HaberlerSAMSUNSPOR VE BİZE DÜŞEN GÖREVLER…

SAMSUNSPOR VE BİZE DÜŞEN GÖREVLER…

Gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Osman Kara kaleme aldı...

+
-
SAMSUNSPOR VE BİZE DÜŞEN GÖREVLER…

Bir kulüp düşünün ki, son on, on beş yılını transfer tahtasının kapanmaması için üç beş kuruşluk bir destek uğruna siyasetçilerin kapısında geçirmiş olsun.

Bir kulüp düşünün ki, futbolcusuna, çalışanına ve piyasaya gırtlağına kadar borca batık olsun…

Bir kulüp düşünün ki, bir zamanlar “en bereketli futbolcu tarlası” olmaktan çıkıp sağın solun döküntülerine muhtaç hale düşsün…

Ve bir kulüp düşünün ki, bir zamanlar hep yukarılara tırmanırken son zamanlarda parasızlıktan, yönetimsizlikten ve de çaresizlikten aşağılara doğru sürüklensin…

Uzak mazisi gururlar, yakın mazisi ise hüzünlerle dolu bu kulüp bu kentin gözbebeği Samsunspor’dur. Hani şu “karanlığımıza ışık, sevdamıza arma oldun” dediğimiz Mustafa kemal Atatürk’ü göğsünde gururla taşıyan tek spor kulübü olan Samsunspor…

Yüksel Yıldırım-İsmail Uyanık birlikteliğinde tüm çaresizliklerini geride bırakan ve tüm güç odakları karşısında bağımsızlığını yeniden kazanan Samsunspor gerçek anlamda bir “spor kulübü” olmaya doğru gidiyor. Kurumsallaşıyor; alt yapısını hem mekân hem de insan kaynağı olarak yeniden kuruyor ve yeniden kentin öz unsurlarıyla bütünleşiyor.

Dün sokaklarda, toprak sahalarda keşfedip yetiştirdiği kabiliyetleri birer genç şöhret olarak Türk futboluna armağan eden Samsunspor bugün en modern ve sağlıklı sahalarda, sosyal tesislerde bu kentin kabiliyetli çocuklarını Türk sporuna hediye etmenin hazırlıkları içinde.

Geçen sene kıl payı kaçırılan şampiyonluğu bu yıl kimse bu kentin ve bu takımın elinden alamaz. Yeter ki biz onarılmaz hatalar yapmayalım ve yeter ki biz, kent bütünlüğünü şahsi ve siyasi tercihlerimizle parçalamayalım.

Olayın maddi yükünü büyük ölçüde üstlenen Yüksel Yıldırım’ı tanımak kısmet olmadı. İsmail Uyanık’ı gıyaben 30-35, şahsen de 19 yıldır tanırım, sayar ve severim. Kader bir süre kendisinin kurucu ortaklarından olduğu bir gazetenin 34 ay kadar genel yayın yönetmenliği yapmayı nasip etti. O günlerde kenti sarsan bir olayla ilgili yayın politikamız nedeniyle “Ağabey, vicdanen rahat mısın?” diye sormuş ve benim “rahatım” cevabım üzerine de “o halde yolun açık olsun; bizim ne kimseden bir beklentimiz ne de veremeyecek hesabımız söz konusu” demişti. Bu sözü hala kulağımdadır ve O’na karşı beslediğim sevgi ve duyduğum saygıda payı çok büyüktür.

Ben Sayın Uyanık’a, O’nun Samsunspor sevgisine, futbol bilgisine ve “liderlik kabiliyetine” inanıyor ve güveniyorum. Sayın Yıldırım’ın elini ağır mı ağır bu borç taşının altına sokmasında da O’nun büyük rolü vardır. O’na verilecek destek ve açılacak kredi aslında Samsunspor’a ve süper lig yolculuğuna verilen destek ve kredi olacaktır.

Bu kararlı yürüyüşün yollarını hep birlikte taştan, topraktan ve özellikle de basit tuzaklardan temizlemek bu kente karşı hepimizim üzerine düşen bir görevdir.SIRADAKİ HABER
}