HaberlerSamsun'da siyasi partilerden Hasan Uzunlar'a Atatürk tepkisi

Samsun'da siyasi partilerden Hasan Uzunlar'a Atatürk tepkisi

Samsun'da Atatürk'e sosyal medya sayfasından hakaretler içeren paylaşımlarda bulunan AK Parti Grupbaşkanvekili Hasan Uzunlar'a siyasi partilerden ortak tepki geldi.

+
-
Samsun'da siyasi partilerden Hasan Uzunlar'a Atatürk tepkisi

Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ölüm yıldönümü nedeniyle “hakaret içeren” paylaşımlarda bulunan Samsun Büyükşehir Belediyesi Ak Parti Grup Başkanvekili Hasan Uzunlar’a tepki yağıyor.

Hasan Uzunlar, Mustafa kemal Atatürk’ün ölümünün 81’inci yıldönümü nedeniyle kendi sosyal medya hesabından bir takım paylaşımlar yapmıştı. Bu paylaşımların basına yansıması üzerine kentte büyük bir tepki oluştu.

Ak Parti İl Başkanlığı konuyla ilgili inceleme başlatırken İyi Parti İl Başkanı Recep Güleroğlu “cumhuriyet savcılarını resen soruşturma başlatmaya” çağırdı.

CHP Samsun İl Teşkilatı da bir taraftan Hasan Uzunlar’ın Büyükşehir Belediye Meclisi’nden istifasını istemeye diğer taraftan da suç duyurusunda bulunmaya hazırlanıyor. MHP Samsun İl Başkanı Abdulllah Karabıçak da “Eğer doğruysa esefle kınıyorum” dedi.

İYİ PARTİ SAVCILARI GÖREVE ÇAĞIRDI
Hasan Uzunlar’ın paylaşımlarına en sert tepkiyi İyi Parti İl Başkanı Av. Recep Güleroğlu gösterdi. “Kınama tabirinin çok hafif kalacağını” belirten Başkan Güleroğlu “Vahim ifadeler. Bu şahsın Atatürk ve Onun temsil ettiği Cumhuriyet değerleri ile bir sorunu olsa gerek. Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyet’in imkanlarından yararlanarak bu makam gelen bu şahsın bu ifadeleri aynı zamanda TCK açısından suç teşkil etmektedir. Savcılık makamını resen soruşturma başlatmaya davet ediyoruz. Olmazsa yarın biz bizzat suç duyurusunda bulunacağız” dedi.

Hasan Uzunlar’ın bu paylaşımlarının AK Parti’nin ortak görşünü yantmadığını öne süren İyi Parti İl Başkanı Av. Recep Güleroğlu daha sonra şunları söyledi: “Birçok AK Partili arkadaşımız var. Hiç birinin bu devletle, bu cumhuriyetle ve bu Devletin ve bu Cumhuriyet’in değerleiyle bir sorunu yok. Umuyorum i Samsun İl Teşkilatı, AK Parti Genel Merkezi ve Sayın Cumhurbaşkanı en kısa zamanda gereğini yapacaktır.”

CHP İSTİFASINI İSTEYECEK
CHP Samsun İl Başkan Yardımcısı Şükrü Kumbasar, “konuyu bütün yönleriyle” incelediklerini belirterek “Pazartesi Meclis gündmine taşıyacağız ve Meclisteki görevinden istifasını isteyeceğiz. Aynı zamanda Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda da bulunacağız. İlkadım kentinde hem de Milli Mücadelenin 100’üncü yıl dönümünde böyle bir paylaşım bu kent adına talihsizlik, paylaşan adına büyük ayıptır” dedi.

MHP DE KINIYOR
Milliyetçi Hareket Partisi Samsun İl Başkanı Abdullah Karabacak da konuyla ilgili olarak “eğer doğruysa esefle kınıyorum” şeklinde görüş açıkladı.

Kaynak:SamsunHaberTv.com



SIRADAKİ HABER
}