Haberler825 DÖNÜMDEN 50'Sİ BU KENTİN ÇOCUKLARINA ÇOK MU?

825 DÖNÜMDEN 50'Sİ BU KENTİN ÇOCUKLARINA ÇOK MU?

Gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Osman Kara kaleme aldı...

+
-
825 DÖNÜMDEN 50'Sİ BU KENTİN ÇOCUKLARINA ÇOK MU?

Üç gün önce“Çocuk, Ağaç ve Samsunspor”  diye bir yazı yazdım. Çok okundu, hem beğenildi hem de eleştirildi. Tekrar aynı konuya döneceğim. Zira ya ben yeterince detaylı anlatmadım ya da bazı okurlar işin püf tarafını gözden kaçırdılar.

Bazıları sandı ki Samsunspor Batı Park’ın tamamını istiyor,  Samsunspor oraya girdi mi bir daha hiç kimse orada, bırakın mangal yakmayı, bırakın ailece piknik yapmayı şöyle salına salına gezemeyecek bile.

Yine bazıları sandı ki,  Samsunspor oraya spor sahaları yapınca orada ağaç namına bir şey kalmayacak. Bazı okuyucularımın ifadesiyle “Zaten ağaçsız olan” Samsun daha da ağaçsız kalacak!

Ve Samsunspor oraya girdi mi bir daha çıkmayacak, oranın tapusu da üzerine kesilecek.

Hiçbiri olmayacak! 

Ora gene yeşil kalacak, orada yine insanlar piknik yapacak ve orada yine mangallar yanacak, etler pişirilecek ve de afiyetle yenecek. 

Ama bir başka şey daha olacak; orada bu kentin kabiliyetli evlatları uzmanların kontrolünde ve sağlık şartlarının titizlikle sağlandığı bir ortamda usta antrenörler elinde yetiştirilecekler ve yıldız olacaklar. İçlerinden hem bu kentin formasını hem de ay yıldızlı milli formayı gurur ve başarıyla taşıyan örnek ve şöhretli futbolcular çıkacak.

Batı Park 825.000 metrekare, bir başka ifade ile 825 dönüm büyüklüğünde  bir alan. İçinde sadece hafta sonlarında mangal yakılan piknik alanları yok, yeme içme mekânları, seyir alanları, spor kompleksler var.

Samsunspor bu 825 dönümün sadece onda, on beşte birini istiyor.  Üstelik de istediği alan oldukça kenarda bir yer, ağacın en az, mangal yakanların en seyrek bulunduğu bir kesim. O elli altmış dönümlük yer sporcu yetiştirmek üzere Samsunspor’a tahsis edilirse hiçbir piknikçi rahatsız olmaz.Onlar yine hafta sonları mangallarını yakarlar. 

Önceki yazımda da belirtmiştim, Batı Park’taki ağaçlar genç ve küçük ağaçlar.Belki çok az sayıda ağacın nakli gerekir ki o da hiçbir fire vermeden gerçekleştirilebilir. 

Çocuklar, bizim çocuklarımız, bu kentin, bu milletin çocukları, onlara bu yeri lütfen çok görmeyelim. SIRADAKİ HABER
}