HaberlerSamsun HaberleriAtatürk'e hakaret ettiği iddia edilen Hasan Uzunlar kendini savundu

Atatürk'e hakaret ettiği iddia edilen Hasan Uzunlar kendini savundu - Samsun Haberleri

Atatürk'le ilgili paylaşımları geniş tepki uyandıran AK Partili Samsun Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi ve Grup Başkan Vekili Hasan Uzunlar açıklama yaparak kendini savundu.

+
-
Atatürk'e hakaret ettiği iddia edilen Hasan Uzunlar kendini savundu

Atatürk’le ilgili paylaşımları geniş tepki uyandıran AK Partili  Samsun  Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi ve Grup Başkan Vekili  Hasan Uzunlar  “Benim  Atatürk ’le hiçbir sorunum yoktur. Bu ülkede iki grup sömürücü var; biri din sömürücüleri, diğeri Atatürk sömürücüleri. Benim ve bizim sorunumuz Atatürk’le ve dinle değil onlarladır” dedi.

AK Parti Samsun teşkilatının kurucu üyesi olduğunu ve o günden bu güne aynı saflarda mücadele ettiğini belirten Hasan Uzunlar şunları söyledi:

“Atatürk bizim kurucu devlet başkanımızdır. İlk Cumhurbaşkanımızdır. Buna kimsenin bir itirazı var mı? Yok. Benim de yok. Bu yaşıma kadar hep siyasetin içinde oldum bir kere bile Atatürk karşıtlığı yapmadım. Kaldı ki o sosyal ağ benim bu göreve gelmeden de kullandığım bir ağdır ve siyasi sıfatımla bir ilgisi yoktur. O paylaşımlar bana aittir ama sosyal medyada dolaşan paylaşımlardır. Atatürk düşmanı değilim. Sömürücülerin düşmanıyım.” 

Kaynak: SamsunHaberTVSIRADAKİ HABER
}