HaberlerSamsun Haberleriİlkadım'da sosyal belediyecilik anlayışı

İlkadım'da sosyal belediyecilik anlayışı - Samsun Haberleri

İlkadım Belediyesi Kadın Koordinasyon Merkezi Gönüllü Başkanı Lütfiye Demirtaş, 'Belediye Başkanımız Necattin Demirtaş'ın destekleri ile ilçemizde sosyal belediyeciliğin en güzel örneklerini göstereceğiz'' dedi.

+
-
İlkadım'da sosyal belediyecilik anlayışı

Sürdürdüğü ikinci el eşya toplama ve ihtiyaç sahipleriyle buluşturma çalışmaları kapsamında İlkadım Belediyesi Kadın Koordinasyon Merkezi aynı gün içinde 3 ihtiyaç sahibi aileye soğuk kış günlerinde yürekleri ısıtan sobadan, bazaya, yatak odasından, çekyat kanepesinden halısına varan kadar eşya yardımıyla veren el ile alan eli buluşturuyor. İlkadım ilçesinde ihtiyaç sahibi aileye katkı sağlayan bu hizmet, yardımseverlerin yaptığı tüm bağışlar görevli belediye personeli tarafından uygunluğu onaylandıktan sonra vatandaşların adreslerinden ücretsiz olarak teslim alınıyor. İhtiyaç sahibi vatandaşlar ise Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’ne başvurularını yapıyor, ardından görevli personel tarafından durumları incelenip onaylanıyor. Sonrasında da titizlikle tasnif edilip hazır hale getirilen eşyalar, randevu sistemiyle ekonomik anlamda sıkıntı yaşayan ihtiyaç sahibi vatandaşların evlerine ulaştırılıyor.

BU İŞE KENDİMİZİ ADADIK 

Türk milletinin geleneğinde ve yapısında var olan yardımlaşma, dayanışma ve paylaşma duygusu olduğunu ifade eden adın Koordinasyon Merkezi Gönüllü Başkanı Lütfiye Demirtaş, “Şehrimizde sosyal yardımlaşmayı ve dayanışmayı teşvik etmek, ilçemizin en ücra köşelerine kadar adaletli bir biçimde yaymak, fakirliği ve çaresizliği ilçe halkımızın kaderi olmaktan çıkarmak için gayretle çalışıyoruz. Gecemiz gündüzümüz, hafta sonumuz, bayramımız, tatilimiz yok. Bu işe kendimizi adadık. İlkadım Belediye Başkanımız Necattin Demirtaş’ın destekleri ile ilçemizde sosyal belediyeciliğin en güzel örneklerini göstereceğiz’’ dedi.SIRADAKİ HABER
}