HaberlerSamsun HaberleriMustafa Demir'den belediye bütçesi açıklaması

Mustafa Demir'den belediye bütçesi açıklaması - Samsun Haberleri

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, görevi devraldıktan sonraki 7 aylık süre içerisinde belediye bütçesinde yaklaşık 220 milyon lira civarında bir iyileşme söz konusu olduğunu belirti.

+
-
Mustafa Demir'den belediye bütçesi açıklaması

Samsun Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (SASKİ) Kasım Olağan Toplantısının 2. Birleşimi’nde önemli açıklamalarda bulunan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Büyükşehir, SASKİ VE SAMULAŞ’ın mevcut yapısında gelir ve gider seviyesinde ciddi bir mesafe kat ettiklerini ifade etti.

ORTA VADELİ PROJELER 

Samsun Büyükşehir Belediye bütçesi hakkında açıklamada bulunan Başkan Demir, “Belediyemizin bütçesinde, 12 Nisan'da devraldığımız duruma göre yaklaşık 220 küsur milyon civarında bir iyileşme söz konusu. Önümüzdeki 2020 yılında hemen hemen her alanda ve yatırım noktasında proje hazırlıklarımız devam ediyor. Ana hedefimiz 4 buçuk yılı hedefleyen ama orta vadede 10 yıla ışık tutacak bir finans programı, bir yatırım programı projesi stokuna göre çalışma yapıyoruz. Çalışma bitmek üzere. İnşallah Aralık ayının 11'inde ki meclisimizde bunları paylaşacağız” diye konuştu.

KREDİ FAİZLERİ DÜŞÜRTTÜK 

Geçmişe ait yüksek kredi faizlerini düşürttüklerini ifade eden Demir, “Bugüne kadar işçi ücretleri de dahil tüm ödemelerinizi hiç aksatmadan gerçekleştirdik. Bunun üzerine yatırım yaptık. Geçmişte alınan enflasyonun yüksek olduğu ortamlardaki yüksek faizleri düşürtürdük. Böylece belediyeye bir katkımız olmuş oldu. Genel Başkan Yardımcımız Çiğdem Karaaslan’a, Milletvekillerimize, tüm belediye başkanlarımıza, iktidara, muhalefete katkılarından dolayı müteşekkirim. Beklediğimizin üzerinde bir performans yakaladık. Bazı eksik noktalarımız var. Ancak onları da Ankara ayağında Bakanlar nezdinde halletme yolundayız. Allah'ın izniyle önümüzdeki 4 buçuk yılı çok verimli bir şekilde geçireceğiz” dedi.

KENTSEL DÖNÜŞÜM BAŞLIYOR 

Samsun Karadeniz'in merkezi olduğunu ifade eden Başkan Demir, “Samsun, hizmetle beraber her attığınız adımda yükselen bir şehir. Bugün, yarın, öbür gün demode olmayacak, o bölgenin ihtiyacını karşılayacak şekilde projelendirmek. Samsun bu konuda geçmişte, 70 yıllardan beri oluşturduğu kent yapılanmasında sınavı geçemedi. Ancak şimdi biz bu konuda çok yaygın ve etkin bir şekilde kentsel dönüşüm çalışmasına başladık. Önümüzdeki ocak ve şubat aylarında bunların ihalelerini duyuracağız” şeklinde konuştu.

SamsunHaberTV.comSIRADAKİ HABER
}