HaberlerSamsun HaberleriSamsunHaberTV Genel Yayın Yönetmeni Osman Kara, Sınav Koleji'nde

SamsunHaberTV Genel Yayın Yönetmeni Osman Kara, Sınav Koleji'nde - Samsun Haberleri

SamsunHaberTV Genel Yayın Yönetmeni Osman Kara, Milli Mücadele'nin 100. Yılında Samsunlu gençlerle buluşmaya devam ediyor.

+
-
SamsunHaberTV Genel Yayın Yönetmeni Osman Kara, Sınav Koleji'nde

Milli Mücadele’nin 100. Yıldönümü nedeniyle sene başından bu yana Samsun’un çeşitli okullarında öğrencilerle buluşan ve Milli Mücadele’yi anlatan Osman Kara, son olarak Sınav Koleji öğrencileriyle buluştu. Genel Yayın Yönetmenimiz Osman Kara konuşmasında “Mustafa Kemal Atatürk bir taraftan Sakarya Meydan Muharebesi’ne hazırlanırken diğer taraftan da Ankara’da 1. Milli Eğitim Kongresi’ni topluyordu. Sakarya Meydan Savaşı’ndan yaklaşık bir ay önce 16 Temmuz 1921 toplanan ve 21 Temmuz’da sonra eren bu kongre Mustafa Kemal Atatürk ve silah ve dava arkadaşlarının eğitime verdiği önemin açık bir göstergesidir” ifadelerini kullandı.

GELECEK ASIRLARA TAŞIYACAKSINIZ 

Savaşların cepheden önce okul sıralarında kazanılması gerektiğine dikkat çeken Osman Kara, “Sizler uluslararası bilim ve bilgi savaşında Türk Milletini temsil edeceksiniz. Sizlerin savaşı hem zor hem bir o kadar da kutlu bir savaş. Sizler bu savaştan ya da bu yarıştan başarıyla çıkacak ve Türk Milletini gelecek asırlara taşıyacaksınız” dedi. Osman Kara ve Halk Gazetesi Köşe Yazarı Şakir Demirci daha sonra öğrencilerin sorularını cevaplandırdı.SIRADAKİ HABER
}