CORONA HABERLERİ

HaberlerCORONACORONA
Bakan Koca corona virüste son vaka ve ölüm sayısını açıkladı
Bakan Koca corona virüste son vaka ve ölüm sayısını açıkladı
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, corona virüsle ilgili son dakika açıklamalarda bulunuyor.
CORONA 3.4.2020
Üniversitelerde corona virüs tatili uzatıldı
YÖK Başkanı Yekta Saraç, 'Bu sene bahar dönemi eğitim öğretim sürecini sadece uzaktan eğitim, açık öğretim ve dijital öğretimle sürdürmeye karar verdik' açıklamasını yaptı. Saraç, 2020 YKS'nin de 25-26 Temmuz'da yapılacağını duyurdu.
CORONA 26.3.2020
Corona Virüsü nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 30'a yükseldi
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, korona virüsten bugün 9 kişinin daha hayatını kaybettiğini belirterek 'Bugüne kadar toplam 20.345 test yapıldı, 1.236 tanı kondu, hepsi yaşlı 30 hastamızı kaybettik' dedi.
CORONA 22.3.2020
Diyanet'ten korona genelgesi
Diyanet İşleri Başkanlığı, bazı kişilerin camilerde alınan önlemleri zafiyete uğratacak davranışlar sergilediğinin tespit edildiğini belirterek, il müftülüklerine cuma günü ve kandil gecesi camilerin kapalı tutulması ve cuma namazı için sala okunmaması talimatını verdi.
CORONA 19.3.2020
147 vekil risk grubunda
TBMM'de 60 yaş üzerindeki milletvekilleri teyakkuz hâlinde. Bağışıklık sistemlerini 'atom çayı'yla güçlendiren vekiller, uzaktan selamlaşıp kuliste yan yana oturmamaya özen gösteriyor.
CORONA 19.3.2020
Samsun'da korona virüsü seferberliği
Samsun Büyükşehir Belediyesine bağlı 10 ekip gece-gündüz demeden korona virüsüne karşı dezenfekte ve sterilizasyon çalışmalarını sürdürüyor. Merkezde bulunan tüm okul ve camiler titizlikle temizleniyor.
CORONA 19.3.2020
Virüs savaşçıları talebe yetişemiyor
Türkiye'de de korona virüsü vakaları görülmesi sonrasında vatandaştan gelen talep üzerine 24 saat esasıyla çalışan ilaçlama firmalarına gelen telefonlar susmuyor. Ekip sayılarını artıran ilaçlama firmaları dezenfekte işlerine yetişmeye çalışıyor.
CORONA 18.3.2020
Türkiye'de vaka sayısı artarsa B planına geçilecek
Türkiye günbegün yerinde adımlar attı. Vaka sayısının artması hâlinde lokantalar ve AVM'lerin tamamen kapatılacağı, marketlerin belirli saatlerde kısıtlı çalışanla açık kalabileceği belirtiliyor.
CORONA 18.3.2020
Korona virüs hakkındaki bilimsel gerçekler ve şehir efsaneleri
Dünyadaki tüm insanlar uzun süredir tüm medya mecraları yoluyla yeni korona virüs hastalığı hakkında bilgi bombardımanına tutuluyorlar
CORONA 18.3.2020
Türkiye'de virüsten ilk ölüm
Sağlık Bakanı Koca, dün gece bir kez daha kameraların karşısına geçerek Türkiye'ye üzücü haber verdi. 'Geç saatlerde karşınızda bulunmam planlı bir toplantı değil' diyen Koca, corona virüsten ilk ölümün gerçekleştiğini açıklad
CORONA 18.3.2020
Türkiye'de vaka sayısı 47'ye yükseldi
Türkiye'de vaka sayısı 47'ye yükseldi
Türkiye'de korona virüs vaka sayısı 47'ye yükseldi.
