HaberlerSamsun HaberleriSamsun MHP'de bayrak değişimi gerçekleşti

Samsun MHP'de bayrak değişimi gerçekleşti - Samsun Haberleri

Samsun'da Milliyetçi Hareket Partisi'nde Canik ve İlkadım İlçe Başkanlığında bayrak değişimi düzenlenen bir programla gerçekleştirildi. MHP İl Başkanı Abdullah Karapıçak, 'Kim kişisel bekası için siyasi dürtülerine yenik düşer, kısır çekişmelere girer, dipsiz ve sonuçsuz polemik bataklığına saplanır ise anında gereğini yaparız' dedi.

+
-
Samsun MHP'de bayrak değişimi gerçekleşti

Milliyetçi Hareket Partisi Atakum İlçe Başkanlığından dün yapılan bayrak değişiminden sonra bugün de Canik ve İlkadım İlçe Teşkilatlarında bayrak değişimi düzenlenen bir programlarla gerçekleştirildi.  MHP Canik  ve  MHP İlkadım  İlçe Başkanlıklarında yeni İlçe Başkanları ve Yönetim Kurullarına görevleri tebliğ edildi. Programlara katılan MHP Samsun İl Başkanı  Abdullah Karapıçak  ve beraberindeki heyet önce MHP Canik İlçe Başkanlığında devamında ise MHP İlkadım İlçe Başkanlığında görev tebliği yaptı.

MİSYONUN ADI CUMHUR İTTİFAKI 

Yapılan görev tebliğleri sonrasında kısa bir açıklama yapan MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak,  “Ülkenin içinden geçtiği bu süreçte Türk Milleti, Milliyetçi Hareket Partisine kritik bir misyon yüklemiştir. Bu misyonun adı ' Cumhur İttifakı 'dır. Cumhur İttifakı 15 Temmuz gecesi fiilen kurulmuştur. 'Beka' diyerek çıktığımız bu yolda, Milliyetçi Hareket Partisi olarak bütün siyasi dürtüleri, kısır çekişmeleri, dipsiz ve sonuçsuz polemikleri geride bıraktık. Cumhur İttifakı çıkara, al-ver sürecine dayalı bir ittifak olmadığı gibi masa başında kurulan bir ittifak da değildir. İttifakımızın duruşu ve temeli sağlamdır, iradesi, mayası, hamuru, ahlakı sağlamdır, hedefleri sarsılmaz seviyede yüksektir. Bizlere de düşen görev bu sağlam zemini genişletmek ve 'beka' diyerek çıktığımız bu yolda seviyeyi yüksek tutmaktır. Bu bilinçle Tüm ülkede olduğu gibi Samsun’da 15 Temmuz hain darbe kalkışması gecesi başlayan Türk Milletinin yüreğindeki ittifak, gerek yasal düzenleme çalışmalarında, gerek seçimlerde gerek ise söylem ve eylem birliğinde devam etmektedir. Bu çalışmalar koşulsuz şartsız bir destek değil, fikirde ve işte birlik olacak şekilde devam etmektedir. Bu fikir ve devamındaki iş birlikteliği, ülkenin ihtiyacı olan âli menfaatlerinin yanı sıra Samsun ve bölge menfaatleri için de geçerlidir" dedi.

BAŞLAYACAĞIZ 

Açıklamasını sürdüren Karapıçak, "Milliyetçi Hareketi, Samsun yerelinde üst seviyelere taşımak, uyum ve disiplin içerisinde hem 19 Mayıs 1919’da Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, hemşehrisi olduğumuz Samsun şehrinde milli mücadele meşalesini yakmasının 100. yılı, hem de mensubu olmaktan onur durduğumuz, hayata bakış açımızı ve fikriyatımızın siyasal yansıması olan Milliyetçi Hareket Partisinin 50. yılı olması nedeniyle bizlere büyük bir sorumluluk yüklemektedir. Milliyetçi Hareketin ülkenin içinden geçtiği bu süreçteki yüce Türk Milletinin bizlere yüklediği misyon, bunun taban yansıması olan Cumhur İttifakı ve Samsun yerelindeki çalışmalarımız bizlerin aldığı emaneti üst seviyelere taşıma görevinde uyum ve disiplinli çalışmayı zorunlu kılmaktadır. Uyum ve disiplin olmadan başarının olmayacağının bilincinde olarak sıkı bir çalışma dönemine 17 İlçe Başkanımız ile çok yakın bir süreçte başlayacağız" ifadelerini kullandı.

ÇOK ÇALIŞACAĞIZ 

Yeni süreçte çok çalışacaklarını ifade eden Karapıçak, "Çok çalışacağız. Bu tempomuza ayak uyduramayanlar olur ise ayak uyduran arkadaşlarımızla devam edeceğiz. Ne demiştik; bütün siyasi dürtüleri, kısır çekişmeleri, dipsiz ve sonuçsuz polemikleri geride bıraktık. Kim kişisel bekası için siyasi dürtülerine yenik düşer, kısır çekişmelere girer, dipsiz ve sonuçsuz polemik bataklığına saplanır ise anında gereğini yaparız. Hiç kimse vazgeçilmez değildir. Burada tüm teşkilatlar şunu bilsin ki; İçe yönelik eleştiri, dedikodu, kısır çekişmeye asla ve asla izin vermeyeceğiz. Zaten yeni başlayacak bu süreçte bu tür kısır döngülere hiç kimse vakit bulamayacak kadar yoğun olacaktır. Bu yeni süreçte ve bugüne kadar olan süreçte Milliyetçi Harekete yakışmayan, hal, hareket, söylem ve eylem içerisinde olanlarla ilgili olarak disiplin süreçleri işletilecektir. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın. Yeni atanan Canik ve İlkadım İlçe Başkanlarımız ve Yönetim Kurullarına başarılar diliyorum. Çalışmaya talip olduklarını yeniden hatırlatıyor ve erken yorulmamalarını diliyorum. Şimdilik yapılan bu bayrak değişimlerinin Milliyetçi Harekete, Samsunumuza ve ilçelerimize hayırlı olsun” dedi.

 

Milliyetçi Hareket Partisi’nde geçtiğimiz günlerde 3 ilçe görevden alınmış yerlerine İlkadım İlçe Başkanlığına Özcan Kınalı, Atakum İlçe Başkanlığına Murat Akoğlu, Canik İlçe Başkanlığına ise Mustafa Kılıç İlçe Başkanı olarak atanmıştı.SIRADAKİ HABER
}