HaberlerSamsun HaberleriBaşkan Mustafa Demir duyurdu! Belediyeye personel alınacak

Başkan Mustafa Demir duyurdu! Belediyeye personel alınacak - Samsun Haberleri

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu kapsamında yakın zamanda 80 teknik personel alacaklarını söyledi.

+
-
Başkan Mustafa Demir duyurdu! Belediyeye personel alınacak

Samsun Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (SASKİ) Kasım Olağan Toplantısının 2. Birleşiminde önemli açıklamalarda bulunan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, ihtiyaç olmadıkça belediyede istihdama gitmeyeceklerini ifade etti.

TEKNİK ELEMAN ALACAĞIZ 

Meclise bilgi veren Başkan Demir, “Belediyenin verimliliğini ciddi anlamda artıracağız. Hizmet içi eğitimlerimiz sürüyor. 2020 yıl tam bir yapılanma yılı olacak. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu kapsamında personel alımı gerçekleştireceğiz. Bir yönetmelik bekliyoruz. KPSS’den yaklaşık SASKİ’de dâhil 80 yeni teknik arkadaşı işe alacağız. İnşaat mühendisi, çevre mühendisi ve her alandan alım yapacağız. Türkiye’nin alanında en iyi çocuklarını inşallah burada istihdam edeceğiz. Hem SASKİ’nin hem belediyenin teknik kadrosunun teknik kapasitesi üst seviyeye çıkaracağız. İhtiyaç olmadıkça belediyede yeni istihdama gitmiyoruz. İşe odaklı bir politika uyguluyoruz” dedi.


SamsunHaberTV.com SIRADAKİ HABER
}