CORONA 17.3.2020
İçişleri'nden corona genelgesi
İçişleri Bakanlığı'ndan 81 İl Valiliğine 'Coronavirüs Tedbirleri' konulu ek genelge gönderildi. Genelge ile Coronavirüs salgını nedeniyle pavyon, diskotek, bar, gece kulüplerinin yarın saat 10.00 itibariyle geçici süreliğine faaliyetleri durdurulacak.
CORONA 16.3.2020
Türkiye'de corona virüsü sayısı 18'e yükseldi
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 'Açıkladığımız ilk vakanın gözlem altında tutulan çevresindeki 2 kişiye tanı konmuştur. Avrupa ülkelerinden gelmiş 7, Amerika'dan gelmiş 3 vakamız var. Şu ana kadar toplam vaka sayımızsa 18'dir. Vaka sayısı bilgisi açık, tam olarak bu şekildedir' dedi.
CORONA 16.3.2020
İran'da bilanço artıyor!
İran'da Korona virüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 611'e yükselirken, vaka sayısı 12 bin 729 olarak açıklandı.
CORONA 14.3.2020
Corona virüs fırsatçılarına geçit yok
Samsun TSO Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, tüm dünyayı etkisi altına alan COVID-19 virüsünü fırsat bilerek ürünlerinde haksız fiyat artışı yapan firmalara karşı disiplin mekanizmalarını çalıştırarak, gereken cezai işlemi yapacaklarını söyledi.
CORONA 14.3.2020
UEFA'dan corona açıklaması
UEFA'dan corona açıklaması
UEFA, önümüzdeki hafta oynanacak olan Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi maçlarının ertelendiğini açıkladı.
CORONA 13.3.2020
Samsun'da dezenfekte çalışmaları sürüyor
19 Mayıs Belediyesi Veteriner Hizmetleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, olası viral enfeksiyon ve salgın hastalıklarına karşı ilçedeki dezenfekte işlemlerine aralıksız 15 gündür devam ediyor.
CORONA 13.3.2020
Samsun huzurevinde korona virüsü önlemi
Samsun Büyükşehir Belediyesi ekipleri korona virüsüne karşı yoğun bir mesai harcıyor. Her gün tramvay ve otobüsleri dezenfekte eden ekipler yaşlıları da unutmadı. Huzurevinde yapılan temizlik sonucunda bina, virüs ve mikroplara karşı dezenfekte edildi.
CORONA 13.3.2020
Türkiye'de ikinci corona virüs vakası...
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bir hastada daha corona virüs çıktığını açıkladı. Bakan Koca, ikinci vakanın ilk hastanın takibe alınan çevresinden bir kişide tespit edildiğini söyledi.
CORONA 13.3.2020
Bafra'da korona virüsü önlemleri
Çin'in Wuhan şehrinde ortaya çıkan ve tüm dünyayı tedirgin ölümcül korona virüsü hakkında Samsun Bafra Kaymakamı bilgilendirme toplantısı düzenledi.
CORONA 12.3.2020
Corona ile mücadelede alınması gereken 10 basit önlem
Sağlık Federasyonu Başkanı Raşit Dinç, korona virüsü kapsamında günlük hayatta alınacak 10 basit önlem ile virüse karşı mücadele edilebileceğini ve hastalığa yakalanmamış kişilerin maske kullanmasına gerek olmadığını belirtti.
CORONA 11.3.2020
Corona virüsü Türkiye'de!
Corona virüsü Türkiye'de!
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 'Koronavirüs şüphesi olan vatandaşımızın test sonucu pozitif çıktı' dedi.
CORONA 11.3.2020
Samsun'da koronaya karşı tedbirler arttırıldı
Samsun'da koronaya karşı tedbirler arttırıldı
Samsun'un 19 Mayıs ilçesinde belediye, virüslere karşı tedbirleri artırdı.
CORONA 4.3.2020
'Corona Virüs' için termal kameralı önlem
Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve ülke geneline yayılan yeni tip ölümcül corona virüsü, Sağlık Bakanlığı, İstanbul Havalimanı'nda Çin'den gelen yolcuları termal kamera ile taramaya başladı.
CORONA 24.1.2020