HaberlerFETÖ'NÜN ETTİKLERİ

FETÖ'NÜN ETTİKLERİ

Yazarımız Avukatk Yılmaz Hocaoğlu kaleme aldı...

+
-
FETÖ'NÜN ETTİKLERİ

            Kanal 24 televizyonunda duayen gazeteci Ardan ZENTÜRK’ü izliyordum. Yıllar önce bir iş gezisi kapsamında ABD’ye gittiğini. Ziyareti sırasında kendisine mihmandarlık ve arkadaşlık eden bir Amerikalıda bir harita gördüğünü. Harita Girit adası, KKTC ve Türkiye üçgeninin içinde yer alan havzada zengin enerji yataklarının varlığına işaret ettiğinden bahsediyordu.

            Anladığım kadarı ile bu ziyaretin gerçekleştirildiği dönemde henüz ay ışığı, eldiven ve balyoz operasyonları yapılmamıştı. Ancak bu enerji kaynakları üzerinde hedefleri olan ülkelerin bu alanlardaki hedeflerini gerçekleştirebilmek için planlar içerisinde oldukları, engel teşkil edebilecek olan Türk Deniz Kuvvetlerini zayıflatıp hareket edemez hale getirmek için vatansever subayların tasfiye edilmesini temin için hemen tamamı deniz kuvvetlerine yönelik operasyonları hain FETÖ mensupları üzerinden organize ettikleri ortaya çıkıyor. Ya da en azından ben öyle düşünüyorum.

            Müstevlilerin emellerini gerçekleştirmek için bu operasyonları yapan hain işbirlikçiler açığa düşünce daha radikal bir karar ile 15 temmuz hain darbe girişiminin organize edildiği artık ayan beyan ortaya çıkmıştır.

            Türkiye'nin toplam hasılasının 3-5 katı büyüklükte bir enerji varlığının sözkonusu olduğu iddiası değerlendirildiğinde, doğu akdenizde hakkımız olanı elde edebilmemiz için hamasi söylemlerden öte, çok güçlü donanmaya, vatansever askerlere ve caydırıcı hava gücüne ihtiyacımız olduğu hepimizin malumudur. Sanırım bu durumu gören hükümet S400 savunma sistemi konusunda bu nedenle ısrarcı ve aceleci davranmıştır.

            15 temmuz hain darbe girişiminden sonra ordu içinde yapılan temizlik (umarım hakkı yenen insanlarımız olmaz), donanmanın güçlendirilmesi için yapılan yatırımlar ve teknolojik gelişim performansları ve en nihayetinde edinilen hava savunma sistemleri ile bu hakkımızın korunması için daha güçlü olduğumuzu düşünüyorum.

            Ülkeyi yöneten siyasi iradenin bu konuda ortaya koyduğu tavır doğru bir tavırdır. Bazı çatlak seslere nazaran muhalefetin de hükümetin çalışmalarını desteklemesi umut verici. Her ne kadar sayın Engin ALTAY bu “hükümet en doğru işleri de yapsa muhalefet olarak alkışlayacak değiliz” dese de millet için yapılan doğruları desteklemek ve alkışlamak milletin muhalefete verdiği bir görevdir. Bu anlamda sayın Kılıçtaroğlu’nun grup toplantısında bu konuda sergilediği tavrı takdir etmekle birlikte birkaç gün içinde aksi bir beyan vereceğine dair endişelerim de yok değil.

            Hulasa hem akdenizde hem egede ve hem de güney sınırlarımızdaki gelişmeler önümüzdeki günlerde bizi daha sıkıntılı günlerin beklediğine işaret ediyor. İçerde birbirimizi sonuna kadar eleştirelim ama mesele memleket ise her şeyin teferruat olduğu gerçeğinden uzaklaşmayalım.

            Yazımızı Milli Şairimiz Mehmet Akif ERSOY’un sözleri ile noktalayalım.

“TÜKÜRÜN MİLLETİ ALÇAKÇA VURAN DARBELERE!

TÜKÜRÜN ONLARA ALKIŞ DAĞITAN KAHBELERE!”

 SIRADAKİ HABER
}