HaberlerSamsun HaberleriSamsun'da suya indirim

Samsun'da suya indirim - Samsun Haberleri

SASKİ Kasım ayı olağan toplantısında, Samsun'da su ve atık su tarifelerinde aylık TÜFE rakamına göre zam uygulamasının devamına ve Ocak ayından itibaren mesken ve kamu tarifesinde bulunan su aboneliklerine yüzde 5 indirim yapılmasına karar verildi.

+
-
Samsun'da suya indirim

Samsun Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (SASKİ) Kasım Olağan Toplantısının 2. Birleşimi Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir Başkanlığında, Cumhuriyet Meydanında bulunan meclis binasında gerçekleşti. 11 gündem maddesinin görüşüldüğü toplantıda 10 madde oybirliği ile bir madde ise oyçokluğu ile kabul edildi. Toplantıda SASKİ’nin 2020 gelir-gider bütçesi ve su tarifelerinde yüzde 5’lik indirim damga vurdu.

BÜTÇE 500 MİLYON 

SASKİ’nin 2020 mali gider bütçesi 500 milyon lira olarak belirlenirken, gelir bütçesi de 500 milyon olarak belirlendi.

TÜFE DEVAM, YÜZDE 5 İNDİRİM 

Toplantıda, Samsun’da su ve atık su tarifelerinde aylık TÜFE rakamına göre zam uygulamasının devamına ve 2020 Ocak ayından itibaren mesken ve kamu tarifesinde bulunan su aboneliklerine yüzde 5 indirim yapılmasına karar verildi. Buna göre 2020 Ocak ayından itibaren mesken abonelerinde suyun metreküp fiyatı 4 lira 15 kuruş olacak.

REEL BİR İNDİRİM 

Su indirimi hakkında konuşan Başkan Demir, “Bu indirim ocak ayında yapılan indirim gibi değil. Bu gerçek bir indirim. Ocak ayında yapılan indirim SASKİ’ye aylık 1,5 milyon bir yük getiriyordu. Yüzde 5’lik indirim SASKİ’ye yük getirmiyor. Önümüzdeki mayıs ayında daha iyi yapalım, hesaplarımız burada şeffafız. Yaptığımız nitelikli güzel çalışmalarla birlikte ve bütçede çıkan imkânla her sene su konusunu değerlendireceğiz. İndirim yapma imkanımız olduğunda da hep birlikte yapacağız. Bu indirim halkımıza hayırlı olsun. Bu reel bir indirimdir, tamamen teknik düzeyde ortaya çıkan bir durumun halkımıza yansımasıdır” diye konuştu.

SamsunHaberTV.com SIRADAKİ HABER
}