HaberlerTÜYAP SAMSUN 5. TARIM FUARI BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

TÜYAP SAMSUN 5. TARIM FUARI BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

TÜYAP Samsun Fuar ve Kongre Merkezi'nde gerçekleşen Samsun 5. Tarım Fuarı, ziyaretçilerden büyük ilgi gördü. Fuarı ülkenin her kentin gelen 53 bin 733 profesyonel ziyaret etti

+
-
TÜYAP SAMSUN 5. TARIM FUARI BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

TÜYAP Samsun Fuar ve Kongre Merkezi'nde gerçekleşen Samsun 5. Tarım Fuarı, ziyaretçilerden büyük ilgi gördü. Ovaları, yaylaları ve bereketli toprakları ile tarım sektörünün önemli ihracat kapılarından biri olan Samsun, yurtiçinden ve yurtdışından binlerce ziyaretçi ağırladı. 10 bin metrekare kapalı 40 bin metrekaresi açık olmak üzere toplamda 50 bin metrekarelik alanda 83 katılımcı firma ile kapılarını ziyaretçilerine açan Fuar, 5 günde 53.733 ziyaretçiye ev sahipliği yaptı.


GÖRÜŞMELER, ENLAŞMALAR VE SATIN ALMALAR YAPILDI
Artvin'den Sinop'a, Yozgat'tan İzmir’e kadar özellikle Karadeniz ve İç Anadolu olmak üzere 30'un üstünde şehirden Samsun 5. Tarım Fuarı'nı ziyaret etmeye gelen çiftçiler ve sektör temsilcileri; katılımcı firmalar ile ürün ve hizmetleri hakkında verimli görüşmeler gerçekleştirerek bayilik ve mal alımı konusunda önemli iş bağlantıları kurdu. Fuar süresince önemli satın almalar gerçekleştirildi. Fuar sektör temsilcileri başta olmak üzere ziyaret eden çiftçilerden katılımcı firmalara birçok kesimin memnuniyetini kazandı.
BÖLGENİN İHRACATI CANLANACAK
Samsun 5. Tarım Fuarı, 10 ülkeden yaklaşık 70 aşkın alım heyeti ağırladı. Fuar yoğun ikili iş görüşmeleri ile ihracata yön verecek iş bağlantıları sağladı. Cezayir, Irak, Lübnan, Sudan , Umman, Gürcistan, Romanya ve İtalya’ dan fuara gelen ziyaretçiler; enerji dönüşüm sistemleri, danışmanlık hizmetleri, tarımsal mekanizasyon sistemleri, hayvancılık tesisleri, hayvancılık makine ve ekipmanları, traktör, zirai ilaçlar, seracılık, tohum-fide, sulama sistemleri, hırdavat firmaları ile önemli görüşmeler ve satın almalar geçekleştirildi.
FUARIN ONUR KONUĞU VEZİRKÖPRÜ 
25 – 29 Eylül 2019 tarihleri arasında gerçekleşen Samsun 5. Tarım, Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı’nda, Vezirköprü ilçesi bu yıl fuarın ''Onur Konuğu'' oldu. Fuarda Vezirköprü tarımsal ürünlerinin tanıtılmasının yanı sıra Vezirköprü’ye özgü ikramlar da ziyaretçilere tattırıldı. Fuarda ayrıca Vezirköprü Tarım Paneli de gerçekleştirilerek Samsun'da Kenevir Yetiştiriciliği ile ilgili bilgiler ziyaretçilere sunuldu.

 

ETKİNLİKLERE YOĞUN İLGİ 
Fuar’da tarım sektörüne ilişkin konferansların da yer aldığı, alanında uzman akademisyenler, mühendisler ve sektör temsilcileri bölge için önem arz eden konularda seminerler verdi. Samsun’da Kenevir Yetiştiriciliğinde Karşılaşılan Güçlükler ve Çözüm Önerileri, Arıların ilginç Yaşamı, Süt Hijyeni ve Peynir, Ziraat Odaları İşlev ve Faaliyet Alanları, Fındıkta Bitki Besleme ve Zararlı Mücadelesi gibi konularda konferanslar verildi. Ziyaretçilerin memnun bir şekilde ayrıldığı fuar, gelecek yıl 9 – 13 Eylül 2020 tarihinde de ziyaretçilerini bekliyor.29 Ocak Çarşamba fındık fiyatları ne kadar İl il güncel fındık fiyatlarıEKONOMİ
29 Ocak Çarşamba fındık fiyatları ne kadar? İl il güncel fındık fiyatları...
28 Ocak Salı fındık fiyatları ne kadar İl il güncel fındık fiyatlarıEKONOMİ
28 Ocak Salı fındık fiyatları ne kadar? İl il güncel fındık fiyatları...
Samsun ihracatında 3 yılda yüzde 90 artışEKONOMİ
Samsun ihracatında 3 yılda yüzde 90 artış
23 Ocak Perşembe fındık fiyatları ne kadar İl il güncel fındık fiyatlarıEKONOMİ
23 Ocak Perşembe fındık fiyatları ne kadar? İl il güncel fındık fiyatları...
20 Ocak Pazartesi fındık fiyatları ne kadar İl il güncel fındık fiyatlarıEKONOMİ
20 Ocak Pazartesi fındık fiyatları ne kadar? İl il güncel fındık fiyatları...
SIRADAKİ HABER
}