HaberlerYENİ HEDEFLERE DOĞRU EMİN ADIMLARLA

YENİ HEDEFLERE DOĞRU EMİN ADIMLARLA

'En donanımlı isimlerle ve hiç durmadan yürüyeceğiz kutlu hedeflere' demiştik yola çıkarken...

+
-
YENİ HEDEFLERE DOĞRU EMİN ADIMLARLA

“En donanımlı isimlerle ve hiç durmadan yürüyeceğiz kutlu hedeflere” demiştik yola çıkarken. Geçen hafta iki yeni ve iki önemli kalem, Hüseyin Özbay ve Nevval Sevindi katılmıştı aramıza. Bu hafta da bir başka zirve isim katıldı. Sağolsunlar, kırmadılar bizi ve bundan sonar artık bizlerle daha doğrusu sizlerle bir arada olacak.

O isim Mehmet Ali Bayar. Tanıtmaya ne gerek var, ne de benim kalemim ona yeter. Siyasetin merkezinde ve son seçkin bir aile ortamında dünyaya gelmiş, çok iyi bir eğitim almış ve de Türk Hariciyesi gibi son derece önemli bir kurumda ülkeye hizmet vermiş birisi.

Ülkeyi Birleşmiş Milletlerde temsil etmiş, Azerbaycan’ın bağımsızlık döneminde O Bakü’de. Ve Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in en yakınında, dış politika danışmanı.

Sayın Bayar’in ilk yazısı “Dördüncü Vefat Yıldönümünde 9. Cumhurbaşkanımız Merhum Süleyman Demirel’in Dünya ve Dış Politika Vizyonuna Bakış” adını taşıyor. Önemli bir inceleme. Dünden bugüne, bugünden yarına çok ciddi mesajlar taşıyan bir yazı. Bunu bölümler halinde sunacağız sizlere...SIRADAKİ HABER
}