HaberlerCHP'li Hancıoğlu'ndan Uzunlar'a Atatürk tepkisi!

CHP'li Hancıoğlu'ndan Uzunlar'a Atatürk tepkisi!

CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, Atatürk ile ilgili çirkin paylaşımlar yapan AK Partili Samsun Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi ve Grup Başkan Vekili Hasan Uzunlar'a tepki gösterdi.

+
-
CHP'li Hancıoğlu'ndan Uzunlar'a Atatürk tepkisi!

CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu , Atatürk ile ilgili çirkin paylaşımlar yapan yapan AK Partili Samsun Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi ve Grup Başkan Vekili  Hasan Uzunlar 'a tepki göstererek, "Mustafa Kemal'e hakaret eden, bu hakarete göz yuman karşısında Samsun'u bulur, Türk milletini bulur" dedi.

ÇİRKİNCE SALDIRDI 

CHP'li Hancıoğlu yaptığı açıklamada,"İnsanlıktan ve vatan sevgisinden zerre nasibini almamış bir güruh, aramızdan ayrılışının 81. yıl dönümünde, Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önderimiz Atatürk'e, ahlaksızca hakaret etme cüretini gösterdi. Bunlardan biri de ne acıdır ki; milli mücadelemizin ilk adımının atıldığı, adı ATA'sıyla anılan, simgesi Mustafa Kemal Atatürk olan  Samsun 'umuzda yaşandı.Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin, Hasan Uzunlar adındaki AK Partili Grup Başkan Vekili, 10 Kasım'daki paylaşımında Mustafa Kemal Atatürk'e çirkince saldırdı." dedi.

TEMSİL ETTİĞİ GÖREVDEN UZAKLAŞTIRILMALI 

Hancıoğlu, Uzunlar'ın derhal görevden uzaklaştırılmasını isteyerek, "İçişleri Bakanlığı'nı, yüce Türk yargısını ve bu şahsın mensubu olduğu partiyi, derhal bu şahıs hakkında gerekli işlemleri yapmaya çağırıyorum.İçişleri Bakanlığı, eğer bu Cumhuriyetin bir kurumuysa, bu şahsı derhal temsil ettiği görevden uzaklaştırmak zorundadır!" diye konuştu.

CHP Milletvekili  Neslihan Hancıoğlu , Atatürk'e hakaret edene göz yumanların karşısında Samsun'u bulacağını dile getirerek,  "Eğer yargı, Türk devletinin yargısıysa, bu şahsı sanık sandalyesine oturtmak zorundadır!Bu şahsın üye olduğu parti, eğer bu devletin kanun, kural ve nizamlarına bağlı bir partiyse, bu kişiyi derhal üyelikten atmak zorundadır!Mustafa Kemal'e hakaret eden, bu hakarete göz yuman, karşısında Samsun'u bulur, Türk milletini bulur!" dedi.SIRADAKİ HABER
}