HaberlerSamsun HaberleriKavak'ta 'Bilinçli Aile İdeal Gençlik' konferansı

Kavak'ta 'Bilinçli Aile İdeal Gençlik' konferansı - Samsun Haberleri

Kavak'ta İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce öğretmen ve öğrencilere yönelik 'Bilinçli Aile, İdeal Gençlik' konferansı düzenlendi.

+
-
Kavak'ta 'Bilinçli Aile İdeal Gençlik' konferansı

Samsun'un Kavak ilçesi Akşemseddin Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde gerçekleştirilen konferansa konuşmacı olarak kişisel gelişim uzmanı ve yazar Sıtkı Aslanhan katıldı.

Aslanhan, son yıllarda gençlerin halini görünce bazen kendi kendine, "Geleceğimizi emanet edeceğimiz gençlik bu mu?" dediğini söyledi.

Karamsarlığa kapıldığı anlar da olduğunu dile getiren Aslanhan, "Ama elhamdülillah, sizler gibi örf, adet ve geleneklerine bağlı gençleri gördükçe gelecek adına umutlanıyorum. Kendi çocuklarıma söylediğim bir cümleyi de aktarmak istiyorum. Önce edep, ahlak, onur, kişilik, karakter, önce insan olabilmek. İnsan olamadıktan sonra istersen Türkiye birincisi ol." ifadesini kullandı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Orhan Büyük de çocukların şekillenmesi ve istenilen hedefe ulaşmasının eğitimle mümkün olacağına dikkati çekerek, velilerin öğrencilere yaklaşımının nasıl olması gerektiği konusunda konferans düzenlediklerini anlattı.SIRADAKİ HABER
}