HaberlerAkşener: Üç gencimizden biri işsiz

Akşener: Üç gencimizden biri işsiz

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, genç işsizlik oranının yüzde 27,4'e ulaştığını ve neredeyse her üç gençten birinin işsiz olduğunu vurguladı.

+
-
Akşener: Üç gencimizden biri işsiz

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener , partisinin TBMM Grup Toplantısı 'ndaki konuşmasına, KKTC Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş ile Dr. Fazıl Küçük'ü anarak başladı. İşsizlik oranına değinen Akşener, AK Parti iktidarının anaların, babaların ve gençlerin umutlarını kuruttuğunu iddia etti.

YÜZDE 27,7 İŞSİZLİK 

Genç işsizlik oranının yüzde 27,4'e ulaştığını ve neredeyse her üç gençten birinin işsiz olduğunu vurgulayan Akşener, şöyle devam etti:

"15-29 yaş arasındaki 5 milyon 700 bin gencimiz ne okuyor ne çalışıyor. Başkentimiz Ankara'nın nüfusundan daha fazla sayıda gencimiz okuyamıyor, çalışamıyor. Bir yıldan fazla süredir iş arayan gençlerin sayısıysa son bir yılda, 80 binden 454 bine yükseldi. Peki bu kadar işsizliğin olduğu Türkiye'de, adaletli bir iktidar acil önlem olarak ne yapar? İstihdam yaratır, sosyal yardımları artırır değil mi? Maalesef öyle bir şey yok. Seçilmiş bir grup saray yancısına gelince her türlü imkan sağlanıyor ama millete gelince 'Olsa dükkan senin' diyorlar.

 

Akşener bu kadar kötü bir tablodan kurtulmanın zor olmadığını, Türkiye’nin gücü ve imkanlarının yeterli olduğunu, milletin parasının millete harcanması durumunda işlerin düzeleceğini söyledi.

 

 SIRADAKİ HABER
}