HaberlerBabacan Parti

Babacan Parti

Yazarımız Avukat Tufan Akcagöz kaleme aldı...

+
-
Babacan Parti

Ali Babacan, istifasını açıkladı. Yıllardır üyesi olduğu ve hatta üst düzey yöneticisi olduğu partiden, AK Parti'den istifa etti. Hal böyle olunca, Babacan'ın istifa metnini incelemek düşüyor bize. Diyor ki Ali Babacan, "Ağustos 2001 tarihinde kurucu üyesi olduğum Adalet ve Kalkınma Partisi’nde 14 yıl MKYK üyeliği yaptım. 3 Kasım 2002 seçimlerinden sonra 13 yıl Bakanlar Kurulu Üyesi oldum. Bu süre içerisinde ülkemizin elde ettiği büyük başarılara katkı vermekten onur duydum." 

Onur duydum ve büyük başarılara katkı verdim dediği yıllar, talan ve yağma yıllarıdır. Hesapsız ekonomi ve yolsuzluk manzumelerinin düzüldüğü yıllardır. Sanki, millet bunları unutacak. Sanki millet, Bakan çocuklarının evinden çıkan para sayma makinelerini, sabahlara kadar sıfırlanamayan paraları unutacak!

Devam edelim..

'Türkiye’nin tarihi dönüm noktalarında, doğruları için verilen büyük mücadelelerin bizzat içinde olmak benim için şeref oldu.'

Sizin için doğru olan şeyler, bu milletin canına okudu. Ülkenin kurucu felsefesinden ayrıldık, koptuk. İyi geçindiğimiz tek bir komşumuz kalmadı. Bir de bundan şeref duydunuz, öyle mi? 

"Son yıllarda ise pek çok alanda yapılan uygulamalar ile inandığım ilke, değer ve fikirler arasında derin farklılıklar oluştu. Aklen ve kalben bir ayrışma yaşadım."

Tayyip Erdoğan'ın listesinde yer alamadınız, hepiniz aynı anda bir aydınlanma yaşadınız sanıyorum. Görünen o. Yoksa, aklen ve kalben ayrışma yaşayacak olan adam, Gezi'de çocuklar öldürülürken, kamu malları talan edilirken yaşar değil mi? 

Ama yok; kalben ve aklen ayrışma, işte tam da bu döneme denk gelmiş. Tayyip Erdoğan'ın en zayıf olduğu döneme. 'Düşene bir tekme' kabilinden. Hay hay!! 

Ancak adama sorarlar; dünün hesabını vermeden, geleceğe yürünür mü?

Hasılı; Ali Babacan, Abdullah Gül, Ahmet Davutoğlu ve bu harekete destek veren her kim varsa.. 

Olmaz, tutmaz, karşılık bulmaz. Örselenmiş eski erbabı siyasetten, yeni model çıkmaz. 

Herkesin yolu açık olsun ama bir alternatif diye lanse edilmeye hazırlanan bu hareketin lokomotifi olarak görünen insanların günah galerisi o kadar zengin ki.. 

O halde, bitmiş, tükenmiş, siyaseti tıkanmış, yaldızı dökülmüş AK Parti iktidarının alternatifi, demokrasiye inanmış, çağdaş, ekonomiden anlayan, milletin temel sorunlarımı bilen ve çözüm önerileri ile donatılmış, sağlam, halkıyla barışık, dinamik ve cesur kadrolardır, Babacanların partisi değil. SIRADAKİ HABER
}