HaberlerSamsun HaberleriADD Samsun Şubesi Atatürk'e hakareti kınadı

ADD Samsun Şubesi Atatürk'e hakareti kınadı - Samsun Haberleri

Samsun'da AK Partili Hasan Uzunlar'ın Atatürk'e sosyal medya paylaşımları ile hakaretlerde bulunması olayı ile ilgili Atatürkçü Düşünce Derneği, Samsun Adliyesi önünde basın açıklaması gerçekleştirdi.

+
-
ADD Samsun Şubesi Atatürk'e hakareti kınadı

Atatürkçü Düşünce Derneği(ADD) Samsun  Şubesi Başkanı  Işık Özkefeli  ve dernek üyeleri bugün Samsun Adliyesi önünde toplanarak,  Atatürk'e hakaret  paylaşımları yapan ve bu sebeple  Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclisi AK Parti Grup Başkanvekilliği görevinden alınan Hasan Uzunlar 'a tepki gösterip, konuyla ilgili suç duyurusunda bulundu.

10 Kasımda Atatürk ile ilgili sosyal medya sayfasından hakaret içeren paylaşımlarda bulunan Hasan Uzunlar, tepkiler üzerine AK Parti tarafından Grup Başkanvekilliği görevinden dün gece alınmıştı. ADD Samsun Şubesi ise buğün  Samsun  Adliyesinde konuyla ilgili açıklama yaparak olaya tepki gösterdi. Düzenlenen basın açıklamasına Cumhuriyet Halk Partisi İlkadım İlçe Başkanı Fatih Türkel ve Eğitim İş Sendikası Samsun Şube Başkanı Rüstem Kara da katıldı.

TÜRKİYE CUMHURİYETİ VE ONUN KAZANIMLARINA SALDIRI 

Türkiye Cumhuriyeti ve Mustafa Kemal Atatürk'ün sahipsiz olmadığını ifade eden Atatürkçü Düşünce Derneği(ADD) Samsun Şubesi Başkanı Işık Özkefeli, "Bizler bu ülkenin tüm yurtseverlere bu hayasızca akına göğsümüzü siper etmeye ve mücadele etme kararlığında ve inancındayız.Unutulmamalı ki ulus olmak, ancak sahip olunan ortak değerleri korumakla olur.Türkiye için bu değerlerin en önemlilerinden biri Cumhuriyet, diğeri ise Mustafa Kemal Atatürk'tür. Atatürk, Türkiye Cumhuriyeti'nin bir simgesidir. Milli Mücadele'nin kahramanı, memleketin kurtarıcısı, devrimlerin mimarı olması nedeniyle, hatırasına, eserlerine ve onu ifade eden varlıklara saldırmak, aynı zamanda Türkiye Cumhuriyetine ve onun kazanımlarına da bir saldırıdır. Bu tarz saldırılar milletimize derin yaralar açmakta, toplumu kin ve nefrete itmektedir.Yerel yönetim meclisindeki bir üyenin Atatürk'e hakaret ve iftiraları, kendisini oraya getiren Samsunluların tümüne de hakarettir. Atatürk ile özdeşleşen bu şehirde, Atatürk'e hakaret ve iftira etmek hem densizlik hem hadsizlik hem de edepsizliktir.Cumhuriyetin faziletleri sayesinde işgal ettikleri o makamlardan derhal istifa etmelidir. ADD Samsun şubesi ve Türkiye Cumhuriyeti'nin emanetçileri olarak bizler, ismini dahi söylemek istemediğimiz meclis üyesi makamını işgal eden zihniyete tüm hakaretleri iade etmekle kalmıyor, bu ahlaksızlığa karşı suç duyurusunda bulunuyoruz." dedi.

 



SIRADAKİ HABER
}