HaberlerSamsunHaberTv Genel Yayın Yönetmeni Osman Kara yazdı

SamsunHaberTv Genel Yayın Yönetmeni Osman Kara yazdı

SamsunHaberTv. com Genel Yayın Yönetmeni Osman Kara, 'İki Yazar Üç kitap' başlıklı köşe yazısında, Necati Bölükbaşı'nın Sarıkamış'ı anlatan kitabını ele aldı.

+
-
SamsunHaberTv Genel Yayın Yönetmeni Osman Kara yazdı

SamsunHaber Tv.com Genel Yayın Yönetmeni Osman Kara, yeni köşe yazısında Necati Bölükbaşı'nın Sarıkamış'ı anlatan kitabını değerlendirdi.

Köşe yazısında "Bu kadar küçük hacimli ama bu kadar dolu bir kitapla ilk defa karşılaştım dersem asla mübalağa yapmış olmam. 110 sayfalık bir kitap. Ama o kadar dolu ki, üzerinde yüz yıldır akıl almaz spekülâsyonlar yapılan, yalan yanlış bilgilerle kimi zaman da bir yüz karası gibi sunulan bir harekâtı bu kadar derli toplu ve bu kadar harika anlatan kitabın önsüzünü de herkesin yakından tanıdığı tarihçimiz Prof. Dr. İlber Ortaylı yazmış." diyen Osman Kara, yazısında "Ne yazık ki, bu harika kitap üç baskı yapmasına ve hemen tamamı tükenmesine rağmen piyasaya verilmiş değil. Bendeki kitap Sayın Bölükbaşı’nın hediyesi. Bu kitap ya Sayın Bölükbaşı ya da Erzurum Kalkınma Vakfı tarafından en kısa zamanda bastırılıp piyasaya verilerek geniş kitlelere ulaştırılması gereken bir kitaptır ve bu hem topluma hem tarihe hem de Sarıkamış şehitlerinin aziz hatırasına karşı bir borçtur." ifadelerini kullandı.

OSMAN KARA'NIN 'İKİ YAZAR ÜÇ KİTAP'
BAŞLIKLI KÖŞE YAZISINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINSIRADAKİ HABER
}