HaberlerSamsun HaberleriSalıpazarı'nda orman yangını

Salıpazarı'nda orman yangını - Samsun Haberleri

Salıpazarı'nda meydana gelen orman yangını ile ilgili konuşan Salıpazarı Kaymakamı Meriç Dinçer, 'Henüz bilinmeyen bir nedenle çıkan orman yangını yüzde 90 kontrol altına alındı. Endişe edilecek bir durum yok' dedi.

+
-
Salıpazarı'nda orman yangını

Salıpazarı İlçesi Esatçiftliği Mahallesi 'nde henüz bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Salıpazarı Orman İşletme ekipleri ve bölge halkı yangını söndürmek için çalışmalarını sürdürüyor.

YÜZDE DOKSAN KONTROL ALTINA ALINDI 

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Salıpazarı Kaymakamı Meriç Dinçer  “İlçemiz Esatçiftliği Koçcuğaz mevkii ormanlık alanda henüz bilinmeyen bir nedenle çıkan orman yangını yüzde 90 kontrol altına alındı. Ormanlık alanda ağaçların değil gazel ve yüzeyde bulunan çalıların yandığı, örtü yangını dediğimiz bir olay söz konusudur. Yangından ormandaki ağaçlar etkilenmemiştir" dedi.

HAVADAN MÜDEHALEYE GEREK YOK 

Endişe edecek bir durumun söz konu olmadığını söyleyen Kaymakam Dinçer, “Yangının çıktığı andan itibaren konu sürekli takibimizde. Belediye Başkanımız Halil Akgü l ile yangın alanına gidip gerekli tedibirin alınması için bütün önlemler alınmıştır. Örtü yangını tehlike arz etmediğinden havadan müdehaleye gerek duyulmamıştır. Arazinin dik ve ulaşımın olmadığı  bölgede Salıpazarı Orman İşletme ekipleri ve bölge halkı ile birlikte yangını söndürme çalışmalarımız devam ediyor. Yangının çıkış sebebi ile ilgili ekiplerimiz gerekli çalışmları sürdürmektedirler" ifadelerini kullandı.SIRADAKİ HABER
}