HaberlerSamsun Haberleriİlkadım Belediyesinin umudu kredi

İlkadım Belediyesinin umudu kredi - Samsun Haberleri

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, çok zorlu bir 2019 yılını geride bıraktıklarını belirterek, 18 milyon lira kredi taleplerinin Büyükşehir Meclisinden geçmesi halinde personel alacaklarının ödeneceğini, firma alacaklarının ise yapılandırılacağını söyledi.

+
-
İlkadım Belediyesinin umudu kredi

Ekonomik sıkıntılarının devam ettiğini kaydeden Başkan Necattin Demirtaş, açıklamalarda bulundu. 2020 yılı hedefleri ve meclisten talep ettikleri 18 milyon TL’lik krediyi nerede kullanacakları konusunda bilgi veren Başkan Demirtaş, kredi çıktığında personel alacaklarının ödeneceğini, firma alacaklarını da yapılandırılacağını ifade etti. 

“2021’de bizi daha güzel günler bekliyor"  
Çok sıkıntılı bir süreci geride bıraktıklarını vurgulayan Demirtaş, “Zorlu sürecin yüzde 75-80’inini geride bıraktık. Buna rağmen 2020 yılı da bizim için tamiratı devam eden bir yıl olacak. İnşallah 2021’e yeni doğmuş bir halle girmiş olacağız diye düşünüyorum. 2020’de o kadar iddialı değilim ama 2021’de bizi daha güzel günler bekliyor. Biraz daha sıkı para politikası ve oldukça sınırlı hizmet sürdürmeye devam edeceğiz. 2020 yılı da bizim için toparlanma süreci sağlayan bir yıl olacak. 2019’da çok zorlu bir süreç yaşadık. Hem biz hem de çalışanlarımız zaman zaman maaş alamayacağımız durumları da yaşadık. Bundan sonraki süreçte bu maaş durumu tekrar yaşanmaz diye umut ediyorum. Önümüzde hizmet yapma dönemimiz de açılmış olacak inşallah. Darlık olmadan genişlik olmuyor” diye konuştu. 

“Kredi çıkarsa, personel alacakları temizlenecek”  
18 milyon TL’lik kredinin onaylanması sonrasında yarım verilen personel maaşlarının da temizleneceğini söyleyen Demirtaş, “18 milyonluk kredi talebimiz, ödeyemediğimiz yarım maaşların ödenmesi bir de bir de bizden aşırı derecede alacakları olan firmalar var. Bunların borçlarının yapılandırılması için bir düzene sokmamız gerekiyor. Çok fazla zor durumda kalıyoruz. Devamlı icrayla muhatap oluyoruz. Bu nedenle bu 2 borcu yapılandırmayı düşünüyoruz. İstediğimiz kredi, bu 2 kalemde kullanılacak yani borçların ödenmesi ve çalışanların alacakları ödenerek onların da mağduriyetinin giderilmesine yönelik bir düzenleme olmuş olacak. Faiz oranlarının düşmesini fırsat bilerek bunu bu şekilde 5 yıl gibi bir zamana yaymış olacağız. Kredi onaylandığı anda personel alacaklarının hepsini temizleyeceğiz. Şu anda erken müjde doğru değil çünkü kredinin çıkıp çıkmayacağı belli değil. Kredi çıkınca müjdeyi veririz” şeklinde konuştu. 
18 milyon TL’lik kredinin onaylanıp onaylanmayacağı 8 Ocak Çarşamba günü yapılacak Samsun Büyükşehir Belediye Meclis toplantısında belli olacak. ARAPLAŞIYOR MUYUZ DİNDARLAŞIYOR MUYUZGÜNCEL
ARAPLAŞIYOR MUYUZ DİNDARLAŞIYOR MUYUZ?
GİDİŞİ OLSUN DA DÖNÜŞÜ OLMASINGÜNCEL
GİDİŞİ OLSUN DA DÖNÜŞÜ OLMASIN
EKONOMİK KURTULUŞ SAVAŞI İMİŞ!GÜNCEL
EKONOMİK KURTULUŞ SAVAŞI İMİŞ!
BİR ÖLÜMÜN ARDINDANGÜNCEL
BİR ÖLÜMÜN ARDINDAN
'O' OLMASAYDIGÜNCEL
'O' OLMASAYDI?
SIRADAKİ HABER
}