıkanarak yeniden kullanılabilen malzemeden maske üretimine başladı.
CEMİL DEVECİ 7.4.2020
Başkan Deveci'den işsiz ve aşsız kalan Atakumlulara kalıcı destek sözü
Uygulamanın lojistik operasyonunun yürütüldüğü Paylaşım Merkezi'ne destek ziyaretinde bulunan Başkan Deveci, kolilerin taşınmasına yardım etti. Başkan Deveci, işsiz ve aşsız kalan Atakumlulara yapılan desteğin kalıcı hale getirilmesi için Atakum Belediyesi'nin Gıda Bankası kuracağını duyurdu.
CEMİL DEVECİ 31.3.2020
Atakum'un bütçesi sağlık için kullanılacak
Atakum Belediyesi'nin yeni dönem yatırım bütçesinin ilçede yaşayan yurttaşların sağlığı, nitelikli beslenmesi ve evlerinde mutlu olmaları için kullanılacağını belirtti.
CEMİL DEVECİ 30.3.2020
Atakum'da ateş ölçer ve dezenfektanlı salgın önlemi
Koronavirüs salgını ile mücadele çalışmalarını tüm ekipleri ile birlikte kentin dört bir yanında sürdüren Atakum Belediyesi, işlemleri için belediye binasına gelen yurttaşlar için de toplum sağlığını koruyucu önlemler aldı. Hizmet binasına giriş yapan ziyaretçilerin ateşi ölçülüyor ve dezenfektan kullanmaları sağlanıyor.
CEMİL DEVECİ 29.3.2020
Başkan Deveci'den hayırseverlere çağrı: Bugün değilse ne zaman el uzatacaksınız?
entte evinden çıkamayan ve yardıma muhtaç durumdaki yurttaşların gıda ve insani desteğe ihtiyacı olduğunu belirten Başkan Deveci Samsunlu hayırseverlere, 'Bugün elinizi uzatmayacaksanız ne zaman uzatacaksınız? Toplumsal dayanışmaya, sizin birikiminize ihtiyaç var. Yardıma muhtaç yurttaşlarımıza, hemşehrilerimize elinizi uzatın' çağrısında bulundu.
CEMİL DEVECİ 26.3.2020
Atakum'da pazarda salgın önlemi
Korona virüsü salgını ile mücadele çalışmaları kapsamında tüm ekiplerini seferber eden Atakum Belediyesi, ilçe genelinde yürüttüğü dezenfeksiyon çalışmalarının yanı sıra uyarı ve bilgilendirme faaliyetlerini de sürdürüyor.
CEMİL DEVECİ 25.3.2020
Atakum'un 'hijyen timi' cadde, park ve camilerde
Tüm ekiplerini korona virüs salgını ile mücadeleye yönlendiren Atakum Belediyesi, ilçedeki cadde ve sokaklarda dezenfeksiyon çalışmalarını sürdürüyor.
CEMİL DEVECİ 24.3.2020
Atakum'da can dostlar aç kalmayacak
Atakum Belediyesi, koronavirüs önlemleri sonrası aç kalma tehlikesi ile karşı karşıya kalan sevimli dostları yalnız bırakmadı. İlçedeki 16 mamamatikte düzenli mama ve su takviyesi yapılırken, yeni üretilen mini mama hazneleri ile can dostların besleme noktalarının sayısı 97'ye yükseltilecek.
CEMİL DEVECİ 20.3.2020
Atakum'da konteynerler yer altına inecek
Sıfır Atık Projesi kapsamında Atakum'da yeraltı çöp konteyneri sistemine geçilmesini görüşen Atakum Belediye Meclisi, ilgili maddeyi oy birliği ile kabul etti. Ayrıca Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, toplantıda belediyenin yürüttüğü korona virüsü ile mücadele süreci konusunda meclis üyelerine bilgilendirmede bulundu.
CEMİL DEVECİ 19.3.2020
Başkan Deveci'den duyarlılık çağrısı
12'ye gelen asılsız ihbarlar konusunda toplumu duyarlı ve hassas olmaya davet eden Başkan Deveci, 'Asılsız ihbar hukuki deyimle 'olası kastla adam öldürmeye teşebbüs' demek. Bu kurum zamanında oraya yetişemez, orada bir hayat kaybı olursa; asılsız ihbar yüzünden bir engel söz konusu olursa TCK'daki suçu bu olmalı' dedi
CEMİL DEVECİ 12.3.2020
Atakum'da 'Doğa Bilimleri Köyü' kuruluyor
Atakum Belediyesi Etüt Proje Müdürlüğü ve Doğa Çocukları Akademisi Derneği iş birliğiyle, çocukların bilişsel gelişimine katkı sunacak 'Doğa Bilimleri Köyü' projesi hayata geçiyor.
