HaberlerSamsun HaberleriCHP Samsun İl Başkan aday adayı Erkan: 'Güneş gibi doğacağız'

CHP Samsun İl Başkan aday adayı Erkan: 'Güneş gibi doğacağız' - Samsun Haberleri

CHP Samsun İl Başkan aday adayı Necati Erkan, 'Yeni yönetim kadromuzla Cumhuriyetimizin doğduğu Samsun'dan Türkiye'mize bir güneş gibi doğacağız' dedi.

+
-
CHP Samsun İl Başkan aday adayı Erkan: 'Güneş gibi doğacağız'

Şubat 2020 yılında gerçekleşmesi beklenen Cumhuriyet Halk Partisi Samsun İl Başkanlığı kongresi için şu ana kadar Eğitim İş Sendikası eski başkanı İsmail Tutoğlu ve Necati Erkan aday adaylığını açıkladı. İlçe kongreleri tamamlanıp delege yapısı belli olduktan sonra yeni isimlerin ortaya çıkması bekleniyor.  SamsunHaberTV Genel Yayın Yönetmeni Osman Kara'yı ziyaret eden Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkan aday adayı Necati Erkan adaylığı ve projeleriyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

ADAY ADAYIYIM 

CHP Samsun İl Başkanlığı na aday adaylığını açıklayan Necati Erkan  siyasete 1966 yılında CHP Beykoz gençlik kolları üyesi olarak başladığını belirterek, "Gençlik kollarından sonra ilçe ve il teşkilatlarında çalıştım. 1989'da İstanbul İl Genel Meclis üyeliği ve Nurettin Sözen'in başkanlığında İstanbul Belediyesi'nde makina ikmal ve ulaşım-trafik ve taşımacılık işletmelerinde müdürlükler yaptım. Emekli olduktan sonra bir süre özel teşebbüste çalıştım. Daha sonra Almanya’ya gittim ve 25 yıl sonra Samsun’a döndüm. 4 yıldır Atakum’da yaşıyorum. Şubat 2020 yılında gerçekleşecek olan CHP Samsun İl Başkanlığı kongresinde aday adayıyım” dedi.

GÜNEŞ GİBİ DOĞACAĞIZ 

Başkanlığa bir değil iki dönem için aday olacağını belirten Necati Erkan "Dönem sonu seçimlere denk geliyor. Milletvekilliğine değil ama Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday adayı olacağım. Kazanmak ve birikimlerimi Samsun'a ve Samsun halkına sunmak istiyorum. Yeni yönetim kadromuzla Cumhuriyetimizin doğduğu Samsun'dan Türkiye'mize bir güneş gibi doğacağız. Başkanlığımda CHP'nin 17 ilçenin tamamında 15'er, tüm mahallelerde ise 7'şer kişiden oluşan yapılanma ile kadrolaşacağız ve iktidara yürüyeceğiz” diye konuştu.SIRADAKİ HABER
}