HaberlerSamsun HaberleriBaşkan Mustafa Demir'den suya indirim açıklaması

Başkan Mustafa Demir'den suya indirim açıklaması - Samsun Haberleri

SASKİ Kasım ayı olağan toplantısında konuşan Başkan Demir, 'Bu reel bir indirimdir, tamamen teknik düzeyde ortaya çıkan bir durumun halkımıza yansımasıdır. İndirim yapma imkanımız olduğunda da hep birlikte yapacağız' dedi.

+
-
Başkan Mustafa Demir'den suya indirim açıklaması

SASKİ Kasım ayı olağan toplantısında, Samsun'da su ve atık su tarifelerinde aylık TÜFE rakamına göre zam uygulamasının devamına ve Ocak ayından itibaren mesken ve kamu tarifesinde bulunan su aboneliklerine yüzde 5 indirim yapılmasına karar verildi.

İMKAN OLDUĞUNDA İNDİRİM YAPACAĞIZ 

Su indirimi hakkında konuşan Başkan Demir, “Bu indirim ocak ayında yapılan indirim gibi değil. Bu gerçek bir indirim. Ocak ayında yapılan indirim SASKİ’ye aylık 1,5 milyon bir yük getiriyordu. Yüzde 5’lik indirim SASKİ’ye yük getirmiyor. Önümüzdeki mayıs ayında daha iyi yapalım, hesaplarımız burada şeffafız. Yaptığımız nitelikli güzel çalışmalarla birlikte ve bütçede çıkan imkânla her sene su konusunu değerlendireceğiz. İndirim yapma imkanımız olduğunda da hep birlikte yapacağız. Bu indirim halkımıza hayırlı olsun. Bu reel bir indirimdir, tamamen teknik düzeyde ortaya çıkan bir durumun halkımıza yansımasıdır” diye konuştu.

SamsunHaberTV.com  SIRADAKİ HABER
}