Haberler Atatürk paylaşımları nedeniyle görevden alınan Uzunlar'ın yerine Yılmaz atandı

Atatürk paylaşımları nedeniyle görevden alınan Uzunlar'ın yerine Yılmaz atandı

Samsun'da Atatürk ile ilgili tepki çeken paylaşımlarda bulunan ve görevden alınan Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclisi AK Partili Grup Başkanvekili Hasan Uzunlar'ın yerine AK Parti Meclis Üyesi Yavuz Yılmaz atandı.

+
-
 Atatürk paylaşımları nedeniyle görevden alınan Uzunlar'ın yerine Yılmaz atandı

Ulu Önder  Mustafa Kemal Atatürk ’e ölüm yıldönümünde sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımlarla ağır  hakaret ler eden ve bunun üzerine AK Parti Genel Merkezi talimatıyla AK Parti Samsun İl Başkanlığı’nca görevinden alınan Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili  Hasan Uzunlar ’ın yerine İlkadım Belediyesi AK Parti Meclis Üyesi   Yavuz Yılmaz  getirildi.

Mustafa Kemal Atatürk’ün 81’inci ölüm yıldönümünde "Fatiha yerine korna ile anılan tek kişisin”, “dinsiz”, “alkolik gibi” ifadelere yer vermiş 10 Kasım’da Atatürk için yapılan saygı duruşuna tepki gösterilen fotoğraflar da paylaşmıştı. Diğer yandan ise “Mustafa Kemal Türk değil ki, Atatürk olsun” şeklinde bir alıntıyı da paylaşan Hasan Uzunlar, kılık kıyafet devrimine ilişkin resmin altına ise “Yahudi şapkası benzetmesi” yapmıştı. Diğer yandan geçtiğimiz günlerde AK Parti İl Başkanı Av. Ersan Aksu, Uzunlar'la ilgili disiplin soruşturulması başlattıklarını duyurmuştu.

Kaynak:diyekonustu.comSIRADAKİ HABER
}