HaberlerBu çadır hız kazandıracak

Bu çadır hız kazandıracak

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, her mahalleye kuralacak 'iletişim çadırı' projesiyle hizmete hız katacaklarını açıkladı

+
-
Bu çadır hız kazandıracak

İlkadım Belediyesi 'İletişim Çadırı' projesini hayata geçirdi. İlçe genelinde belirlenen program dahilinde ''Belediye Mahallemizde'' adı altında kurulan hizmet çadırı ile mahalle sakinlerinin belediyeden taleplerini ilk ağızdan iletebileceği ileri sürüldü. Çatalarmut Mahallesi'nde kurulan hizmet çadırını ziyaret eden İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, mahalle sakinleri ile sohbet ettikten sonra tansiyon şeker ölçümü yaptırdı. Kurulan çadırda belediyenin her biriminden yetkililerin bulunduğu açıklandı. İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, sorunların hızla çözüme ulaştırılmasında önemli bir proje olduğunu ifade ettiği ''Belediye Mahallemizde'' uygulamasına tüm vatandaşları davet etti.

'İLKADIMLILAR HİZMET ÇADIRINDA BULUŞACAK' 
İlkadım'da hizmet seferberliği başlattıklarını savunan İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, “Hizmet çadırımızı her hafta başka bir mahallemize kurarak o mahallenin tüm ihtiyaçlarını ilk ağızdan dinleyerek karşılıklı iletişim ile hızlı çözümler üreteceğiz. “Belediye Mahallenizde” ismini verdiğimiz projeyle adeta o mahalleyi hizmetle kuşatacağız. Mahallemizin muhtarı, ilgili başkan yardımcımız ve birim müdürlerimiz, çevre sakinlerinin acil ihtiyaç ve taleplerini yerinde dinleyerek çözüme kavuşturacak. Bu sayede sorunları yerinde çözerek, hizmeti vatandaşımızın ayağına getirmiş olacağız. Ayrıca mahalle sakinlerimize sağlık ekiplerimizle birlikte ücretsiz sağlık taraması yapacağız” diye konuştu.

''BİZLER HALKIN HİZMETKARIYIZ'' 
Tüm ilçe genelindeki mahallelere misafir olarak, mahalle sakinleri ile yerinde hizmet yerinde çözüm için bir araya geleceklerini belirten Başkan Demirtaş, ''Görevi devir aldığımız günden itibaren belediyenin mali anlamda büyük bir borç yükünün altında olmasından dolayı hizmet yapmakta sıkıntı yaşıyoruz. İlçemizin farklı mahallelerinde yaşamlarını sürdüren mahalle sakinleri, mahalle muhtarlarımızın fikirleriyle bize yol göstermeleri ile farklı programlarla halkımızın sorunlarını elimizdeki imkanlar dahilinde çözüme kavuşturacağız. Bizler halkın hizmetkârlarıyız, hizmet etmenin mutluluğu hiçbir şeyle ölçülemez” diye konuştu.
''Belediye Mahallemizde'' hizmet çadırının kurulduğu mahallelerde İlkadım Belediyesi Sağlık Müdürlüğü ekiplerinin çadırda vatandaşlara şeker kontrolü, tansiyon ölçümü ve sağlık taramasını ücretsiz uygulayacakları da açıklandı.SIRADAKİ HABER
}