CEMİL DEVECİ 12.3.2020
Atakum Belediyespor'un Yıldızları Halk Oyunlarında zirvede!
Atakum Belediyespor Halk Oyunları Yıldızlar kategorisinde yarışan ekipleri, harika bir performans sergileyerek, Türkiye Halk Oyunları Federasyonu (THOF) Samsun İl Yarışmasını, zirvede tamamladı.
CEMİL DEVECİ 9.3.2020
Başkan Deveci: Bu ülkeyi gençlerle ayağa kaldıralım
Başkan Deveci, gençlere önemli işler düştüğünü belirterek 'Sevgili gençler ve hocalar bir araya gelin. Birbirinizi tamamlayın, bu ülkeyi kaldığı yerden ayağa kaldıralım. Ben çok iyi bir belediye başkanı olamayabilirim ama çok iyi ağabey olurum, çok iyi arkadaş olurum. Sizinle beraber sonuna dek koşarım' dedi
CEMİL DEVECİ 9.3.2020
Atakum Meclisinde şehitler için ortak bildiri
Atakum Belediye Meclisi Mart ayı toplantısı gerçekleştirildi. Mecliste, İdlib'te şehit olan kahraman askerler için saygı duruşunda bulunulurken aynı zamanda tüm parti grupları ortak bildiri yayınladı. Bildiride, 'Bu alçak ve menfur saldırıyı Atakum Belediye Meclisi'ndeki parti grupları olarak şiddet ve nefretle kınıyoruz' ifadeleri yer aldı.
CEMİL DEVECİ 4.3.2020
Atakum'da miniklerle makamda 'kitap saati'
Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, Halide Edip Adıvar Anaokulu tarafından hayata geçirilen 'Makamdan Masala' projesi kapsamında anaokulu öğrencilerine makam odasında masal kitabı okudu. Renkli anların yaşandığı etkinlikte Başkan Deveci meraklı miniklerin sorularını da cevapladı
CEMİL DEVECİ 25.2.2020
Atakum'dan Samsunspor'a gönülden destek
Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, Samsunspor-Amed maçını belediye personeliyle birlikte maraton tribününde izledi. 19 Mayıs Stadyumu'na personel ve taraftarlarla birlikte tramvayla giden Başkan Deveci, 3-0'lık galibiyet sevincini taraftarlarla marşlara eşlik ederek kutladı
CEMİL DEVECİ 20.2.2020
Atakum'da kar mücadelesi
Atakum Belediyesi hafta sonu meydana gelen yoğun kar yağışıyla 24 saat esasıyla mücadele verdi. Belediyenin birçok biriminin teyakkuzda olduğu çalışmalarda, yurttaşların kar yağışından olumsuz etkilenmemesi için kentin her noktasında aralıksız mücadele devam etti
CEMİL DEVECİ 10.2.2020
Başkan Deveci: 'Kalbimi, vicdanımı Atakum'a açtım'
Başkan Deveci, 'Ben vicdanımı, kalbimi, kendimi Atakum'a açtım. Birbirimize dört elle sarılalım. Atakum'da ne eksik en iyi sizler bilirsiniz. Atakum'un görünen yüzü ve sesi sizlersiniz' dedi
CEMİL DEVECİ 6.2.2020
Başkan Deveci'den iş vaadi iddialarına cevap: 'Hiçbir parti beklentide olmasın'
İYİ Parti delegelerine Atakum Belediyesi'nde iş vaadi verildiği iddialarına ilişkin konuşan Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, 'Kongre süreçlerinde hiçbir parti belediye olanaklarını yararlandırmam konusunda beklentide olmasın. Ben burada olduğum sürece, böyle bir şey olmaz' dedi.
CEMİL DEVECİ 5.2.2020
Atakum'da hizmette engel yok
Atakum Belediyesi personeli, işitme engelli vatandaşlara daha verimli hizmet vermek adına 4 hafta süren Türk İşaret Dili eğitimini tamamladı.
