HaberlerBAKIN ŞU MUSTAFA DEMİR'İN YAPTIĞINA!

BAKIN ŞU MUSTAFA DEMİR'İN YAPTIĞINA!

Samsun Haber Tv Genel Yayın Yönetmeni Osman Kara kaleme aldı...

+
-
BAKIN ŞU MUSTAFA DEMİR'İN YAPTIĞINA!

Haber nedir ne değildir, bunu uzun uzun yazacak değilim. Ama şu kadarını söyleyeyim ki haber doğru olmak zorundadır. Bu da yetmez, hem doğru hem de tam olmalıdır. Ne fazla ne de noksan. Bazı bölümlerini saklarsanız haberin istediğiniz kadar yalana bulaşmayınız sonuç aynı yere çıkar. 

Önce sosyal medyada yazılıyor sonra da bizim meslektaşların sitesine ya da sayfalarına düşüyor Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’in yaptıkları.

Yok; suya zamdan ya da belediye üst düzey kadrolarının değiştirilmesinden bahsetmeyeceğim. Yeri gelirse onlardan da bahsederiz ama bugünün gündemi o değil. Koruması Fatih Karaçor ve onun eşi Melike Aktel Karaçor’la ilgili tasarrufu.

Yazılıyor, çiziliyor, koruma polisini daire başkanı, onun karısını da basın danışmanı yapmış.

Fatih Karaçor’u sonraya bırakalım da şu bizim camianın kızına bakalım önce. Melike Aktel, henüz Karaçor olmadan önce basın camiasının çiçeği burnunda bir mensubuydu. Ben kendisini 2000 yılında Ekip Gazetesi’nde tanımıştım. 2004 sonrasında da beş yıl süreyle aynı işi Atakum Belediyesi’nde yaptı. Son olarak da Sayın Demir’in seçim kampanyası süresince basın danışmanlığını yüklenmişti.

İyi çalıştı ve doğru işler yaptı. Hiç öne çıkmadı ama hiç de geri kalmadı. Ne göze battı ne de herhangi bir şeyi gözden kaçırdı. Dahası ve belki de en önemlisi bütçeye sonuna kadar sadık kaldı ve sahip çıktı. Aleyhindeki kampanyaların kaynağında” Mustafa Demir’in bütçesine gösterdiği sadakati belediyenin bütçesine de göstereceği” endişesi yatıyor olmasın!

Mustafa Demir’in Saski’de “daire başkanı” olan korumasına gelince iş biraz daha farklı. Sadece Saski’de daire başkanı değil aynı zamanda Büyükşehir Turizm A.Ş.’nin de başında. Hani şu 52 işletmesi olan, paranın oluk gibi aktığı ama aynı zamanda zarar üstüne zarar eden şirket var ya onun! Fatih Karaçor son dönemde iyice moda olduğu üzere özel koruma değil, devletin kadrolu elemanı. 16 yıllık devlet memuru. Kastamonu Bilgisayarlı Muhasebe ardından Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme bölümünü tamamlamış… Üstelik kamu ve siyaset üzerine  yüksek lisans tamamlamış birisi…  Yani idari bilimler, iktisat ve işletme eğitimi almış birisi. Yani ne İçişleri Bakanlığı’ndan Samsun Büyükşehir Belediyesi’ne yatay geçişinin önünde bir engel ve bu geçişte bir kanunsuzluk var ne de geldiği makamla aldığı eğitim arasında bir uygunsuzluk söz konusu.

Her tasarruf, bu arada her atama herkes tarafından eleştirilebilir, bu son derece doğaldır. Ama bize yani bizim meslek mensuplarına düşen olayı dört başı mamur bir şekilde aktarmak ve ondan sonra da yorumu ve hükmü okuyucuya bırakmaktır. Haberi tam ve dürüstçe vererek…

Bütün bunlardan sonra siz ne dersiniz sevgili okuyucular şu Mustafa Demir’in yaptığına?SIRADAKİ HABER
}