HaberlerSamsun HaberleriCHP Samsun İl Başkan aday adayı Tutoğlu: Yeni bir anlayış için adayım

CHP Samsun İl Başkan aday adayı Tutoğlu: Yeni bir anlayış için adayım - Samsun Haberleri

CHP Samsun İl Başkan aday adayı İsmail Tutoğlu, 'Genel politikayı konuşmak için değil yerel iktidarı denetlemek ve önüne projeler koyacak yeni bir anlayış için adayım' dedi.

+
-
CHP Samsun İl Başkan aday adayı Tutoğlu: Yeni bir anlayış için adayım

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Samsun kongre süreci 14 Aralık pazartesi yapılacak Bafra, Ayvacık, Yakakent kongreleri ile başlayacak ve 21 Ocak 2020'de İlkadım ilçe kongresiyle tamamlanacak. CHP Samsun İl Başkanlığı için şu ana kadar İsmail Tutoğlu ve Necati Erkan aday adaylıklarını açıklamış bulunuyor. Bu arada mevcut il başkanı Dr. Mehmet Kundak'ın da ilçe kongrelerinden sonra aday olabileceği ayrıca iki üç yeni aday adayının da ortaya çıkabileceği konuşuluyor. 

EĞİTİM VE YAPILANMA 

Cumhuriyet Halk Partisi'nde seçim süreci ile birlikte aday adayları da ortaya çıkmaya başladı. İl Başkan aday adaylarında eski sendikacı İsmail Tutuoğlu Samsunhabertv'ye açıklamalarda bulundu. Eğitim İş Sendikası eski başkanlarından olan İsmail Tutoğlu Samsunhabertv'ye yaptığı açıklamada, "Cumhuriyet Halk Partisi'nin iktidara en yakın olduğu günlerdeyiz. Yokluk, yolsuzluk ve yasaklarla mücadele diye iktidara gelenler şimdi birbirlerinin yolsuzluklarını ortaya atıyor. CHP tüm yurtta kadrosuyla, plan ve programıyla iktidara hazırlanmak durumundadır. Bunun kadrolarını seçmek, eğitmek ve oluşturmakla yükümlüdür. İktidara gelmek ve geldikten sonra da başarılı olabilmek için ideolojik eğitim ve yapılanma şarttır. Ben bunun için adayım" ifadelerini kullandı.

DEVAMLILIK OLAN ÇALIŞMALAR YÜRÜTECEĞİZ 

Tutoğlu, başkan seçildiği takdirde 24 kişilik yönetim kurulu üyelerinden her birini belli bir konuyla görevlendireceğini ifade ederek, "Her bir yönetim kurulu üyesi de onar kişilik bir ekiple sadece kendisine bırakılan alandaki iktidar çalışmalarını izleyecek, yanlışları tespit edecek.  Çözüm yollarını ortaya koyacak ve böylelikle geniş bir kadroyla devamlılığı olan bir çalışma yürüteceğiz" dedi.SIRADAKİ HABER
}