CEMİL DEVECİ 1.2.2020
Atakum 'depremzedeler' için kenetlendi
Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, Elazığ'daki depremzedeler için Atakum'da dayanışma örneği yaşandığını belirterek, 'Atakum kendisinden bekleneni yaptı. Atakumlulara teşekkür ediyorum. Allah ülkemize bir daha böyle acılar yaşatmasın' dedi.
CEMİL DEVECİ 27.1.2020
Samsun'da bir ilk... Atakum Belediyesi'nden 'engelsiz menü'
Atakum Belediyesi ve OMÜ öğrencileri iş birliğiyle Braille alfabesi ile QR kod sayesinde görme engelli bireylerin faydalanabilecekleri restoran menüsü uygulamaya geçti.
CEMİL DEVECİ 23.1.2020
Başkan Deveci: Esnafı mutlu olmayan kent topaldır
Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, Yenimahalle'de hizmete başlayan pazar yerinden hem esnafın hem de vatandaşın daha iyi koşullarda yararlanacağını ifade ederek, 'Esnafı mutlu olmayan bir kentin ayağı topal demektir' dedi
CEMİL DEVECİ 18.1.2020
Başkan Deveci'den çözüm çağrısı
Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi gündemine taşınan City Mall AVM ile ilgili çözüm çağrısı yaptı. Başkan Deveci, 'Bunu, çok fazla spekülasyon üretilen ama bu noktaya gelmesine bir cümlelik katkısı olmayan Atakum Belediye Başkanı sıfatımla söylüyorum. Bu konunun çözülmesini talep ediyorum' dedi
CEMİL DEVECİ 15.1.2020
Başkan Deveci TED Samsun Koleji'nde
Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci ve eşi Av. Gülay Deveci, TED Samsun Kolejinde gerçekleşen öğle yemeği programına katıldı.Okul hakkında yöneticilerden bilgi alan Başkan Deveci, öğrencilerle bir süre sohbet etti.
CEMİL DEVECİ 9.1.2020
Başkan Deveci dünya şampiyonluğu sözü aldı
Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, down sendromlu milli masa tenisçileri ile yaptığı müsabaka sonrasında dünya şampiyonluğu sözü aldı.
CEMİL DEVECİ 6.1.2020
Atakum'da Çok Sesli Çocuk Korosu kuruluyor
Atakum Belediyesi tarafından, Atakum'da yaşayan 8-13 yaş grubu çocukların müzik becerileri geliştirmek ve ses eğitimi vermek için Çok Sesli Çocuk Korosu kuruluyor.
CEMİL DEVECİ 6.1.2020
Atakum'da yılın ilk meclisinde 'dayanışma' mesajı
Yılın ilk meclisinde dayanışma mesajı veren Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, 'Bu yükün altına örnek olarak dört parti birlikte girelim. Bizden örnek alan Ankara'dakiler de birlik olsunlar ve onlar da Türkiye'nin sorunlarını çözsünler' dedi.
CEMİL DEVECİ 3.1.2020
Başkan Deveci'den yeni yıl mesajı
Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci yeni yıl mesajında, 'Yeni yıl kardeşliğimizi, Cumhuriyet ile kazanımlarını pekiştirdiğimiz, ülkemiz ve insanımız için olduğu kadar, bütün insanlık için de huzur, mutluluk ve barış yılı, barış dönemi olmalıdır' dedi.
CEMİL DEVECİ 30.12.2019
Atakum'da 'diyabet' sempozyumu
Atakum'da 'diyabet' sempozyumu
Atakum Belediyesi ve Büyük Anadolu Hastaneleri iş birliğinde Tip 2 Diyabet (Şeker) Sempozyumu gerçekleştirildi.
CEMİL DEVECİ 30.12.2019
Başkan Deveci: Kadın üretimde daha çok yer alacak
Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci ile eşi Av. Gülay Deveci, Atakum'da tarım emekçisi kadınlarla bir araya geldi. Başkan Deveci, 'Kadınların üretimde daha çok yer almasını üzerinde titizlikle çalışıyoruz. Kadınlarımızın üretimlerinin arttığı, emeğin karşılığını bulduğu sağlıklı ve mutluluk ve barış dolu bir yıl diliyorum' dedi
CEMİL DEVECİ 26.12.2019
Atakum gençlerle yönetilecek
Atakum gençlerle yönetilecek
Atakum Kent Konseyi Gençlik Meclisi ilk genel kurulunu gerçekleştirdi.
