HaberlerVezirköprü'den 'söz' imzası

Vezirköprü'den 'söz' imzası

Vezirköprü kültürünü şairler, yazarlar ve ozanların dile getireceği ileri sürüldü

+
-
Vezirköprü'den 'söz' imzası

Vezirköprü Belediye Başkanlığı ile Ankara'da faaliyet gösteren Dünya Söz Akademisi Başkanlığı arasında Vezirköprü kültürünü ön plana çıkaracak protokol imzalandı.

Vezirköprü Belediyesinde düzenlenen imza töreninde "Vezirler Diyarı Milli Şiirler Yarışması", "Vezirköprü Ozanlar Aşıklar Buluşması" ve "Güfteden Nağmeye Konseri" adlı üç ayrı konuda proje oluşturulduğu belirtildi.

Dünya Söz Akademisi Başkanı Prof. Dr. Hayrettin İvgin'in girişimleri ile oluşturulan projelerin 2019 yılı Ekim ayında uygulamaya konulacağı ifade edildi.

Vezirköprü Belediye Başkanlığı işbirliği ile yürütülecek projelerden Vezirköprü Ozanlar Aşıklar Buluşması'nda Türkiye'nin farklı illerinden sanatçıların Vezirköprü'de buluşacağı belirtildi.

İmza töreninde konuşan Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis, Vezirköprü kültürüne önem verdiklerini belirterek yerel yönetimler olarak bu tür çalışmalara her zaman destek olacaklarını söyledi.

Dünya Söz Akademisi Başkanı Prof. Dr. Hayrettin İvgin ise projenin detaylarını anlatarak projeler kapsamında düzenlenecek programlara katılacak şair, ozan ve yazarlar hakkında bilgi verdi.

 SIRADAKİ HABER
}