HaberlerSamsun HaberleriKemal Zeybek, Hızlı Tren hattının akıbetini sordu: 'Halk yanıltılmasın'

Kemal Zeybek, Hızlı Tren hattının akıbetini sordu: 'Halk yanıltılmasın' - Samsun Haberleri

Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, 2019 yılında Samsun - Ankara arası Yüksek Hızlı Tren hattının hizmete gireceği yönündeki açıklamaları hatırlatarak, 'Hattın ne zaman bitirileceği halen belirsizdir. Halkımıza doğru ve sağlıklı bilgi verilsin kimse yanıltılmasın' dedi.

+
-
Kemal Zeybek, Hızlı Tren hattının akıbetini sordu: 'Halk yanıltılmasın'

Devlet Demiryollarının Sayıştay denetimlerine CHP tarafından yapılan itirazların görüşüldüğü Kamu İktisadi Teşebbüsleri komisyonunda konuşan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, Samsun - Ankara Yüksek Hızlı Tren hattını sordu.

İVEDİLİKLE HİZMETE GİRMELİDİR 

Vatandaşların güvenli ve ucuz ulaşımdan faydalanabilmesi için demiryolu ağı alt yapısı çalışmalarının hızlanması gerektiğini ifade eden CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, “Samsun - Ankara hattının 2019 yılında bitirileceği açıklanmışken bu hattın ne zaman bitirileceği halen belirsizdir. Halkımıza doğru ve sağlıklı bilgi verilsin kimse yanıltılmasın. Samsun - Ankara Samsun demiryolu yapımı sağlıklı bir biçimde tamamlanarak hizmete sunulmalıdır. Samsun - Ankara arası yüksek hızlı tren hattının her türlü proje çalışmaları da tamamlanarak ihale süreci gerçekleştirilmeli ve hattın ivedilikle hizmete girmesi sağlanmalıdır. Teknoloji hızla gelişiyor, dünyada 700 kilometre hızla gidilen hatlar döşeniyor. Bizim ülkemizdeki insanların teknolojik konfordan faydalanmaları için gerekli yatırımların yapılması zorunludur. Yatırımların yapılmasında kamu önceliklerinin dikkate alınarak eşit koşullarda ihalelerin yapılması bütün yurttaşlarımızın yararına olur” dedi.SIRADAKİ HABER
}