HaberlerSamsun HaberleriSamsun'daki o olayda 'Tahta Kaşık' suç aleti sayıldı!

Samsun'daki o olayda 'Tahta Kaşık' suç aleti sayıldı! - Samsun Haberleri

Samsun'da annesine 'tahta kaşık'la vuran kadına mahkeme tarafından para cezası verildi. 'Tahta kaşık' suç aleti sayılarak adli emanete konuldu.

+
-
Samsun'daki o olayda 'Tahta Kaşık' suç aleti sayıldı!

Samsun 'da evin anahtarını sakladığı gerekçesiyle tartıştığı annesini, koluna " tahta kaşık "la vurarak yaraladığı iddiasıyla yargılanan kadın para cezasına çarptırıldı, suç aleti tahta kaşık adli emanete konuldu.

KAMU DAVASI KARARA BAĞLANDI 

Samsun Cumhuriyet Başsavcılığınca, 2012 yılında anne ile kızı arasında "evin anahtarının saklandığı" iddiasıyla çıkan tartışmada "basit yaralama" suçundan açılan kamu davası, mahkemece karara bağlandı.

Mahkeme hakimi, sanığın annesine karşı basit kasten yaralama suçunu işlediğinin anlaşıldığı gerekçesiyle basit yaralama suçundan cezalandırılmasını kararlaştırdı.

'TAHTA KAŞIK' İMHA EDİLECEK 

Sanığa 3 bin lira para cezası verilmesine hükmeden hakim, hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verdi.Eylemin işlendiği suç aleti  tahta kaşık  ise adli emanete konuldu. Tahta kaşığın, işlemlerin ardından imha edileceği belirtildi.

Kararda sanık E.F. ile annesi müşteki R.Ö'nün ifadeleri de yer aldı.

ANAHTARI SAKLADIĞI İÇİN TARTIŞMA ÇIKTI 

İfadelere göre E.F, "Müşteki annemdir. Ben kendisi ile aynı evde yaşıyorum. Olay günü annem benim anahtarımı alıp sakladığı ve evin anahtarını vermediği için aramızda tartışma çıktı. Bu tartışma sırasında sinirlendim ve mutfakta kullandığım tahta kaşık ile annemin koluna bir iki kere vurdum. Başka bir yerine vurmadım. Olayı bu şekilde kabul ederim." savunması yaptı.

ANAHTARINI KAYBETMİŞ, BENİM SAKLADIĞIMI DÜŞÜNDÜ 

Anne R.Ö. ise kızının eşiyle sorunları nedeniyle uzun zamandır yanında kaldığını kaydetti. Olay günü kızıyla tartıştığını aktaran R.Ö, "Birlikte kaldığımız evde kızım kendisi anahtarını kaybetmiş. Benim sakladığımı düşünerek tartışma çıkardı. Tartışma sırasında benim koluma tahta kaşık ile vurdu. Kolum hafif morardı ancak ben olay nedeniyle şikayetçi değilim. Halen aynı evde huzurlu bir şekilde yaşıyoruz." ifadelerini kullandı.

 SIRADAKİ HABER
}