HaberlerSamsun HaberleriCHP Samsun'da ilçe kongreleri sürüyor

CHP Samsun'da ilçe kongreleri sürüyor - Samsun Haberleri

CHP Samsun'da kongre heyecanı sürüyor. 14 Aralık'ta başlayan kongre sürecinde Samsun'un 10 ilçesinde kongre süreci tamamlandı. 12 Ocak 2020'ye kadar tüm ilçelerde kongre süreci tamamlanmış olacak. Şubat ayında ise il kongresi gerçekleşecek.

+
-
CHP Samsun'da ilçe kongreleri sürüyor

Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) gelecek dönem siyasi rotasına yön verecek yeni kadroların belirleneceği kurultay süreci, mahalle delegeleri seçimleriyle başladı. Merkez Yönetim Kurulu’nca belirlenen 37. Olağan Kurultay takvimi doğrultusunda Samsun’da partililer, mahalle delegelerini belirlemek üzere 8 – 26 Kasım tarihleri arasında sandık başına gitti ve delegelerini seçmişti. CHP Samsun'da 14 Aralık'ta başlayan ilçe kongre sürecinde Bafra, Ayvacık, Yakakent, Çarşamba, Salıpazarı, Ladik, Asarcık, Kavak, Atakum ve Canik ilçelerinde kongre süreçleri tamamlandı.

GÜVEN TAZELEDİLER 

Gerçekleşen ilçe kongrelerinde Bafra  İlçe Başkanı Vahit Perçin , Ayvacık  İlçe Başkanı Halil İbrahim Bilal , Çarşamba  İlçe Başkanı İlhan Yürükçü , Salıpazarı  İlçe Başkanı Mustafa Aydoğdu  ve Canik  İlçe Başkanı Bülent Kutbay  güven tazeleyerek tekrar başkan seçildi.

NÖBET DEĞİŞMİ 

Kongre gerçekleşen diğer ilçelerde ise nöbet değişimleri meydana geldi. Genellikle ikili yarışın olduğu kongrelerde Yakakent ’te Hayri Kara, Kavak ’ta Recep Bektaş, Ladik ’te Özgür Ay ve Atakum ’da Turgay Özçelik yeni başkan seçildi.

7 İLÇE KALDI 

28 Aralık’ta Terme, 29 Aralık’ta Tekkeköy, 30 Aralık’ta Vezirköprü, 4 Ocak 2020’de 19 Mayıs, 5 Ocak 2020’de Alaçam, 11 Ocak 2020’de Havza ve son olarak 12 Ocak 2020’de İlkadım ilçesinde kongre gerçekleşecek ve CHP Samsun’da ilçe kongreleri tamamlanacak.

İL İÇİN 2 ADAY VAR 

Şubat ayı içerisinde ise CHP Samsun İl Başkanlığı kongresi yapılacak. Yapılacak kongreye şimdiden iki isim adaylığını açıkladı. Necati Erkan ve İsmail Tutoğlu çalışmalara şimdiden başladı. Mevcut CHP Samsun İl Başkanı Dr. Mehmet Kundak’ın ise gelişmelere göre karar vereceği ifade ediliyor.

SamsunHaberTV.com SIRADAKİ HABER
}