HaberlerAH ŞU İKBAL KAYGISI

AH ŞU İKBAL KAYGISI

Yazarımız Avukat Yılmaz Hocaoğlu kaleme aldı...

+
-
AH ŞU İKBAL KAYGISI

            Söylenmesi gerekeni zamanında ve yerinde söyleyebilmek gerekir. Ekonomik, siyasi veya bir takım ikbal kaygıları ile söylemekten çekindiğiniz şeyleri o kaygılarınız yok olduktan sonra söylediğinizde bir anlam ifade etmez, kifayetsiz ve yersiz ifadeler olarak kalırlar.

            Siyasette makam ve mevki sahibi iken edindiğiniz bir takım bilgi ve belgelerle ilgili düşüncelerinizi o makamda iken kimin ne tepki vereceğine göre değil doğru olduğunu bildiğiniz için dile getirebiliyorsanız hakkı söylemiş olursunuz ve söyledikleriniz değer ifade eder.

            Ardahan Milletvekili Öztürk YILMAZ partisinden ihraç edildikten hemen sonra yaptığı basın açıklamasında “siz partiyi mi düşünüyorsunuz, sizin işiniz rant paylaşmak, belediyelerdeki rantı bölüşmek ve insanları kandırmak....” gibi daha birçok söz söylemiş ve parti yöneticilerini yerden yere vurmuştu. İyi de sayın Öztürk; birkaç gün öncesine kadar o partide yönetici konumunda idiniz. Güç elinizde iken, dinlenilir olduğunuz dönemde bu sözleri niye etmediniz. Yoksa o dönemde ikbal kaygınız mı vardı?

            Ak partiden kesin ihraç talebi ile disipline sevk edilen Selçuk ÖZDAĞ AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanı olarak görevlendirildiği dönemde susup tekrar milletvekili gösterilmeyince mi geldi aklına parti yönetimini eleştirmek. Genel başkan yardımcılığı görevini yürütürken olmayan yanlışlar O milletvekili gösterilmeyince mi olmaya başladı?

            Ak partide genel başkanlık ve Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlığı yapan sayın Ahmet DAVUTOĞLU;  "Terörle mücadele defterleri açılırsa birçok insan, insan yüzüne çıkamaz" demek ne demek. Bu ülkede başbakanlık yaptınız, terörle ilgili yapılması gerekenlerden siz sorumlu değil miydiniz? Yapmanız gereken ne vardı da yaptırılmadı size. Eğer yaptırılmadı ise o zaman niye sustunuz ve bu gerekçe ile istifa etmediniz. Yoksa ikbal ve makam kaygınız mı vardı?

            CHP'den ihraç edilen Erol GÜRSEL “"Dokuz dönemdir kaybedilen seçimin sonucuna rağmen eğer insanlar yerini muhafaza ediyorsa ve iki dönemdir milletvekili çıkaramayan bir ilden gidip de milletvekili olunuyorsa bunu herkesin vicdanına sunuyorum. Koltuk adamı kimin olup olmadığını herkes kıyaslamalı.” diyor. İyi de adama demezler mi? Seni milletvekili yaparlarken ve milletvekili görevini ifa ederken bu sözleri söylemene engel olan ne idi. Yoksa ikbal ve kolduk kaygın mı vardı?

            Bu isimleri yazmakla bitmez.

            Velhasılı makam ve koltuk kaygıları ile söylenmesi gerekenleri zamanında söyleyemeyenler, kaybedenler safına geçtikten sonra söylemleri ile ancak kendilerini ve etraflarındaki birkaç eş dostu ikna edebilirler.

            Kalın sağlıcakla.

 SIRADAKİ HABER
}