HaberlerYazmak..!

Yazmak..!

İş Kadını ve yazar Nuray Yılmaz, ilk yazısıyla sizlerle...

+
-
Yazmak..!

Yazmak..!

 

Sorarsanız okur yazar mısın diye, “Evet hem okurum, hem yazarım.” diye cevaplarım. Üstelik hayli okur, hayli yazarım ancak bir dergiye, bir kitaba, bir internet, yerel ya da ulusal basına yazmak, öyle yazarım demekle olmuyor.

 

Sn. Osman Kara ve Sn. Erdem Erol’un teveccühleri ile bu değerli platformda yer almak, elbette çok onur verici. Ne var ki; bu denli etkin, yetkin, konusunda uzman ve hayata, ülkeye, dünyaya dair sağlam duruşları olan bir kadroda iki harf karalamak da ciddi sorumluluk..! Diliyorum hakkını verebilirim, diliyorum düşüncelerimi doğru ifade edebilir, siz okuyucularımızla da güzel bir gönül birlikteliği oluşturabilirim.

 

Ayak sürüyorum iki haftadır.

Çünkü ahval ve şerait tam da  Fuzulî’nin dediği kıvamda :

 

Derdime vakıf değil canan, beni handan bilir

Hakkı vardır, şad olanlar  beni şadan bilir

Söylesem tesiri yok, sussam gönül razı değil

Çektigim âlâmı bir ben, bir de Allah’ım bilir...

 

Gerek şehir, gerekse ülkede hava toz duman. Sap saman birbirinde. Doğru ile yalan körebe, yalan ile yanlış köşe kapmaca oynuyor. Yalan sanki bütün oyunlarda as oyuncu. Herkes baktığı pencereden, gördüğünü bile değil görmek istediğini görüyor, duymak istediğini duyuyor...

 

Hile, kumpas, kurgu, oyun, algı, sahte, şeref, haysiyet, vatansever, hain, bekâ, bela... Sözcükler; anlamları ucuzlamış, içleri boşalmış vaziyette havada uçuşuyor. Gündem o kadar suni, o kadar sanal ve o kadar zorlama ki..! Azıcık akıl yürüten, fikir süzdüren nefes darlığı çekiyor ama büyük çoğunluk cambazı seyrediyor..!

 

Benim de içim şişti. Sözlerim birikti. Yüreğim mayalı hamur misali kabardı... Ancak; an itibari ile ne söylesem kendi fikrim olmaktan uzak, tekrara düşmüş, taraftar tribününde kalacak. O nedenle, sade ve sadece selamlaşmak, burada olduğumu bildirmek ve kayda değer bulursanız okunmak için burada olacağım, belki de haddimi aşma pahasına yazacağım...

Haftaya; güzel, ferah, aydınlık, iç açıcı konularda buluşmak üzere...

Sevgiyle fakat öncelikle saygıyla kalın efendim...

 

 SIRADAKİ HABER
}