HaberlerCANİK'TEN % 100 İŞ GARANTİLİ KURS

CANİK'TEN % 100 İŞ GARANTİLİ KURS

Canik Belediyesi öncülüğünde % 100 iş garantili kurs düzenlendi. Kursta başarılı olanlan SAMPA'da işbaşı yapacak

+
-
CANİK'TEN % 100 İŞ GARANTİLİ KURS

Canik Belediyesi tarafından hazırlanan "Genç İş Kadın İstihdamı" projesinin tanıtım toplantısı gerçekleştirildi. Canik Kültür Merkezinde gerçekleştirilen proje tanıtım toplantısına Ak Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İlhan Bayram, Canik belediye başkanı İbrahim Sandıkçı Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Haşim Meydan, Canik İlçe Müftüsü Ali Çebi, Canik İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Uzunlar, Sampa Otomotiv Yönetim Kurulu üyesi Faruk Karpuz, Türkiye İstatistik Kurumu 10. Bölge Müdürü Harun Çiçek, Ak Parti Canik İlçe Başkanı Mahmut Gençay, Müsiad Samsun Şube Başkanı Haluk Tan, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri, Muhtarlar, Meclis Üyeleri ve Kadın Dernekleri yöneticileri katıldı.

"Bir Kadının Hayatına Sen de Işık Ol" sloganı ile hayata geçirilen proje kapsamında kursiyerlere 3 boyutlu endüstriyel tasarım, yazılım programları, bilgisayar işletmenliği, yönetici asistanlığı eğitimleri verileceği, 4 ay sürecek eğitimler neticesinde başarılı olan kursiyerlerin Sampa Otomotiv'de iş başı yapacakları açıklandı. Niteliksiz iş gücünü nitelikli hale getirerek istihdam alanı oluşturmak için Canik Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Çalışma ve İş Kur İl Müdürlüğü ve Sampa Otomotiv iş birliği ile düzenlenen projenin mesleksizliğin doğurduğu işsizlik sorununun çözümüne katkı sunacağı belirtildi.

MUTLU EDEN PROJE 
Genç İş Kadın İstihdamı Projesi tanıtım toplantısında proje ile konuşma gerçekleştiren Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı " Niteliksiz iş gücünü nitelikli hale getirmesi, genç kadınlarımızın özgüvenlerini kazanmalarını sağlayacağı ve en önemlisi istihdam alanı oluşturacağı için bu projeyi çok fazla önemsiyoruz. Yüzde yüz iş garantili kurs olması nedeniyle bizleri çok fazla mutlu eden bir proje. Bu nokta da tüm paydaşlarımıza teşekkür ediyoruz. İşsizlik konusundaki asıl sorunumuz mesleksizlik. Gençlerimizi meslek sahibi yaparak uzmanlaşmalarını ve kendilerini bir alanda yetiştirmelerini sağlamalıyız. Kurumlar arası diyalog ve işbirliğini artırarak ilçemize kazanımlar sağlamaya devam edeceğiz. Büyükşehir Belediyemizle uyumlu bir şekilde hizmet seferberliğimizi sürdüreceğiz. Gençlerimizi işsizliğin pençesinden kurtarmak için yerel yönetimler olarak üzerime düşen ne varsa yapacağız. Derdi Canik olan, ilçemize hizmet etmek isteyen herkesle birlikte yol yürümeye, istişareye açığız. Bu noktada bizlerden desteğini hiçbir zaman esirgemeyen ve ilçemize Hükümet Konağı kazandıran Milletvekilimiz Fuat Köktaş beyefendiye sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Daha güzel bir Canik için, Biz çalışacağız Canik Kazanacak. “dedi.

 SIRADAKİ HABER
}