HaberlerDeveci'den Köksoy'a cevap

Deveci'den Köksoy'a cevap

Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, AK Parti İlçe Başkanı Köksoy'un iddialarına cevap verdi..

+
-
Deveci'den Köksoy'a cevap

Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla, AK Parti Atakum İlçe Başkanı Haluk Köksoy'un iddialarına cevap verdi. Deveci açıklamsında şunları söyledi: "Sevgili hemşehrilerim, sevgili Samsunlular; ben size hep doğru söyledim, doğru bilgi verdim. Belediye Başkanı olarak göreve başladıktan hemen sonra,Atakum İmar İnşaat Ltd. Şti. nin tüm banka hesapları alacaklılar tarafından haczedildi ,tüm taşınır malları zaten hacizli ya da ipotekli idi. İşçi ücretleri dört aydır ödenmiyordu. Ayni anda trilyonlarca lira çek alacaklısının icra ve haciz baskısı ile karşılaştık. Şirket fiilen iflas ettirilmiştir. Ancak her seye rağmen
Hem şirketin çalışanlarının iş güvenliğini sağlamak ,hem de belediye sosyal tesislerini çalıştırarak siz Samsun halkına karşı sorumluluklarımızı yerine getirmek zorundaydık. Bunun gereğini yaptık, bu tesislerde yaklaşık 200 işçi çalışıyor; tüm çalışanların birikmiş 4 aylık maaşları ödendi; düğün salonu kiralayıp parasını önceki yönetime ödeyenler kapıdan çevrilmedi, taahhüt edilen hizmetler yapıldı ve yapılıyor; Yalı Kafeden her akşam 1000 kişi yararlanıyor. Atakum Belediyesinin sosyal tesislerini hali hazırda işleten sirkete,belediyemizin bütçesinden bugüne kadar bir kuruş para ödenmemiştir. Şirket tüm çalışanlarının maaşlarını ve sigortalarını zamanında ödemektedir. Tesislerde kullanılan tüm gıda ve bilumum malzemeleri peşin para ile almakta ve kar etmektedir. Bu durum şunu göstermektedir ki kendi şirketi gibi değil , doğru ve dürüst işletildiğinde Atakum Belediyesi şirketi kar etmektedir. Önceki Belediye Başkanı döneminde yönetilen İmar İnşaat Şirketinin 5 yıllık dönemde bir kuruşluk karı bulunmadığı gibi ,yaklaşık 40 trilyon zarar ettirilmiştir. Bununla ilgili gerekli adli işlemler tarafımca yapılmıştır. Yapılmaya da devam edilecektir. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın.
Ayrıca çalışanlara baskı ve mobbing benim kültürümde bulunmamaktadır. Herkes tüm gücüyle , yapması gereken işlerini yapmaktadır.

Şimdi iktidar partisinin yetkililerine düşen görev, yapanın yanına kar kalmasın diyerek ,bana destek olmaktır.
Benim meslektaşım bilerek ve isteyerek ‘Adaletsizliğin ve yolsuzluğun’ yanında olmaz, karşısında olur."SIRADAKİ HABER
}