HaberlerSamsunspor HaberleriErtuğrul Sağlam: 'Samsunspor'u Süper Ligin 6'ncı şampiyonu yapacağım'

Ertuğrul Sağlam: 'Samsunspor'u Süper Ligin 6'ncı şampiyonu yapacağım' - Samsunspor Haberleri

Yılport Samsunspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, uzun vadedeki hedefinde Samsunspor'u Süper Ligin 6'ncı şampiyonu yapmak olduğunu söyledi.

+
-
Ertuğrul Sağlam: 'Samsunspor'u Süper Ligin 6'ncı şampiyonu yapacağım'

Yılport Samsunspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam,, Nuri Asan Tesisleri’nde basın toplantısı düzenledi. 2 hafta önce Hekimoğlu Trabzon maçı önceci takımla ilk defa bir araya geldiğini belirten Ertuğrul Sağlam, “Maç öncesinde oyuncularımızla ufak bir toplantı yaptık. Onlara çok açık ve net bir şekilde neden burada olduğumuzu, Samsun’a ve Samsunspor’a geliş nedenlerimizi, buradaki beklentilerimizi ve sonuç itibariyle nereye gelmek istediğimizi paylaştık. O gün takım olarak gerçekten farklı bir motivasyonla çıktılar, sorumluluk aldılar ve iyi mücadele, iyi futbol ile güzel bir başlangıç oldu. Daha sonra hafta içerisinde buradaki imza töreninde çok samimi bir şekilde kendi adıma ve biz Samsun’u kendi şehrimiz olarak görüyoruz. Her ne kadar aslımız Gümüşhaneli, kendimiz Zonguldak Ereğlili olsak da ben yolda yürürken insanlar bana ‘hocam Samsun’un neresindensiniz’ diye sorduklarında ‘içindenim’ diyebiliyorum. Dolayısıyla burayı, bu şehri kendi şehrimiz olarak biliyoruz ki, bir kere daha size Samsun’un ve Samsunspor’un ne kadar önemli olduğunu ufak bir şekilde anlatmak istiyorum” dedi.

KAZADAN SONRA İLK TRANSFERİM 

Antrenörlük hayatında hep Süper Lig’de çalıştığını belirten Ertuğrul Sağlam, “1989 yılında Gaziantepspor’dan geldim. Samsunspor’un kazadan sonraki ilk transferiydim. Daha sonra 5 sene futbolculuk döneminde her sene üstüne koyarak, futbol olarak değer kazanarak 2 defa Süper Lig’den düşüp, 2 defa ikinci ligde şampiyonluk yaşayarak, son senemizde de Samsunspor tarihine geçecek bir sezondan sonra yine tarihi bir transferle Samsun’dan ve Samsunspor’dan ayrıldım. Bu dönem içerisinde ben ilk Süper Lig deneyimimi, Süper Lig’deki ilk gollerimi burada attım. Ümit Milli takım ve A Milli Takım formasını Samsunspor forması giyerken giyme şansı buldum. Futbol hayatında o yükselişi yaşarken birçok keyfi burada yaşadım. Kendi özel hayatıma dair üniversiteyi Beden Eğitimi Spor Bölümünü Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nde (OMÜ) bitirdim. Daha sonra burada evlendim. Sonraki dönemde kızım burada doğdu. Daha sonra Beşiktaş’tan dönerken burada İsmail Uyanık başkanımız vardı. Geleceğimle ilgili şöyle bir karar almıştım; ‘Eğer ben bir gün Beşiktaş’tan ayrılıp, başka bir takımın formasını giymek zorunda kalacaksam, bu kesinlikle Samsunspor forması olur ve futbolu da burada bırakırım’ kararı vardı. Benim Beşiktaş’tan ayrılmam söz konusu olunca İsmail Uyanık başkanın bir telefonu ile hiçbir şey konuşmadan, hiçbir ayrıntıya girmeden Samsunspor’a geldim. Burada İsmail Uyanık başkanımızın bir düşüncesi ve projesi vardı. O da benim futbolu burada bırakıp, 1-2 yıl yardımcı antrenör olarak çalışıp, sonra takımı bana emanet etmesiydi. Süreçte öyle işledi. Yardımcı antrenör olarak rahmetli Erdoğan Arıca ve Gigi Multecu ile birlikte çalıştık. Sonrasında teknik direktör olarak Samsunspor’da başladım. 35 yaşında Süper Lig’de teknik direktörlük bana nasip oldu. O sorumluluğu da anlımızın akıyla tamamladık. Ailemizin içerisinde de Samsunsporluluk bilinci ve gerçeği oluşmuş oldu. Oğlum tam bir Samsunsporlu. Sonuç itibariyle bugün tekrar Samsunspor arması altında biz hayatımızı devam ettiriyoruz. Artık futbola ait geleceğimi de burada görerek, bundan sonraki hayatımı da geçirmeyi ve bitirmeyi düşünüyorum. Bunu söylerken burada hem ikinci ligde geçirmeyi de düşünmüyorum. Bir tarafında bu işin duygusallık varken, bir tarafında da gerçek anlamda profesyonellik var. Ben yaklaşık 13-14 yıllık antrenörlük hayatımda hep Süper Lig’de çalıştım. Birinci lig bile görmedim” diye konuştu.

SÜPER LİGİN ALTINCI ŞAMPİYONU OLACAĞIZ 

Uzun vadede Samsunspor’u Süper Lig’de 6’ncı şampiyon yapmak istediğini ifade eden Ertuğrul Sağlam, “Benim buraya gelişim birçok insan için sürpriz ol…SIRADAKİ HABER
}