HaberlerSamsun HaberleriİYİ Parti Samsun İl Başkanı Güleroğlu, Uzunlar'ı kınadı

İYİ Parti Samsun İl Başkanı Güleroğlu, Uzunlar'ı kınadı - Samsun Haberleri

Geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile tekrar Samsun kamuoyunda adından söz ettiren Samsun Büyükşehir Belediyesi AK Partili Meclis Üyesi Hasan Uzunlar 'a bir sert tepki de İYİ Parti İl Başkanı Recep Güleroğlu'ndan geldi.

+
-
İYİ Parti Samsun İl Başkanı Güleroğlu, Uzunlar'ı kınadı

Geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile tekrar Samsun kamuoyunda adından söz ettiren Samsun Büyükşehir Belediyesi AK Partili Meclis Üyesi Hasan Uzunlar ’a bir sert tepki de İYİ Parti İl Başkanı Recep Güleroğlu ’ndan geldi.

ESEFLE TAKİP ETMEKTEYİZ 

Uzunlar’ın paylaşımlarının kabul edilemez olduğunu ifade eden İYİ Parti Samsun İl Başkanı Av. Recep Güleroğlu, “Paylaşımlar ne partimiz açısından ne de diğer parti mensupları açısından kabul edilebilir değildir. Bir süre önce Türkiye Cumhuriyeti kurucusu Mustafa Kemal Atatürk hakkında da çirkin paylaşımlarda bulunan bu şahıs hakkındaki rahatsızlığımızı hem kamuoyunda hem de Büyükşehir Belediye Meclisi toplantısında dile getirmiş olmamıza rağmen hakkında herhangi bir disiplin işlemi yapılmamış olmasını esefle takip etmekteyiz. Henüz bu paylaşımlara dair tepkiler yatışmamış iken şimdi de toplumun katmanlarını ayrıştırmayı ve kategorize etmeyi hedefleyen paylaşımlarda bulunması, adı geçen şahsın en hafif tabirle hadsizliğini ortaya koymaktadır” dedi.

ŞİDDETLE KINIYORUM 

Açıklamasını sürdüren Başkan Güleroğlu, “Asla AK Parti yönetiminin görüşlerini yansıtmadığını bildiğim bu paylaşımların bir gereği olmalı ve AK Parti yönetimlerinin bu gereği yerine getirmesi gerekmektedir. Süreci hassasiyetle takip etmeye devam edeceğiz. İYİ Parti kuruluş aşamasından itibaren deklere edilen şekliyle, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kuruluş felsefesini benimsemiş, milli ve manevi değerlerine bağlı, vatanını ve milletini yüceltmeyi hedef alan kitlelerin oluşturduğu bir partidir. İYİ Partinin tüm bu özelliklerini hedef alan ve toplumun tüm katmanlarından teveccüh gören tavrını yok sayan her kim olursa olsun tepkimize mazhar olacaktır. Her hal ve şart altında, milli birlik ve beraberliğimizi hedef alan bu tür davranışları teşkilatım adına şiddetle kınıyorum” ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU? 

AK Parti İlkadım ve Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Hasan Uzunlar, sosyal medya hesabından, “Her zaman söylerim. MHP'den ayrılan Müslüman kesim Muhsin Yazıcıoğlu ile devam ettiler. Milliyetçi kesim MHP 'de kaldı. İP'e de tüm bunlardan artanlar gitti" paylaşımında bulunmuştu.

 SIRADAKİ HABER
}