HaberlerTEŞEKKÜRLER

TEŞEKKÜRLER

Gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Osman Kara yazdı...

+
-
TEŞEKKÜRLER

Haber kutsalsa, yorum hürse ve de basın bir zamanlar gerçekten olduğu ve dün de Samsun Valisi Sayın Osman Kaymak'ın dediği gibi "dördüncü kuvvet" ise tam da bugün yola çıkmak gerekir "Ya Allah, Bismillah"  diyerek.

Ve eğer "ahlaki değerlerin terkedildiği"  konuşuluyorsa ve de bu ahlaksızlığa karşı çıkması gereken basın camiasının bir kısmı kamu kaynaklarının talanına ortak edilmişse veya isteyerek olmuşsa, bu vurguna "dur"  diyeceklerin ortaya atılma günüdür bu gün.

Zor günlerde sınanır insanlık ve de Hakk'tan yana, halktan yana, hakikatten yana duruş. Türk basını ihanetin, satılmışlığın, işbirliğinin kol gezdiği "işgal İstanbul'u" nda bile yiğit duruşlar sergilemiş bir basındır. Kahramanları korkaklarından, namusluları namussuzlarından, vatanseverleri vatan hainlerinden daha çok olmuştur o basının.

O basın Milli Mücadele basınıdır. 

O basının kahraman önderi, söz konusu vatan olunca kalemini silahından, silahını kaleminden daha iyi kullanan Hasan Tahsin'dir.

Borcumuz var Hasan Tahsin'e ve Milli Mücadele'nin haysiyetli, vatansever gazetecilerine...

Borcumuz var, bağımsızlığımızın, özgürlüğümüzün, Türklüğümüzün savunucusu fikir adamlarına, köşe yazarlarına... 

Borcumuz var, bu millete, bu devlete, bu vatana bize verdikleri için. Hukuk devleti için borcumuz var, "doğru haber için" borcumuz var. Çarpıtılmamış, içine yorum katılmamış, fazlası ve noksanı olmayan ve de geciktirilmemiş "tam ve doğru"  haber için.

Ve de namuslu yorum... Bir zamanlar Türk Basını'nın yüzakı bir gazetemizin logosunda "Haber kutsal, yorum hür"  yazardı. Bu gazetede yer alacak yorumların hür olması yetmez, bir o kadar da haysiyetli ve kaliteli fikir ve kelam erbabının kaleminde çıkması gerekir.

İşte tüm bunlar için çıktık yola her biri kendi sahasında saygın kelam ve kalem adamlarıyla...

Ve de işte tam da bunun için tuttuk büromuzu ve bunun için yaptık o muhteşem açılışı...

"Borcumuz var" demiştim "bu millete, bu devlete ve de bu vatana..." 

Bir de teşekkür borcumuz var, dün açılışımıza bizzat gelerek, çiçek ve telgraf göndererek, telefon ve de sosyal medya üzerinden arayarak bize şeref veren dostlarımıza...

Ve de başta Samsun Valisi Sayın Osman Kaymak, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz, İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu, Baro Başkanı Av. Kerami Gürbüz, TSO Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Murzioğlu ve Samsun'un değerli sivil toplum temsilcilerine... Saygın iş, kültür, sanat ve fikir insanlarına sonsuz teşekkürler...SIRADAKİ HABER
}