CEMİL DEVECİ 23.12.2019
CHP Atakum'da başkan belli oldu
CHP Atakum'da başkan belli oldu
CHP Atakum İlçe Başkanlığında yapılan olağan kongrede, Turgay Özçelik ilçe başkanı seçildi.
CEMİL DEVECİ 21.12.2019
Yalı Kafe 'Millet Kırathanesi' oluyor
Samsun Büyükşehir Belediye Meclisinde, Samsun'un Atakum İlçesi'nde bulunan Yalı Kafe'nin 'Millet kıraathanesi ve Kitap Kafe' olarak düzenlenmesine yapılan itiraz teklifi oy çokluğuyla reddedildi.
CEMİL DEVECİ 18.12.2019
Yalı Kafe için hukuk mücadelesi
Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, 25 yıldır Atakumlular için önemli bir değerde olan Yalı Kafe alanı için yapılmak istenen imar planıyla ilgili idare mahkemesine başvuracaklarını ve hukukun tüm yollarını kullanacaklarını ifade etti.
CEMİL DEVECİ 18.12.2019
Atakum kendisini Türkiye'ye hatırlattı
Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, Atakum Kitap Günleri kapsamında kente gelen yayınevi temsilcileri, yazar ve şairlerle bir araya geldi. Başkan Deveci, 'İyi ki geldiniz ve renk kattınız. Sayenizde Atakum da kendisini yeniden Türkiye'ye hatırlatmış oldu. Siz yazacaksınız, biz okuyacağız ve Türkiye aydınlanacak' dedi
CEMİL DEVECİ 14.12.2019
Atakum'da 'Kitap Günleri'ne yoğun ilgi
Atakum Belediyesi tarafından 15 Aralık tarihlerine kadar açık olacak Atakum Kitap Günleri kitapseverlerin yoğun ilgisiyle devam ediyor. Söyleşiler ve imza günlerinin de yer aldığı Kitap Günleri'nin 6. günü de dolu dolu geçerken, onlarca okuldan yüzlerce öğrenci de etkinliği ziyaret etti.
CEMİL DEVECİ 11.12.2019
CHP'li belediyeler Atakum'da buluştu
Karadeniz'deki CHP'li belediyeler Samsun'da dayanışma toplantısında bir araya geldi. Toplantıda konuşan Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, 'Türkiye'nin umudunu taşıyabilme sorumluluğumuz var' dedi.
CEMİL DEVECİ 7.12.2019
Deveci'den Samsunlulara davet
Deveci'den Samsunlulara davet
Atakum Belediyesinin düzenlediği ve çok sayıda yazarı kitapseverlerle buluşturacak olan 'Atakum Kitap Günleri' başladı.
CEMİL DEVECİ 6.12.2019
Başka Cemil Deveci: 'Atakum engelsiz kent olacak'
Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, Atakum'da daha nitelikli ve engelli kesimlerin tümünü içine alabilecek bir engelsiz yaşam alanı oluşturmak için çalışmalarının devam ettiğini belirterek, 'Önümüzdeki beş yılın sonunda Atakum, çağdaş, modern ve engelsiz bir kent olacak' dedi.
CEMİL DEVECİ 3.12.2019
Cemil Deveci: 'Gençlerin ihtiyaçlarını karşılayacağız'
Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, 'Atakum, hizmet sektörünün yoğun olduğu ve turizm sektörünün giderek geliştiği bir kent ve biz de o alanlarda istihdam sağlayabilmek için gençlerin beceri kazanmasına gayret göstereceğiz.' dedi
CEMİL DEVECİ 22.11.2019
Atakum'da kırsalda güç birliği
Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, belediye bünyesinde kurulan Kırsal Hizmetler Müdürlüğü çalışmalarıyla kırsal alanda tarım ve hayvancılıkta üreticilerle güç birliği sağlayacaklarını ifade ederek, 'En başarılı, en şeffaf çalışmaları Türkiye'ye örnek olacak şekilde Atakum'da uygulayacağız' dedi
CEMİL DEVECİ 19.11.2019
ATAKUM PERSONELE BORÇLANACAK
Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, belediye personeline, mali olarak zor durumda olduklarını, personel çıkarmamak için ocak-şubat ayına kadar maaşlarda yapılacak yüzde 25-30 tasarrufla personele borçlanacaklarını söyledi
CEMİL DEVECİ 15.10.2019