HaberlerATAKUM BELEDİYESİ VE İDDİALAR

ATAKUM BELEDİYESİ VE İDDİALAR

Gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Atakum'daki iddiaları, kokuşmuşluğun geldiği boyutu yazdı...

+
-
ATAKUM BELEDİYESİ VE İDDİALAR

"Dün bir bugün iki… Henüz ikinci ayındayız yeni yönetimlerin. Daha kadrolarını kuramadılar, koltuklarına alışamadılar yeniler. Ama ortalığı giderek ağırlaşacağı belli kesif bir koku sarmaya başladı. Kamu kaynaklarının insafsızca, arsızca har vurulup harman savrulduğunu, adeta yağmalandığını haber veren ağır bir çürük kokusu…"  diye başlamıştım 12 Haziran 2019'da bu köşede yayınlanan yazıma.

Atakum Belediyesi'nden yayılmaya başlayan"çürüme kokusu"  her geçen gün yeni bir skaldal iddisıyla giderek ağırlaşıyor. İddialar dün itibariyle yartgıya taşınmaya başlandı. Haber sütunlarında Atakum Belediyesi avukatlarının 3 ayrı suç duyurusunu okuyacaksınız.Her biri oldukça ciddi ve hatta vahim iddialar. 

Aldığımız duyumlar konunun bu üç iddiayla sınırlı kalmayacağı yönünde. Çok daha başka dosyaların hazırlandığı konuşuluyor. Yolsuzluk ve usulsüzlük iddialarının yanında çok daha ağır ithamlar da kulaklara fısıldanıyor. Sanırım yakında yeni dosyalar da savcılığa sevk edilecek.

Bir de"kiralık araba saltanatı"  ile"reklam kasdıyla bazı basın organlarına aktarılan" çok büyük paralar  söz konusu. Bazı rakamlar köşe yazılarına taşındı. Henüz kimseden bir yalanlama gelmedi ya da geldiyse de pek duyulmadı.

Bu konu sadece Atakum Belediyesi 'nin konusu değil. Başta Büyükşehir ve İlkadım  ilçeleriyle ilgili rakamlar da dudaklar uçuklatacak büyüklükte . Bir zamanlar "kamu hazinesinin yağmalanmasına karşı çıkmakla" öğünen basın camiasından birilerinin geçmiş süreçte"bu yağmaya ortak olması"  camia adına utanç verici bir haldir.

Rakamlar açıklanmalı. Herkes her şeyi bilmeli ve kim ne diyecekse demeli. Gerçek hizmet karşılığı ödenen paraya kimsenin diyeceği olmaz, olamaz. Ama fayda/maliyet analizi yapılmadan harcanan paraların da hesabı sorulmalı. Hem alandan hem de verenden.

Koku giderek ağırlaşıyor ve giderek daha geniş alanlara yayılıyor.

Yazık... Hem de çok yazık... SIRADAKİ HABER
}