HaberlerBaşparmakları olmayan Batuhan bebek destek bekliyor

Başparmakları olmayan Batuhan bebek destek bekliyor

Samsun'un İlkadım ilçesinde, bir tür iskelet hastalığı nedeniyle başparmakları olmadan doğan 4 aylık bebek, yapılacak ameliyatlar için hayırseverlerin desteğini bekliyor.

+
-
Başparmakları olmayan Batuhan bebek destek bekliyor

Cedit Mahallesi'nde ikamet eden engelli anne Y.M. ile baba Ü.M'nin 4 aylık bebekleri Batuhan M, annesinden genetik olarak geçen bir iskelet hastalığı nedeniyle iki elinde de başparmakları olmadan 4'er parmaklı doğdu. Minik bebeğin iki elini kullanabilmesi için 5 estetik ameliyat geçirmesi gerekiyor. Çocuklarının engelli kalmasını istemeyen aile, yaklaşık 100 bin lira tutan ameliyat masrafları için yardımseverlerden destek bekliyor.

Samsun Mutluluğun Kanatları Derneği Başkanı Burcu Keskin, Batuhan'ın sol kolunun kısa olduğunu, bileklerinde ise boşluk bulunduğunu belirterek, "Minik Batuhan'ın gelecekte engelsiz yaşaması için erken yaşta ameliyat edilmesi gerekiyor. Bir insanın elleri ile yaptığı işlerin yüzde 60'ında başparmak kullanılıyor." dedi.

Batuhan'ın parmaklarından birinin, ameliyatla başparmak haline getirileceğini anlatan Keskin, şunları kaydetti: "Bileklerindeki boşluklar kalırsa ve ameliyatları olmazsa, bebeğimiz hiçbir şekilde ellerini kullanamayacak. Ailesinin ameliyat masrafını karşılamaya gücü yok. Dernek olarak sosyal medyadan Batuhan'ın ameliyat masraflarının karşılanması için kampanya başlattık. Yardımsever vatandaşların minik bebeğin engelsiz yaşamasına destek olmasını istiyoruz."

Keskin, minik bebeğin ameliyat masraflarının toplanması halinde 1 yaşından itibaren 2 yılda 5 ameliyat geçireceğini ve normal bir birey haline gelebileceğini dile getirdi.Benzin ve motorine yeni indirimGÜNCEL
Benzin ve motorine yeni indirim
Samsun'da uyuşturucu ticaretine 2 tutuklamaGÜNCEL
Samsun'da uyuşturucu ticaretine 2 tutuklama
Samsun'da fiyatı düşen hamsiye hücumGÜNCEL
Samsun'da fiyatı düşen hamsiye hücum
Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti'nin tarım ve hayvancılığa açılmasını istedilerGÜNCEL
Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti'nin tarım ve hayvancılığa açılmasını istediler
Başkan Sandıkçı: 'Geleceğimiz siz gençlere emanet'GÜNCEL
Başkan Sandıkçı: 'Geleceğimiz siz gençlere emanet'
SIRADAKİ HABER
}