HaberlerSon dakika! 2020 yılı asgari ücret belli oldu!

Son dakika! 2020 yılı asgari ücret belli oldu!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından 2020 yılında geçerli olacak asgari ücret rakamı 2 bin 324 lira 70 kuruş olarak açıklandı.

+
-
Son dakika! 2020 yılı asgari ücret belli oldu!

Doğrudan 7 milyona yakın çalışanı ilgilendiren asgari ücret görüşmelerinde, yeni rakamı belirleme çalışmalarında sona gelindi. Toplantılarının ilkini 2 Aralık'ta Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığında, ikincisini 10 Aralık'ta Türk-İş'te, üçüncüsünü 17 Aralık'ta Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonunda (TİSK) yapan komisyon, dördüncü toplantı için yine Bakanlıkta toplandı.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk başkanlığındaki toplantıda, işveren heyetine TİSK Genel Sekreteri Akansel Koç, işçi heyetine Türk-İş Genel Eğitim Sekreteri Nazmi Irgat başkanlık etti.

2 BİN 241 LİRA 70 KURUŞ 

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk  tarafından 2020 yılında geçerli olacak asgari ücret rakamı 2 bin 324 lira 70 kuruş  olarak açıklandı. Geçen seneye göre asgari ücrette yüzde 15 artış meydana geldi. Asgari ücret  brüt olarak ise 2 bin 943 lira olarak açıklandı.

 SIRADAKİ HABER
}