HaberlerBİRLİK VAKTİDİR

BİRLİK VAKTİDİR

Genel Yayın Yönetmenimiz Osman Kara kaleme aldı...

+
-
BİRLİK VAKTİDİR

Artık her türlü ayrılığın, her türlü farklılığın bir kenara bırakılıp aynı hedefte birleşme ve bütünleşme vaktidir.

Bir hafta, hatta üç gün öncesine kadar farklı kulvarlardan yürümüş, farklı duraklarda dinlenmiş, farklı yönlere sapmış olabiliriz. Onlar dünde kaldı kardeşim, onlar dünde kaldı. Bugün yeni bir gündür ve bugün birlik günüdür, beraberlik günüdür.

İktidarda hangi partinin olduğu ve bizim hangi partiye üye olduğumuz ya da oy verdiğimiz hiç önemli değil. Çünkü bugün tehdit, şu partiye ya da bu partiye, şuna ya da buna değil doğrudan bu devlete, bu millete karşıdır.

Bu millete mensupsak, bu devletin vatandaşıysak ve bu millete, bu devlete gerçekten bağlıysak tüm ayrılıklarımızı ve farklılıklarımız mahfuz tutarak(koruyarak) bu dış tehdide karşı aynı cephede saf tutmak zorundayız.

Bir daha gördük “Türk’ün Türk’ten başka dostu olmadığını!” Hem de çok net. Yıllarca söyledik bunu ama ne yazık ki kimseye anlatamadık, sonunda biz bile dile getirmez olduk, belki de unuttuk. “Barış Pınarı” harekâtı arkasından gelen “kınama ve karşı çıkma!” mesajları o acı gerçeği bir kere daha çarptı yüzümüze. Evet, ne yazık ki “bizim bizden başka dostumuz yoktur.” O halde bize düşen milli meselelerde her ayrılığı bir kenara bırakıp kendimize dost olmaktır/olabilmektir.

Bu ifadeler, asla yanlışları dillendirmekten vazgeçişe davet değildir. Varsa, yapılmışsa bir yanlış, ne zaman ve kim yapmış olursa olsun, onu mutlaka konuşmalı, tarih ve siyaset mahkemesinde yargılamalıyız. Ama doğru zamanda ve milli zeminde.

Ben, dış politika yanlışlarını zamanı geldiğinde eleştirme hakkımı saklı tutarak bugün her şeyimle bu ordunun, bu devletin ve bu milletin yanında ve emrindeyim. Şanlı Ordumuzun zaferine duacıyım. Devletimizin bu büyük mücadeleden hem askeri hem siyasi hem de ekonomik açıdan zaferle çıkmasının duacısıyım. Âmin …    Yakıntaş Mezarlığı Mescidi dualarla açıldıGÜNCEL
Yakıntaş Mezarlığı Mescidi dualarla açıldı
Samsun çiftçisine 4,5 milyon tl ÇATAK desteğiGÜNCEL
Samsun çiftçisine 4,5 milyon tl ÇATAK desteği
Yeni YSK Başkanı belli olduGÜNCEL
Yeni YSK Başkanı belli oldu
Samsun'da karla mücadele sürüyorGÜNCEL
Samsun'da karla mücadele sürüyor
Samsun'da zehir tacirine ceza yağdıGÜNCEL
Samsun'da zehir tacirine ceza yağdı
SIRADAKİ HABER
}