HaberlerSamsun HaberleriTepkiyi azaltmak için mi görevden alındı?

Tepkiyi azaltmak için mi görevden alındı? - Samsun Haberleri

Samsun Büyükşehir Belediye Meclisinde, Uzunlar'ın en ön sırada oturmasına tepki gösteren ADD Samsun Şubesi Başkanı Işık Özkefeli, 'AK Parti İl Yönetimi tarafından yapılan açıklamaların asılsız ve insanların tepkisini azaltmak adına olduğunu düşünmemize neden oldu.' dedi.

+
-
Tepkiyi azaltmak için mi görevden alındı?

Sosyal medya hesabından Atatürk'e hakaret içerikli paylaşımlar yapan ve bu nedenle Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekilliği görevinden alınan Hasan Uzunlar hakkında Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Samsun Şubesi Başkanı Işık Özkefeli açıklama yaptı. 26 Kasım Salı günü gerçekleşen Samsun Büyükşehir Belediye Meclisinde, Uzunlar’ın en ön sırada oturmasına Başkan Kefeli tepki göstererek kınadı.

SÖYLEMLERİN ARKASINDA DURSUNLAR 

Başkan Özkefeli açıklamasında, “14 Kasım 2019 günü Samsun Cumhuriyet Başsavcılığına 5816 Sayılı yasa gereği Ulu Önder Atatürk’e hakaretten suç duyurusunda bulunduğumuz malum şahsın hala o sıralarda oturuyor olması, AK Parti İl Yönetimi tarafından yapılan açıklamaların asılsız ve insanların tepkisini azaltmak adına olduğunu düşünmemize neden oldu. AK Parti Samsun İl Başkanlığı tarafından yapılan açıklamaların samimiyetine inanarak bekledik ama şimdi bakıyoruz şahıs yine görevine en ön saflarda devam ediyor. Samsun Şehrinde, Mustafa Kemal Atatürk’ün şehrinde, O’nun hemşerileri tarafından seçilerek göreve getirilen malum şahsın Atamızdan özür dilemediğini biliyoruz, bekliyoruz ve bu görevi hukuka bırakıyoruz. Ama AK Parti Genel Merkezi ve İl Yönetimini göreve davet ediyoruz. Söylemlerinin arkasında durmalarını, sözü edilen şahsın derhal görevinden alınmasını bekliyoruz ve istiyoruz” ifadelerini kullandı.

GÖREVE DAVET ETTİ 

Yetkililere görevce davet eden Özkefeli, “Atatürk’ün mirası makamlarda Cumhuriyetin faziletleri sayesinde oturanların fütursuzca sarf ettikleri hadsiz, kendini bilmez, ahlaksızca değerlendirmeler İlk Adım Şehri Samsun’a ve Onun Belediye meclisine asla yakışmamıştır. Türkiye de özü belli olmayan meczuplar vardır. Ama Samsun Büyükşehir Belediye Meclisinde olması yanlıştır. AK Parti Genel Merkezini, İl Başkanlığını ve Cumhuriyet Savcılarını tekrar göreve davet ediyoruz. ADD Samsun Şubesi olarak olayın ve davanın takipçisi olduğumuzu tüm kamuoyuna duyuruyoruz. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve Cumhuriyet sahipsiz değildir” dedi.SIRADAKİ HABER
}