HaberlerSamsun HaberleriBedri Yaşar, TBMM'de Uzunlar'ı kınadı

Bedri Yaşar, TBMM'de Uzunlar'ı kınadı - Samsun Haberleri

İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi Ak Parti Grup Başkanvekili Hasan Uzunlar'ı, Atatürk hakkındaki açıklamalarından dolayı TBMM kürsüsünden kınadı.

+
-
Bedri Yaşar, TBMM'de Uzunlar'ı kınadı

İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar , TBMM’de 128 sıra sayılı Dijital Hizmet Vergisi Kanunu ile Bazı Kanunlarda ve 375 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi üzerine konuştu. Konuşmasında, Atatürk ile ilgili tepki çeken sosyal medya paylaşımlarda bulunan Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclisi AK Partili Grup Başkanvekili  Hasan Uzunlar ’ı da eleştirdi.

İFADE EDEMEYECEĞİM KELİMELER 

Çirkin paylaşımları şiddetle kınadığını dile getiren  İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar ,  “10 Kasımda  Samsun 'da bütün gazetelere manşet olmuş bir paylaşım var. Maalesef, bir siyasi partinin belediye meclis üyesinin 10 Kasım dolayısıyla, benim buradan ifade edemeyeceğim kelimelerin, cumhuriyetin temel taşlarının atıldığı Samsun'da, Samsunlu bir siyasi tarafından, bir meclis üyesi tarafından ifade edilmesini Meclisin kürsüsünden şiddetle, nefretle kınadığımı ifade ediyorum. Ben, o siyasi partinin de gereğini yapacağına canıgönülden inanıyorum” dedi.

 

 

 SIRADAKİ HABER
}