HaberlerSamsun HaberleriTMMOB Uzunlar'ı kınadı 'Samsun'a ve Samsunluya saygısızlık'

TMMOB Uzunlar'ı kınadı 'Samsun'a ve Samsunluya saygısızlık' - Samsun Haberleri

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Samsun İl Koordinasyon Kurulu Sekreteri İshak Memişoğlu, sosyal medya hesabından Atatürk'e hakaret eden AK Partili Samsun Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi ve Grup Başkanvekili Hasan Uzunlar'ı kınayarak, '19 Mayıs İlkadım kenti olan bu kente ve kentliye büyük saygısızlıktır' dedi.

+
-
TMMOB Uzunlar'ı kınadı 'Samsun'a ve Samsunluya saygısızlık'

Atatürk'e hakaret  eden  Samsun  Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili  Hasan Uzunlar ’a tepkiler devam ediyor. Son olarak Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Samsun İl Koordinasyon Kurulu Sekreteri İshak Memişoğlu, Atatürk’e yapılan hakaret dolu paylaşımı kınayarak suç duyurusunda bulundu ve Cumhuriyet savcılarını göreve davet etti.

SAVCILARI GÖREVE DAVET ETTİ 

Uzunlar’ın yaptığı paylaşımla sadece Mustafa Kemal Atatürk’ün hedef alınmadığını ifade eden Memişoğlu, “Onun şahsında Cumhuriyetimizi, Cumhuriyet Değerlerimizi, zaferlerle dolu tarihimizi ve bu zaferlerin yaratıcısı tüm şehitlerimizi, ülkenin aydınlarını da hedef almıştır. Atatürk'ü ve onun kurucu değerlerini küçük düşürmeyi, yıpratmayı ve bu suretle hakaret etmeyi bir yandan da yüce Türk Milletinin değerlerini yok etmeyi amaçlayan bu davranış, halkı kin ve düşmanlığa sevk etmeyi, tahrik veya aşağılama suretiyle bölmeyi amaçlamaktadır. Atatürk'e sosyal medya sayfasından hakaretler içeren paylaşımlarda bulunan AK Parti Grup başkanvekili Hasan Uzunlar hakkında suç duyurusunda bulunuyor, ülkenin savcılarını göreve davet ediyoruz” dedi.

BÜYÜK SAYGISIZLIK 

Açıklamasını sürdüren Memişoğlu, “Yalan, ahlaksızlık ve vicdansızlık içeren bu tür paylaşımlar, vatanımıza, bayrağımıza, şehitlerimize, Cumhuriyetimize saldırı niteliği taşımakta, tüm kurucu ve birleştirici ortak değerimize Cumhuriyetimizin kurucu lideri Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e, silah arkadaşlarına, onların kutsal hatıralarına karşı bilinçli tezgâhlanmış şuursuzca saldırı içermekte olup bu davranışı lanetliyor ve protesto ediyoruz. Milli Mücadelenin 100’üncü yıl dönümünde yapılan bu çirkin ve yalan içeren paylaşımlar, Türkiye Cumhuriyeti Devletine, Cumhuriyete, demokratik, laik yaşam felsefesine, bu değerleri sahiplenen Yurttaşlarımıza, 19 Mayıs İlkadım kenti olan bu kente ve kentliye büyük saygısızlıktır” ifadelerini kullandı.SIRADAKİ HABER
}