HaberlerSamsun HaberleriSamsun ADD'den muhteşem konser

Samsun ADD'den muhteşem konser - Samsun Haberleri

Atatürkçü Düşünce Derneği Samsun Şubesi bünyesinde yedi yıldır çalışmalarına devam eden Türk Sanat Müziği Korosu, Şef Ahmet Sedat Mete yönetiminde ''Türk Müziğinin Türküleri'' temalı muhteşem bir konsere imza attı.

+
-
Samsun ADD'den muhteşem konser

Samsun Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezinde, Atatürkçü Düşünce Derneği Samsun Şubesi Türk Sanat Müziği Korosu, Şef Ahmet Sedat Mete yönetiminde ‘’Türk Müziğinin Türküleri’’ temalı konser verdi. Yoğun katılımın yaşandığı konserde 28 eser seslendirildi.

ATATÜRKÇÜ OLMAK ONURDUR 

Samsun halkının yoğun katılımı ile gerçekleşen konserde, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından açılış konuşmasını yapan Atatürkçü Düşünce Derneği Samsun Şube Başkanı Dr. Işık Özkefeli, “Ne mutludur ki bizlere güzel Samsun’umuzda, ilk adım şehrimizde yaptığımız bir sanat etkinliğimizde salonumuz tıka basa dolu. Gerçi siz Atatürk dostları şubemizin yaptığı hiçbir etkinlikte bizleri yalnız bırakmadınız. ‘Sanatsız Kalan bir Milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir’ sözünün ışığında sanatın ve müziğin ortak dili, evrenselliği ile bugün sizlerle beraber olmanın heyecanını yaşıyoruz. Varlığını ve yarınlarını kimlere borçlu olduğunu unutmayanlar için, Atatürkçü düşünmek ve yaşamak, Atatürkçü olmak bir onurdur. Atatürkçü Düşünce Derneği Samsun şubesi olarak, Ata'mızın bizlere bıraktığı evrensel değerleri ve O’nun devrimlerini korumaya, O'nun gösterdiği aydınlık yolda gururla ve azimle, yılmadan ilerlemeye kararlıyız” dedi.

Yoğun katılımın olduğu konserde, altı yüz kişilik salon da yer kalmaması üzerine davetliler merdivenlere oturmak zorunda kaldı. Konser tüm salonun ayakta seslendirdiği Onuncu Yıl Marşı ve İzmir Marşı ile sona erdi.SIRADAKİ HABER
}